اخبار خارجی

حضور پررنگ یوونتوس در کریپتو؛ کارت بازی کریستیانو رونالدو این بار در بلاک چین!

باشگاه فوتبال ایتالیایی یوونتوس در آستانه آیتم های کلکسیونی دیجیتال از بازیکنان خود است. این آیتم ها که با همکاری استارت آپ فوتبال فانتزی بر بستر بلاک چین Sorare عرضه می‌شود با آیتم کریستیانو رونالدو شروع می‌شود.

این امر به باشگاه یوونتوس امکان خواهد داد تا کارت های کلکسیونی دیجیتال خود را ارائه دهد و در پلتفرم Sorare به تیم های رم، ناپولی و وست هام بپیوندد.

عرضه آیتم های کلکسیونی یوونتوس در پلتفرم Sorare

یوونتوس که پر افتخارترین تیم فوتبال ایتالیا است، کارت های کلکسیونی دیجیتال از بازیکنان خود را ارائه خواهد داد. یوونتوس همکاری خود با Sorare را اعلام کرد. Sorare یک شرکت فرانسوی بازیسازی فوتبال فانتزی بر بستر بلاک چین می‌باشد که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده است. در این گزارش بیان شده است که اولین کارت کلکسیونی مورد نظر، از فوروارد و فوق ستاره این تیم یعنی کریستیانو رونالدو است.

نیکولاس جولیا (Nicolas Julia) مدیرعامل Sorare گفته است:

ما بسیار مفتخریم که توانستیم این توافقنامه را با باشگاه معروف یوونتوس امضا کنیم. ما این امر را قدم مهمی در چشم انداز خود مبنی بر وارد کردن بهترین باشگاه های فوتبال از سراسر جهان به عرصه بلاک چین و ارائه بازی های بلاک چین به طرفداران فوتبال جهان می‌بینیم.

طبق گزارش یاهو فایننس، تمام کارت های صادر شده در پلتفرم های Sorare به صورت توکن های غیرقابل تعویض (NFT) بر بستر استاندارد ERC-721 اتریوم خواهند بود. پلتفرم Sorare، کارت های مورد نظر را به سه دسته تقسیم خواهد کرد که عبارتند از: منحصربه‌فرد، کمیاب و بسیار نایاب. فقط یک کارت منحصربه‌فرد برای هر بازیکن وجود خواهد داشت، در حالی که دو دسته دیگر به ترتیب دارای ۱۰۰ و ۱۰ کارت خواهند بود.

باشگاه های فوتبال برتر جهان می‌توانند از افزایش تقاضای روزافزون به NFT ها سود ببرند. بلاک چین ها، راهکارهای ایده آلی برای ایجاد دارایی های دیجیتال قابل پیگیری و قابل معامله هستند، به طوری که شرکت هایی نظیر CryptoKitties و Gods Unchained در حال هموار کردن مسیر برای سایر شرکت ها می‌باشند. در حال حاضر، این بخش تحت تسلط بلاک چین اتریوم است.

بازیکن های Sorare می‌توانند از این کارت ها استفاده کنند تا تیم های ۵ نفره بسازند و در لیگ های مختلف به رقابت بپردازند. کاربران هم چنین می‌توانند این کارت ها را در بازار ثانویه معامله و تعویض کنند.

ورود باشگاه های فوتبال به عرصه بلاک چین

اگرچه همکاری بین یوونتوس و Sorare به دلیل محبوبیت این باشگاه به صدر اخبار رسیده است، اما اولین بار نیست که این باشگاه با عرصه بلاک چین مواجه شده است و هم چنین اولین بار نیست که Sorare با یک باشگاه مهم و بزرگ همکاری داشته است.

در سال ۲۰۱۸، باشگاه یوونتوس با پلتفرم بلاک چین Socios همکاری داشته است تا “توکن طرفدار رسمی یوونتوس” را عرضه کند. این توکن به طرفداران امکان می‌دهد تا از طریق پلتفرم رای گیری موبایل با تیم یوونتوس در تعامل باشند.

از طرف دیگر، Sorare کارت های کلکسیونی ۳۷ تیم مختلف نظیر رم، ناپولی، وست هام، لیون، اتلتیکو مادرید، پورتو و شالکه را لایسنس کرده است.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا