اخبار خارجی

تحلیلگر معروف Plan B: قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید!

Plan B، سازنده مدل انباشت به جریان (Stock to Flow)، در ۸ نوامبر اعلام کرد که بیت کوین در راه رسیدن به قیمت ۱۰۰.۰۰۰ دلار است. این تحلیلگر ناشناس انتظار دارد که قیمت ارز دیجیتال برتر تا دسامبر سال ۲۰۲۱، بین بازه ۱۰۰.۰۰۰ دلار تا ۲۸۸.۰۰۰ دلار حرکت کند.

قیمت بیت کوین برای رسیدن به رقم ۱۰۰.۰۰۰ دلار، باید ۵۴۵ درصد رشد کند. در این قیمت،‌ کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال، تقریبا ۲ تریلیون دلار خواهد بود؛ یعنی چیزی نزدیک به ارزش اپل (Apple) که باارزش‌ترین شرکت در دنیاست.

چرا ۱۰۰.۰۰۰ دلار و چرا سال ۲۰۲۱؟

مدل انباشت به جریان s2f stock to flow پیش بینی قیمت بیت کوین

مدل انباشت به جریان قیمت بیت کوین را در بلند مدت و با توجه به میزان عرضه آن به میزان عرضه ثابت و هاوینگ بیت کوین، که نرخ تولید یا استخراج بیت کوین را کاهش می‌دهد پیش بینی می‌کند

تئوری پشت مدل S2P این است که با گذشت زمان،‌ عرضه پادشاه رمز ارزها کاهش می‌یابد و تورم نیز به طور مدام افزایش می‌یابد. این دو فاکتور می‌توانند به صورت تئوری، روند صعودی بیت کوین را قدرت ببخشند.

بر اساس منحنی عرضه بیت کوین و چرخه‌های هاوینگ، مدل انباشت به جریان انتظار دارد که ارزش رمز ارز برتر به ۵.۵ تریلیون دلار برسد. این مدل پیش بینی می‌کند که ارزش بیت کوین تا قبل از سال ۲۰۲۴، به چندین تریلیون دلار برسد.

مدل S2FX ارزش یک بازار را بر اساس فاز بعدی بیت کوین که ۵.۵ تریلیون دلار است (انباشت به جریان بیت کوین در سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴، ۵۶ خواهد بود)، تخمین می‌زند. این مدل پیش بینی می کند قیمت بیت کوین (که ۱۹ میلیون کوین در بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ استخراج شده‌اند) به ۲۸۸ هزار دلار خواهد رسید.

در یک توییت، Plan B‌ اظهار داشته که به مدل پیش بینی قیمت ۱۰۰.۰۰۰ دلاری بیت کوین توسط مدل S2F، مطمئن است و این اتفاق خواهد افتاد؛ این به خصوص برای بیت کوین مهم است، چون قیمت آن از پاداش استخراج خود در می ۲۰۲۰ تا می ۲۰۲۱، پیشی می‌گیرد.

۶ ماه قبل، بیت کوین سومین هاوینگ خود را تجربه کرد؛ این اتفاق، تعداد بیت کوین‌های استخراج شده در روز را به نصف تقلیل داد، که باعث می‌شود مقدار کوین در چرخه در طی زمان کاهش یابد. این تحلیلگر نوشت:

مردم می‌پرسند که آیا من هنوز به مدل انباشت به جریان اعتقاد دارم. برای این که شفاف باشد، می٬گویم که من هیچ تردیدی ندارم که مدل S2FX بیت کوین صحیح است و قیمت آن قبل از دسامبر ۲۰۲۱ به قیمت ۱۰۰.۰۰۰ تا ۲۸۸.۰۰۰ دلار خواهد رسید. در واقع من اطلاعات جدیدی دارم که کاهش عرضه حقیقت دارد. سال ۲۰۲۱ تماشایی خواهد بود. البته این توصیه سرمایه گذاری نیست.

تا اینجا، پس از هاوینگ، قیمت بیت کوین از ۸۷۰۰ دلار به ۱۵۵۰۰ دلار رسیده است؛ یعنی ۷۸.۱ درصد رشد در ۶ ماه.

مدل انباشت به جریان s2f stock to flow پیش بینی قیمت بیت کوین

عرضه بیت کوین کمتر از چیزی است که روی کاغذ وجود دارد

تحلیلگرانی همانند  Willy Woo، اعتقاد دارند که عرضه کل بیت کوین کمتر از چیزی است که ما فکر می‌کنیم.

در حالی که عرضه کل بیت کوین ۲۱ میلیون است،‌ مقدار زیادی از این رمز ارز گم شده و یا غیرفعال است. Woo می‌گوید:

عرضه کل بیت کوین ۲۱ میلیون نخواهد بود؛ این مقدار حدود ۱۷ میلیون خواهد بود. زیرا مقدار زیادی از کوین‌ها در راه آزمون و خطا برای یافتن چیزی ارزشمند، در روزهای اولیه از دست رفته‌اند. این مقدار به معنی ۰.۰۰۲ بیت کوین برای هر نفر بر روی کره زمین است.

Plan B انتظار دارد که بیت کوین از مدل S2F‌ و مطابق با مقدار عرضه کنونی و کاهش مقدار استخراج شده آن در طی زمان، پیروی کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا