اخبار بیت کویناخبار عمومی

آغاز بررسی دو درخواست برای ETF بیت کوین توسط SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) روز پنجشنبه اعلام کرد که اقداماتی را جهت تصمیم گیری برای تایید یا رد ETF بیت کوین پیشنهادی آغاز کرده است.

کمیسیون SEC، اقدامات قانونی را در رابطه با تایید یا رد درخواست تغییر قانون از جانب صرافی Cboe BZX منتشر کرد. در صورت تایید این درخواست، Cboe برای لیست کردن ETF بیت کوین که در سال جاری توسط شرکت VanEck و استارت‌آپ کریپتویی SolidX ایجاد شده است، تاییدیه می‌گیرد.

به عنوان بخشی از این روند، SEC خواستار مشارکت و حضور بیشتر عموم مردم است. لازم به ذکر است که تا به امروز ۱۴۰۰ نظر در رابطه با این اقدام به ثبت رسیده است.

برند فلیدز دبیر آژانس SEC نوشت:

در حال حاضر با توجه به مسائل حقوقی و سیاست گذاری حاصل از پیشنهادنامه تغییر قانون، اعمال چنین اقداماتی مناسب است. اقدامات قانونی بدین معنا نمی‌باشد که کمیسیون در خصوص مسائل موجود به نتیجه رسیده باشد. بلکه کمیسیون به دنبال افراد مشتاقی است که در خصوص پیشنهادنامه تغییر قانون اظهار نظر کنند.

براساس شرایط این درخواست، صرافی های VanEck و Solid X در رابطه با بیت کوین اعتماد سازی خواهند کرد، به شکلی که صرافی Solid X می تواند سهام ها را در قالب یک لیست منتشر کند. کمیسیون SEC در گذشته در رابطه با بررسی و تصمیم گیری در این مورد تعلل کرده است و انتظار می رود که با توجه به قوانین موجود، تصمیم گیری نهایی این موسسه در رابطه با صندوق ETF  بیت کوین تا ماه فوریه به تاخیر بیافتد.

SEC در ماه گذشته با رد ۹ درخواست ETF سر و صدای زیادی در این حوزه ایجاد کرد و برای جبران آن، بررسی هایی در خصوص تصمیم خود ارائه داد. اما هم چنان مشخص نیست که این فرآیند چه زمانی تکمیل می‌شود.

آیا کمیسیون SEC این صندوق ETF بیت کوین را خواهد پذیرفت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
coindesk

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا