اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

ایران سومین کشور استخراج کننده بیت کوین؛ چین و آمریکا در رتبه اول و دوم

در گزارش جدید شرکت تحقیقاتی ارز دیجیتال بیتودا (Bitooda) بیان شده است که حساب های چینی ۵۰ درصد و حساب های آمریکایی ۱۴ درصد ظرفیت ماینینگ بیت کوین را شامل می‌شوند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

این اطلاعات کاملا در تضاد با یافته های قبلی مرکز امور مالی جایگزین دانشگاه کمبریج (CCAF) این که سهم کشور چین و آمریکا از هش ریت جهانی را به ترتیب ۶۵ و ۷.۲ درصد عنوان کرده بود.

در گزارش تاریخ ۱۵ جولای که با همکاری شرکت مدیریت دارایی Fidelity Investment انجام شده است، بیتودا گفته است که چندین منبع عمومی نظیر صحبت های محرمانه با ماینرها، تولیدکنندگان و فروشندگان سیستم های ماینینگ را بررسی کرده است تا مناطق با بیشترین ظرفیت ماینینگ بیت کوین را مشخص کند.

نتیجه گزارش اینطور بود که کشور چین ۵۰ درصد هش ریت جهانی را در اختیار دارد. به نظر می‌رسد این موضوع، تخمین و باورهای قبلی مبنی بر آنکه کشور چین اکثر ماینینگ بیت کوین را در اختیار دارد تحت تاثیر قرار داد.

به نظر می‌رسد ظرفیت ۱۴ درصدی ماینینگ آمریکا در حال افزایش است و مراکز استخراج بیت کوین در کشورهای روسیه، قزاقستان و ایران هرکدام ۸ درصد، کانادا ۷ درصد، ایسلند ۲ درصد و سایر کشورها ۳ درصد از سهم ماینینگ را در اختیار دارند.

بیتودا در ادامه گفت:

اما یک نکته ای در میان است. صحبت های ما به این موضوع منجر شد که اکثر ظرفیت ماینینگ در کشورهای آمریکا، کانادا و ایسلند است و بخش کوچکی از ماینینگ در کشورهای چین و سایر کشور ها واقع است.

از لحاظ هزینه مصرف برق، بیتودا دریافته است که نیمی از ماینرها در حال حاضر به طور میانگین ۰.۰۳ دلار برای هر کیلووات ساعت پرداخت می‌کنند که نسبت به هزینه ۰.۰۶ دلاری در هر کیلووات ساعت در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است. به طور میانگین، استخراج هر بیت کوین برای ماینرها ۵۰۰۰ دلار هزینه دارد، اما دستگاه های ماینینگ قدیمی به هزینه برق کمتر از ۰.۰۲ دلار نیاز دارند تا هزینه استخراج با قیمت هر بیت کوین برابر شود.

در کشور چین، بخش عمده ای از ظرفیت ماینینگ مربوط به استان های سیچوان و یونان است، زیرا هزینه مصرف برق در این استان ها در فصل بارندگی کمتر است. طی این مدت (ماه می الی اکتبر)، بارندگی زیاد منجر به تولید انرژی برق آبی بسیار زیادی می‌شود و این انرژی به ماینرهای بیت کوین به قیمت کمتر از ۰.۰۱ دلار در هر کیلووات ساعت فروخته می‌شود.

بیتودا اذعان داشت:

صحبت های ما به این نکته رسید کن هزینه کمتر مصرف برق به افزایش هش ریت در فصل بارندگی می‌انجامد.

منبع
bitcoin

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا