اخبار خارجی

همکاری ۶ بانک مرکزی برتر دنیا در توسعه ارز دیجیتال CBDC

بانک های مرکزی کانادا، انگلستان، ژاپن، اتحادیه اروپا، سوئد و سوییس به همراه بانک تسویه بین المللی (BIS) گروهی را تشکیل داده اند تا در خصوص ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تحقیق کند.

براساس اطلاعیه منتشر شده توسط بانک انگلیس در تاریخ ۲۱ ژانویه، اعضای این گروه تجربیات خود را با سایر اعضای گروه به اشتراک می گذارد، زیرا هر یک از اعضا پتانسیل استفاده بالقوه CBDC ها را در حوزه های مربوطه خود مطالعه می کند. در این بیانیه آمده است:

این گروه کاربردهای CBDC، ویژگی های اقتصادی، کاربردی و فنی شامل قابلیت مشارکت و همکاری بین المللی و هم چنین به اشتراک گذاری دانش فناوری های نوظهور را ارزیابی خواهند کرد. این شرکت همکاری نزدیکی با سازمان ها و فروم های مرتبط و به ویژه هیات ثبات مالی و کمیته زیرساخت های بازار و پرداخت ها خواهد داشت.

این گروه تحقیقاتی به ریاست رئیس بنیاد نوآوری BIS هاب بنوآ کوره (Hub Benoît Cœuré) و جان کانلیف (Jon Cunliffe)، معاون استاندار بانک انگلیس و رئیس کمیته پرداختها و زیرساختهای بازار هدایت شود. این گروه شامل نمایندگان ارشد بانکهای مرکزی شرکت کننده و BIS می باشد.

بانک های مرکزی به دنبال توسعه ارز دیجیتال هستند

تعدادی از بانکهای مرکزی در سراسر جهان شروع به تحقیق، تنظیم و به طور فعال پیگیری اشکال مختلف ارزهای دیجیتال از جمله CBDC کرده اند.

همانطور که کوین تلگراف در اوایل این ماه گزارش داد، رئیس جمهور بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد از تلاش های این موسسه برای توسعه CBDC پشتیبانی می کند. لاگارد گفت که تقاضای فوری برای پرداخت سریع و کم هزینه وجود دارد و بانک مرکزی اروپا باید بجای اینکه ناظر تغییر دنیا باشد، جایگاه اصلی و پیشرو را در این حوزه بگیرد.

در حالی که بسیاری از بانک های مرکزی هنوز در حال بحث و گفتگو هستند که آیا اجرای CBDC ایده خوبی است، بانک خلق چین اخیرا اعلام کرد که طراحی لایه دوم و آزمایش مشترک یوان دیجیتال را انجام داده است.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا