اخبار خارجی

کمیسیون SEC از موسس بیت‌کانکت شکایت کرد؛ SEC به دنبال بازیابی سرمایه‌ها

کمیسیون SEC از موسس بیت کانکت (BitConnect) به جرم کلاهبرداری شکایت کرد. کومبانی (Kumbhani) نفر اول این شرکت به جرم مشارکت در کلاهبرداری ۲ میلیارد دلاری رمزارز محکوم شد. کمیسیون SEC در صدد بازیابی مقداری از سرمایه‌ها است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از موسس بیت کانکت به جرم مشارکت در کلاهبرداری ۲ میلیارد دلاری رمزارز شکایت کرد. این موضوع، دنیای رمزارزها را متعجب ساخته است.

طبق بیانیه منتشرشده توسط کمیسیون SEC، این آژانس شکایتی علیه ساتیش کومبانی (Satish Kumbhani) موسس بیت کانکت ارائه داده است. این نهاد قانونگذاری، بیت کانکت را به کلاهبرداری جهانی و ارائه بدون مجوز سرمایه‌گذاری در برنامه شامل رمزارزها متهم کرده است.

شکایت کمیسیون sec از موسس بیت کانکت به جرم کلاهبرداری

کومبانی تبلیغ کننده اصلی این شرکت در آمریکا بوده است که مجموعا ۲ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاران به دست آورده است. سرمایه‌گذاران سرمایه خود را به برنامه‌ای ارائه داده‌اند که طی آن، بیت کانکت وعده بازگشت سود زیادی را به آنها داده است.

کمیسیون SEC در بیانیه خود مدعی شده است که کومبانی و سایر افراد، سرمایه‌های مذکور را به منظور کسب سود به کیف پول‌های دیجیتال انتقال داده‌اند. به علاوه، این کمیسیون افزوده است که بیت کانکت شبکه‌ای بزرگ از تبلیغ کنندگان را در سراسر جهان به وجود آورده است.

لارا شالوف مهربان (Lara Shalov Mehraban) رییس منطقه‌ای دفتر نیویورک کمیسیون SEC در این خصوص گفت:

ما مدعی هستیم که این متهمان چندین میلیارد دلار از خرده سرمایه‌گذاران سراسر جهان به نفع خود سرقت کرده‌اند. ما به شدت در تعقیب کسانی هستیم که در این اقدام مشارکت داشته‌اند.

کمیسیون SEC به دنبال بازگشت سرمایه‌ها و بازیابی مقداری از آنها است. مخفیگاه کومبانی هنوز شناسایی نشده است.

افسانه بیت کانکت، درسی در عرصه رمزارزها

اگرچه بسیاری از سرمایه‌گذاران از کلاهبرداری‌هایی نظیر بیت کانکت آگاه هستند، اما بسیاری از افراد در سال ۲۰۱۷ از این موضوع مطلع نبودند. با هر روند صعودی، بازار رمزارزها شاهد ورود سرمایه‌گذاران جدید بیشتری است که متعاقبا منجر به ضررهای متعددی می‌شود.

کلاهبرداری بیت کانکت به عنوان یکی از قابل‌توجه‌ترین اتفاقات بازار رمزارزها محسوب می‌شود. شاید بتوان این کلاهبرداری را مهم‌ترین کلاهبرداری طرح‌های پانزی دانست.

بازار به شدت تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته است. به دلیل چنین اتفاقاتی است که قانونگذاران، بررسی و نظارت بر بازار رمزارزها را سرعت بخشیده‌اند. قانونگذاران، محافظت از سرمایه‌گذاران را اولویت اصلی خود قرار داده‌اند. بدون شک این بازار در ابتدای مسیر خود قرار دارد و قانونگذاری می‌تواند به جلوگیری از فعالیت‌های نامناسب کمک کند.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا