ورود صندوق معاملاتی ۱۰ میلیارد دلاری به قراردادهای آتی بیت کوین

به نظر می‌رسد صندوق پوشش ریسک مدالیون فاندز (Medallion Funds) قراردادهای آتی بیت کوین نقدی را هدف قرار خواهد داد.

گزارشاتی پیرامون این موضوع وجود دارد که این صندوق پوشش ریسک بسیار قدرتمند و سودآور به سرمایه گذاری در بازار قراردادهای آتی بیت کوین چراغ سبز نشان داده است.

کمیته بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در گزارش تاریخ ۳۰ مارس تایید کرده بود که صندوق Medallion Funds از شرکت Renaissance Technologies می‌تواند در عرصه قراردادهای آتی بیت کوین شرکت کند.

صندوق مدالیون فاندز باعث پیشرفت قراردادهای آتی بیت کوین می‌شود

طبق گزارش های موجود، Renaissance دسترسی به قراردادهای آتی نقدی CME، یکی از دو ارائه دهنده بزرگ قراردادهای آتی بیت کوین را ارائه خواهد داد.

در این گزارش آمده است: مدالیون فاندز اجازه ورود به تراکنش های قراردادهای آتی بیت کوین را دریافت کرده است. Renaissance این دسترسی را به قراردادهای آتی نقدی در CME محدود خواهد کرد.

صندوق پوشش ریسک ۱۰ میلیارد دلاری Renaissance علیرغم نوسان شدید در بازارهای سنتی به دلیل شیوع ویروس کرونا، اخیرا به سود ۲۴ درصدی از ابتدای سال تاکنون دست یافته است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، در ماه مارس که حتی بیت کوین نیز طی یک روز با کاهش قیمت بیش از ۵۰ درصدی مواجه شده بود، سود این صندوق ۹.۹ درصد بوده است.

احیای قراردادهای آتی

قراردادهای آتی بیت کوین پس از آنکه در هفته های گذشته با کاهش شرکت کنندگان و معامله کنندگان مواجه بود، شاهد برگشت به شرایط خوب خود است.

طبق اطلاعات اخیر CME، محصولات این پلتفرم در ماه گذشته از لحاظ حساب های منحصربه‌فرد و جداگانه به رکورد جدیدی دست یافته و نرخ رشد سالانه آن به ۱۶۱ درصد رسیده است.

با این حال، واکنش ها به خبر ورود مدالیون فاندز به این عرصه، بر ادامه عدم اعتماد طرفداران بیت کوین نسبت به سرمایه گذاران سازمانی تاکید می‌کند. طبق گزارش کوین تلگراف، سال گذشته سوء ظن هایی نسبت به این موضوع وجود داشته است که قراردادهای آتی به طور مصنوعی و کاذب بر قیمت بیت کوین فشار وارد کرده اند.

سایر افراد نظیر PlanB صراحتا این ایده را که قراردادهای آتی مسئول دستکاری قیمت ها هستند را رد کرده اند.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر