تحلیل تکنیکالاخبار بیت کوین

کندل هفتگی امشب بیت کوین ریزش ۲۰۱۵ بازار را تکرار می‌کند؟ تحلیلگر معروف پاسخ می‌دهد

رکت کپیتال، تحلیلگر مطرح بازار رمزارزها ادعا کرده که اگر بیت کوین نتواند امشب و در آستانه بسته شدن کندل هفتگی، خود را به بالای سطح مهم ۲۷,۰۰۰ دلار برگرداند، قیمت آن ممکن است با اصلاح بزرگی مانند سال ۲۰۱۵ روبرو شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به‌ گزارش دیلی‌هودل، رکت کپیتال به ۳۴۵,۱۰۰ دنبال‌کننده خود در توییتر گفته که روند فعلی بیت‌ کوین شبیه به روند آن در سال ۲۰۱۵ است. در این سال، قیمت بیت کوین پس از شکست خط روند مقاومتی خود، مجددا با بازگشت قیمتی به شکل پولبک، این سطح را امتحان کرد و سپس روند صعودی خود را آغاز کرد.

با این حال، قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۵ در طی این پولبک و تنها یک ماه قبل از آغاز روند صعودی آن ۳۸٪ کاهش یافت. رکت کپیتال در این باره گفته است:

اگر روند نزولی بیت کوین شبیه به روند آن در سال ۲۰۱۵ باشد، قیمت این ارز دیجیتال ممکن است به‌شدت کاهش یابد.

روند قیمت بیت کوین
روند قیمت بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۳ منبع: توییتر

طبق گفته‌های او، قیمت بیت‌ کوین ممکن است تا حمایت روانی مهم آن در محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار کاهش یابد. رکت ادامه داده است:

بیت کوین در هفته گذشته نتوانست محدوده ۲۸,۸۰۰ دلار را پس بگیرد. اگر کندل هفتگی این ارز دیجیتال زیر محدوده ۲۷,۰۰۰ دلار بسته شود، قیمت آن ممکن است تا سطح ۲۰,۰۰۰ دلار کاهش یابد.

سطوع قیمتی مهم بیت کوین
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین منبع: توییتر

رکت هشدار داده که در نمودار روزانه بیت‌ کوین هم سیگنال نزولی صادر شده؛ چراکه این ارز دیجیتال در زیر خط گردن الگوی سر و شانه خود (در محدوده ۲۷,۰۰۰ دلار) قرار گرفته است. طبق گفته‌های او، اگر بیت‌ کوین نتواند خود را به حمایت ۲۷,۰۰۰ دلار برساند، الگوی نزولی آن تأیید می‌شود (اشاره رکت به فعال شدن تریگر نزولی در تایم فریم هفتگی است که در تایم فریم ماهانه ممکن است منجر به ریزش قیمت شبیه به سال ۲۰۱۵ شود.)

نمودار بیت کوین
الگوی سر و شانه موجود در نمودار بیت‌ کوین

گفتنی است که هنگام انتشار این خبر، قیمت بیت کوین در محدوده دلار ۲۶,۸۰۰ قرار داشته و در ۲۴ ساعت گذشته فقط ۰.۱٪ رشد کرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا