اخبار آلتکوین

حواستان به این ۵ آلت کوین RWA در ماه جولای باشد

هر از چند گاهی در بازار رمزارزها گروه خاصی از ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار می‌گیرند و عملکرد خوبی را به نمایش می‌گذارند. یکی از این دسته‌ها، توکن‌های دارایی‌های واقعی یا به اختصار RWA هستند که در ماه‌های اخیر محبوبیت ویژه‌ای در میان معامله‌گران پیدا کرده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، توکن‌های RWA نماینده توکنیزه شده دارایی‌های ملموسی مثل طلا، املاک یا کالاهای فیزیکی هستند. این دارایی‌ها به منظور معاملات و سرمایه‌گذاری ساده‌تر در بازار رمزارزها به شکل توکن در می‌آیند و به همین خاطر بسیار محبوب هستند.

در حال حاضر پروتکل‌های مختلفی امکان توکنیزه کردن دارایی‌های واقعی را ارائه می‌کنند. در این مطلب تصمیم داریم تا نگاهی به ۵ آلت کوین برتر حوزه RWA که می‌توانند عملکرد خوبی را در ماه جولای به ثبت برسانند بیندازیم.

آوالانچ (AVAX)

قیمت آوالانچ اخیرا به کف هفت ماهه خود، سطحی که آخرین بار در دسامبر ۲۰۲۳ دیده شد سقوط کرده است. در حال حاضر هر واحد آوالانچ با قیمت ۲۸.۴۸ دلار معامله می‌شود و بالاتر از حمایت کلیدی ۲۷.۷۲ دلاری قرار دارد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز افزایش یافته است. RSI یک اوسیلاتور است که در تحلیل تکنیکال برای اندازه‌گیری سرعت و تغییرات قیمت استفاده می‌شود. این شاخص مقادیر صفر تا ۱۰۰ را شامل می‌شود و زمانی که بالاتر از ۷۰ باشد نشان‌دهنده وضعیت اشباع خرید و زمانی که زیر ۳۰ باشد، نشان‌دهنده وضعیت اشباع فروش است.

در حال حاضر شاخص RSI آوالانچ از محدوده اشباع فروش خارج شده است، این یعنی ممکن است در روزهای آتی شاهد عبور قیمت از ۳۱ دلار باشیم. در صورت تحقق این مهم و عبور RSI از سطح میانی، روند صعودی AVAX تایید خواهد شد.

نمودار آوالانچ تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار آوالانچ تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

با این وجود نباید نوسانات بازار را نادیده گرفت. اگر قیمت نتواند از محدوده ۳۱ دلاری عبور کند، آوالانچ ممکن است تا ۲۴ دلار سقوط کند. چنین اتفاقی پیش‌بینی‌های صعودی را فاقد اعتبار خواهد کرد.

چین لینک (LINK)

عملکرد چین لینک نیز در روزهای اخیر تاحدودی مشابه با آوالانچ بوده، با این تفاوت که این ارز حمایت کلیدی خود را هنوز از دست نداده و پس از آزمایش آن افزایش یافته است. در حال حاضر محدوده ۱۲.۹ دلاری به عنوان کف حمایتی چین لینک تثبیت شده و این اتفاق فرصتی برای افزایش دوباره را فراهم کرده است.

شاخص RSI نیز در شرف ورود به محدوده صعودی، بالاتر از آستانه خنثی است. با توجه به دامیننس چین لینک در حوزه اوراکل‌های بلاکچینی و تقاضای گسترده برای این پروژه، بهبود سریع قیمت این ارز در روزهای آتی دور از ذهن نخواهد بود

به دنبال جهش قیمت چین لینک از حمایت ۱۲.۹ دلاری، حالا مقاومت ۱۶.۵ دلاری به هدف ماه جولای تبدیل شده است. البته در حال حاضر وضع کلی بازار اندکی نزولی است و ممکن است رسیدن به این هدف آنقدرها هم ساده نباشد.

نمودار چین لینک تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار چین لینک تایم فریم ۱۲ ساعته – منبع: TradingView

در سمت مقابل ماجرا، اگر قیمت چین لینک به زیر حمایت ۱۲.۹ دلاری سقوط کند، ممکن است شاهد تداوم ریزش تا ۱۱.۹ دلار و رسیدن قیمت به کف هشت ماه اخیر باشیم.

میکر (MKR)

میکر، توکن اصلی میکردائو و پروتکل Maker نیز در روزهای اخیر در یک روند بازگشتی قرار گرفته است. این ارز در ماه ژوئن به کف چند ماه اخیر خود رسید و حمایت ۲۲۰۰ دلاری را آزمایش کرد. با این حال، قیمت میکر دوباره افزایش یافت و به ۲۴۵۷ دلار در زمان نگارش این مطلب رسیده است.

در حال حاضر شاخص RSI میکر در محدوده صعودی قرار دارد و در حال آزمایش آستانه خنثی است. این نشانه خوبی است چراکه نشان می‌دهد در حال حاضر میکر برای افزایش دوباره آماده شده است. در صورتی که مقاومت ۲۶۹۳ دلاری شکسته شود، قیمت میکر می‌تواند تا قبل از پایان ماه جولای از ۳۰۰۰ دلار عبور کند و به ۳۱۵۹ دلار برسد.

نمودار میکر تایم فریم ۱۲ ساعته - منبع: TradingView
نمودار میکر تایم فریم ۱۲ ساعته – منبع: TradingView

در سمت مقابل، پس زده شدن قیمت از سطوح فعلی یا پس از آزمایش مقاومت‌های مذکور پیش‌بینی صعودی را فاقد اعتبار کرده و می‌تواند قیمت میکر را به ۲۲۷۱ دلار کاهش دهد.

مانترا (OM)

مانترا نامی نسبتا ناشناخته در فضای RWA است. این پروژه مدعی است بلاکچینی بدون مجوز و متن‌باز را برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ارائه کرده و تمام نیازهای توسعه‌دهندگان را برطرف کرده است.

قیمت مانترا در دو هفته اول ژوئن رشدی ۵۵ درصدی را تجربه کرد و پایین‌تر از ۱.۰۴ دلار بسته شد. با این حال، شکسته نشدن این مقاومت به سقوط قیمت منجر شد و عملا تمام سودهای به دست آمده از بین رفت.

با این حال، مانترا حمایت کلیدی ۰.۶۴ دلاری را تاکنون حفظ کرده است. جالب اینجاست این حمایت سه ماه و نیم است که شکسته نشده است. این اتفاق در کنار قرار گرفتن شاخص RSI در محدوده صعودی می‌تواند جرقه لازم برای رشد دوباره قیمت مانترا را فراهم کند.

نمودار مانترا تایم فریم ۱۲ ساعته - منبع: TradingView
نمودار مانترا تایم فریم ۱۲ ساعته – منبع: TradingView

در سمت دیگر اما اگر حمایت ۰.۶۴ دلاری از بین برود، ممکن است قیمت مانترا به زیر ۰.۵۰ دلار سقوط کند.

سینتتیکس (SNX)

سینتتیکس یکی از معدود آلت کوین‌هایی است که در حال حاضر هیچ سیگنال صعودی از خود نشان نمی‌دهد. قیمت SNX در زمان نگارش این مطلب در حوالی ۱.۹ دلار قرار دارد که پایین‌ترین سطح ۸ ماه گذشته است. با این حال، حفظ حمایت کلیدی ۱.۸ دلاری امید را برای افزایش دوباره قیمت سینتتیکس زنده نگه داشته است.

در حالی که RSI هنوز به طور کامل در محدوده اشباع فروش قرار نگرفته است، نشانه‌هایی از افزایش دوباره آن به بالاتر از آستانه خنثی دیده می‌شود.

نمودار سینتتیکس تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار سینتتیکس تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در ادامه در صورتی که قیمت سینتتیکس از ۲.۷ دلار عبور کند، می‌تواند مقاومت ۳ دلاری را در هم بشکند و مقدار بیشتری افزایش یابد. در سمت دیگر اما اگر سرمایه‌گذاران برای سیو سود و جبران ضررهای خود برای فروش هجوم بیاورند، قیمت SNX ممکن است به زیر ۱.۸ دلار سقوط کند. اتفاقی که مسیر را برای ریزش تا ۱.۵ دلار باز خواهد کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا