اخبار بیت کویناخبار عمومی

انتقاد از رییس SEC؛ قوانین سختگیرانه این کمیسیون بازارهای مالی آمریکا را به زانو در می‌آورد

گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا روز گذشته در جلسه کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان حاضر شد و در رابطه با مسائل مختلفی از جمله تعطیلی احتمالی دولت و ارزهای دیجیتال صحبت کرد. این بار هم مانند دفعات قبل، گنسلر از پاسخ دادن به برخی از ابهامات مهمی که صنعت کریپتو با آن مواجه است خودداری کرد و مدعی شد شرکت‌های فعال در این صنعت در محافظت از دارایی کاربران خود بی‌دقت عمل می‌کنند.

به گزارش کوین تلگراف، گنسلر در این جلسه در رابطه با اینکه آیا کمیسیون بورس با راه‌اندازی صندوق قابل معامله بورسی بیت کوین موافقت می‌کند یا خیر و موضع این کمیسیون در قبال این ارز دیجیتال صحبت کرد و به سوالات نمایندگان پاسخ داد. در ادامه گزیده‌ای از صحبت‌های گنسلر و اتفاقات جلسه روز گذشته پوشش داده شده است.

خیل عظیمی از تشریفات اداری SEC، بازارهای مالی آمریکا را به زانو در می‌آورد

اندی بار (Andy Barr)، یکی از نمایندگان مجلس آمریکا در جلسه روز گذشته گنسلر را به تحت فشار قرار دادن بازارهای مالی آمریکا با قوانین بیش از حد سختگیرانه متهم کرد.

بار با اشاره به صحبت‌های قدیمی گنسلر که گفته بود آمریکا بزرگترین و پیچیده‌ترین قطب بازارهای مالی در جهان است اما همچنان باید مثل یک برنده مدال طلا، به پیشرفت و بهبود ادامه دهد گفت:

با تمام احترام آقای رییس، اگر بازارهای مالی آمریکا برنده مدال طلا هستند، شما تونیا هاردینگ (Tonya Harding) قوانین اوراق بهادار هستید. شما با خیل عظیمی از تشریفات اداری که از کمیسسیون‌تان بیرون می‌آید، بازارهای مالی آمریکا را به زانو در می‌آورید.

تونیا هاردینگ اسکیت باز معروف آمریکایی است که در سال ۱۹۹۴ فردی را برای حمله به رقیبش نانسی کریگان (Nancy Kerrigan) استخدام کرد.

ای کاش از دولت بایدن اخراج می‌شدی!

در همین حال، وارن دیویدسون (Warren Davidson)، دیگر نماینده مجلس آمریکا به رییس کمیسیون بورس حمله کرد و گفت که امیدوار است دولت بایدن خیلی زود او را برکنار کند.

دیویدسون در این رابطه گفت:

ای کاش دولت بایدن شما را اخراج می‌کرد.

این نماینده گنسلر را به پیش بردن یک دستور کار سیاسی اجتماعی و سو استفاده از سمت خود به عنوان رییس کمیسیون بورس متهم کرد.

بیت کوین اوراق بهادار نیست

در این جلسه، پاتریک مک‌هنری (Patrick McHenry)، رییس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا از گنسلر در رابطه با اینکه بیت کوین اوراق بهادار محسوب می‌شود یا نه سوال کرد. گنسلر که پیش از این نیز گفته بود «هر ارزی به جز بیت کوین اوراق بهادار محسوب می‌شود»، در این جلسه نیز دوباره بر اظهارات پیشین خود تاکید کرد و خاطرنشان کرد بیت کوین با تست هاوی مطابقت ندارد.

توییت مک هنری
منبع: توییتر

در ادامه مک‌هنری از گنسلر در رابطه با «کالا بودن» بیت کوین سوال کرد اما رییس کمیسیون بورس از پاسخ دادن به این سوال خودداری کرد و خاطرنشان کرد تعیین کالا بودن یا نبودن بیت کوین از محدوده اختیارات کمیسیون بورس خارج است.

رییس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا در این جلسه گنسلر را به تلاش برای خفه کردن اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال و عدم شفاف‌سازی در رابطه با روابط وی با صرافی ورشکسته FTX و سم بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried)، مدیرعامل سابق آن متهم کرد.

در جلسه روز گذشته به گنسلر فرصتی داده نشد تا به این اتهامات پاسخ دهد.

هنوز در رابطه با ETF بیت کوین تصمیمی گرفته نشده است

همانطور که پیش از این گزارش دادیم، در ماه آگوست دادگاه در پرونده شکایت گری اسکیل علیه کمیسیون بورس از این کمیسیون درخواست کرد تا در رابطه با درخواست راه‌اندازی ETF بیت کوین گری اسکیل تجدیدنظر کند.

در واکنش به این حکم، گنسلر روز گذشته گفت SEC هنوز تصمیمی در این رابطه نگرفته است:

این مسئله همچنان در کمیسیون تحت بررسی است. ما برای دادگاه‌ها احترام زیادی قائلیم.

آیا کارت‌های معاملاتی پوکمون اوراق بهادار هستند؟

ریچی تورس (Ritchie Torres)، نماینده ایالت نیویورک از گنسلر در رابطه با تفسیر او از یک قرارداد سرمایه‌گذاری سوال کرد و در مورد اینکه آیا خرید کارت‌های معاملاتی پوکمون اوراق بهادار به شمار می‌رود پرسید:

فرض کنید من قرار است یک کارت پوکمون بخرم. آیا این یک تراکنش اوراق بهادار است؟

گنسلر پاسخ داد در صورتی که این کارت از یک فروشگاه خریده شود اوراق بهادار به شمار نمی‌رود.

تورس در ادامه گفت:

اگر بخواهم یک کارت پوکمون توکنایز شده را در یک صرافی ارز دیجیتال از طریق بلاکچین خریداری کنم، آیا اوراق بهادار است؟

گنسلر از پاسخ دادن به این سوال خودداری کرد و گفت زمانی که عموم سرمایه‌گذاران سود خود را بر مبنای تلاش دیگران بنا می‌کنند، این با آزمایش هاوی مطابقت دارد و اوراق بهادار به شمار می‌رود.

لوگوی کوین بیس درست پشت سر گنسلر!

در همین حال، تصاویر گنسلر در این جلسه نشان می‌دهد یک لوگو از صرافی کوین بیس درست پشت سر وی قرار دارد. این در حالی است که پرونده شکایت کمیسیون بورس از کوین بیس همچنان باز است.

لوگوی کوین بیس
منبع: توییتر

کوین بیس پیش از این در ماه آگوست یک کمپین  ۱۴ ماهه برای مخالفت با فشار قانون‌گذاران بر صنعت کریپتو راه‌اندازی کرد. همچنین روز گذشته کوین بیس در شهر واشنگتن کمپینی تحت عنوان «Stand with Crypto Day» برگزار کرد و در آن خواستار حمایت از نوآوری ارزهای دیجیتال شد.

تعطیلی احتمالی دولت آمریکا

دولت آمریکا در آستانه تعطیلی قرار دارد، اتفاقی که می‌تواند بر بازار رمزارزها نیز تاثیر بگذارد. در حقیقت با تعطیلی دولت آمریکا، بخشی از کمیسیون بورس نیز تعطیل می‌شود و احتمالا SEC نتیجه پرونده‌های مرتبط با صنعت کریپتو را با تاخیر اعلام خواهد کرد.

گری گنسلر، در این جلسه هشدار داد در صورت تعطیلی دولت، تعداد کارکنان کمیسیون بورس بیش از ۹۰٪ کاهش می‌یابد و تنها کارمندان کلیدی باقی می‌مانند.

در حالی که مقامات ارشد کمیسیون بورس احتمالا به کار خود ادامه می‌دهند، روند بررسی پرونده‌ها احتمالا به طور قابل توجهی کند خواهد شد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا