اخبار بیت کویناخبار عمومی

شانس تایید ETF بیت کوین تا ۴۵ روز دیگر!

ETF بیت کوین بیت وایز (Bitwise) نسبت به پروپوزال های قبلی برتری دارد زیرا متکی به تصدی های قانونمند است. بیت وایز استارت آپ کریپتویی در ایالت کالیفرنیا است که برنامه خود را برای عرضه ETF بیت کوین اعلام کرد و قرار است نکات قانون گذاری اصلی که مانع از تایید محصول پیشین توسط SEC شده بود را رعایت کند. حال دیگر شمارش معکوس آغاز شده است و SEC باید رای خود را اعلام کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

زمان می گذرد!

طبق گزارشات، پیشنهاد تغییر قانون ETF بیت کوین در تاریخ ۱۵ فوریه یا ۲۶ بهمن در سازمان ثبت فدرال ارائه شد. در حال حاضر، SEC حدود ۴۵ روز زمان دارد تا آن را بررسی کند و تصمیم نهایی خود را بیان کند. این درخواست قرار بود زودتر عرضه شود اما از آنجایی که دولت آمریکا فعالیت خود را متوقف کرد و برای مدتی تعطیل بود موجب تعویق افتادن آن شد. ETF بیت کوین بیت وایز شانس بهتری دارد تا از جانب قانون گذاران آمریکا چراغ سبز و رای مثبت را دریافت کند.

پروپوزال و پیشنهادهای رد شده یا در حال بررسی

طبق گزارشات، برادران وینکلووس درصدد عرضه ETF بیت کوین بودند اما رد شدن آن توسط SEC ضربه سختی به صنعت ارز دیجیتال زد. ون‌اک‌ و سالیداکس (Van Eck and SolidX)، دو شرکت نیویورکی که با همکاری هم درصدد عرضه ETF کریپتو بودند، در حال حاضر منتظر تصمیم نهایی SEC می‌باشند که تا تاریخ ۲۷ فوریه یا ۸ اسفند اعلام‌ خواهد شد.

هستر پیرس یکی از اعضای کمیسیون SEC که در جامعه کریپتو به مادر کریپتو معروف است، پیشتر مدعی شده بود که تایید ETF های بیت کوین مورد انتظار می‌تواند سال ها به طول بیانجامد.

بسیاری از افراد تاثیرگذار در عرصه ارز دیجیتال معتقدند کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تا کنون بر روی بازارهای سنتی نظارت داشته و توانایی قانون گذاری بر روی محصولات سنتی را دارد و تردید این کمیسیون برای تایید ETF بیت کوین به دلیل آن است که اطلاعات و دانش کافی در زمینه ارزهای دیجیتال را ندارند. در این راستا، برادران وینکلووس پیشنهاد دادند تا برای صنعت ارزهای دیجیتال کمیسیون قانونگذاری ویژه آن تشکیل شود. با این وجود به نظر می رسد تنها زمان مشخص می کند که روند تایید محصولات ETF به چه سمت و سویی پیش خواهد رفت.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا