اخبار کوتاه

اتفاق عجیب در بلاکچین بیت کوین؛ ۶ بلاک متوالی تنها در ۶ دقیقه استخراج شدند

روز شنبه طی یک اتفاق عجیب در بلاکچین بیت کوین تعداد ۶ بلاک در عرض تنها ۶ دقیقه استخراج شد. این در حالی است که میانگین استخراج هر بلاک بیت کوین حدود ۱۰ دقیقه است و این اتفاقی کم‌سابقه در این شبکه محسوب می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین، مکانیسم استخراج بیت کوین بدین صورت است که با تغییرات ۲ هفته‌ای سختی استخراج این شبکه، زمان لازم برای ساخت هر بلاک این شبکه حدود ۱۰ دقیقه باقی بماند تا بدین صورت افزایش یا کاهش هش‌ریت شبکه تاثیری روی این قضیه نگذارد.

این در حالی است که روند پیدا کردن نانس (nonce) و هش کردن بلاک فرآیندی تصادفی محسوب می‌شود و در بسیاری از اوقات در یک بلاک این مدت زمان ۱۰ دقیقه‌ای بیشتر یا کمتر می‌شود. اما اتفاق روز شنبه از این جهت جالب توجه است که ۶ بلاک متوالی در مدت زمان کمتر از ۶ دقیقه ساخته شدند و نکته جالب‌تر این است که ۵ استخر متفاوت توانستند این بلاک‌ها را ماین کنند.

استخراج ۶ بلاک بیت کوین در عرض ۶ دقیقه منبع: توییتر
استخراج ۶ بلاک بیت کوین در عرض ۶ دقیقه منبع: توییتر

این در حالی است که سختی استخراج بیت کوین در روز چهارشنبه گذشته برای دومین بار متوالی با ۱.۴۱٪ کاهش به ۲۹.۱۵ تریلیون واحد رسید. هش‌ریت این شبکه نیز که در تاریخ ۴ جولای (۱۳ تیر) به ۲۷۳ اگزاهش بر ثانیه رسیده بود، اکنون در سطح ۱۹۸ اگزاهش بر ثانیه قرار دارد که بیانگر ۲۷٪ کاهش قدرت پردازشی شبکه بیت کوین است.

نمودار یک ماهه هش‌ریت شبکه بیت کوین منبع: کوین وارز
نمودار یک ماهه هش‌ریت شبکه بیت کوین منبع: کوین وارز

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا