تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا، کاردانو و آوالانچ؛ ۱۶ خرداد ۱۴۰۳

در حال حاضر شیبا اینو، کاردانو و آوالانچ با سطوح مقاومتی مهم مواجه هستند و در صورت شکستن آنها می‌توانند فاز بعدی رالی صعودی خود را آغاز کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر همه نگاه‌ها به شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ماه می آمریکاست که هفته آینده منتشر خواهد شد. در صورت کاهش تورم، احتمالا شاهد افزایش دوباره قیمت آلت کوین‌ها خواهیم بود.در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو، کاردانو و آوالانچ بررسی شده است.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو

فروشندگان روز گذشته تلاش کردند تا قیمت شیبا را به زیر خط حمایت رسم شده در نمودار بکشانند، با این حال، سایه بلند روی کندل روزانه نشان می‌دهد فشار خریداران از این اتفاق جلوگیری کرده است.

نمودار شیبا تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار شیبا تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در ادامه خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت سربار ۰.۰۰۰۰۳۰ دلاری بکشانند. اگر موفق شوند، الگوی مثلثی صعودی در نمودار شیبا تکمیل خواهد شد که می‌تواند قیمت را تا مقاومت سربار ۰.۰۰۰۰۳۹ دلاری افزایش دهد. البته یک مقاومت اندک در حوالی ۰.۰۰۰۰۳۳ دلار وجود دارد که بعید است خللی در روند صعودی ایجاد کند.

خط حمایت مذکور همچنان سطح مهمی است و باید به آن توجه کرد چراکه بسته شدن قیمت زیر آن می‌تواند شیبا را تا ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال کاردانو

قیمت کاردانو دو روز پیش از حوالی خط حمایت الگوی مثلثی متقارن خود افزایش یافت. این نشان می‌دهد خریداران همچنان در بازار در حال فعالیت هستند.

نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

اگر قیمت کاردانو افزایش یابد و بالاتر از میانگین‌های متحرک رسم شده در نمودار باقی بماند، این ارز دیجیتال می‌تواند به تدریج به سمت خط مقاومت الگو حرکت کند. شکسته شدن این مقاومت ممکن است کار سختی برای خریداران باشد،‌ با این حال، در صورت تحقق این مهم مومنتوم صعودی می‌تواند تشدید شده و قیمت کاردانو به سمت الگوی ۰.۶۲ دلاری حرکت کند.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر الگوی مثلثی بکشانند،‌ پیش‌بینی صعودی فاقد اعتبار می‌شود. در این سناریو قیمت کاردانو می‌تواند تا ۰.۳۵ دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال آوالانچ

قیمت آوالانچ در چند روز اخیر پایین‌تر از میانگین‌های متحرک خود معامله می‌شود، با این حال،‌ نیمه پر لیوان اینجاست که فروشندگان در کاهش بیشتر قیمت ناتوان بوده‌اند. این نشان می‌دهد فشار فروش با کاهش قیمت کمتر می‌شود.

نمودار آوالانچ تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار آوالانچ تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

شیب افقی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص RSI در نزدیکی نقطه میانی، از تعادل بین عرضه و تقاضا خبر می‌دهد. در صورت عبور قیمت از میانگین‌های متحرک، آوالانچ می‌تواند تا مقاومت سربار ۴۲ دلاری صعود کند.

در سمت مقابل،‌ اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر حمایت ۳۴ دلاری سقوط کند،‌ پیش‌بینی صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. در این سناریو قیمت می‌تواند تا حمایت ۲۹ دلاری کاهش یابد. افزایش دوباره از حوالی این حمایت می‌تواند رِنج زدن قیمت آوالانچ را برای مدت بیشتری ادامه دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا