تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بی‌ان‌بی (BNB)، سولانا (SOL) و ریپل (XRP)؛ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

بازار آلت کوین‌ها این پتانسیل را دارد که بولران بعدی را به یک اتفاق تاریخی تبدیل کند. اما همه ایناها وابسته به قیمت بیت کوین است که در چه جعتی حرکت کند. قیمت بیت کوین نیز در حال حاضر متاثر از رویدادهای اقتصاد کلان است که روز چهارشنبه داده‌های مهمی منتشر خواهند شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حالی که بیت‌ کوین و سایر رمزارزهای برتر در نیمه اول سال یک روند صعودی کوچک را تجربه کردند، اما همچنان آن صعود مورد انتظار از بسیاری از آلت کوین‌ها هنوز مشاهده نشده است. باید دید که داده‌های اقتصاد کلان چه تاثیری بر روند آتی بازار خواهند گذاشت.

در این مطلب نمودار بی‌ان‌بی، سولانا و ریپل را بررسی می‌کنیم و به معرفی سناریو‌های صعودی و نزولی آن‌ها می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بی‌ان‌بی ‌

قیمت بی‌ان‌بی ‌(BNB) از ۷۲۲ دلار در تاریخ ۶ ژوئن (۱۷ خرداد) ریجکت شد و در ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) به سطح شکست صعودی ۶۳۵ دلار رسید.

نمودار روزانه بی‌ان‌بی - منبع: TradingView
نمودار روزانه بی‌ان‌بی – منبع: TradingView

اگر قیمت بتواند با قدرت از ۶۳۵ دلار به سمت بالا جهش کند، نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به یک ‌حمایت تبدیل کنند. در این صورت، بی‌ان‌بی دوباره تلاش خواهد کرد تا خود را به مقاومت ‌۷۲۲ دلاری برساند. کلوز کندل روزانه در بالاتر از این مقاومت مسیر را برای حرکت به سمت ۷۷۵ دلار‌ باز خواهد کرد.

اما از طرفی، در حال حاضر قیمت به زیر سطح شکست صعودی سقوط کرده، قیمت بی‌ان‌بی می‌تواند تا خط روند صعودی کاهش یابد. انتظار می‌رود گاوها با تمام قوا از این سطح دفاع کنند زیرا اگر در این تلاش خود شکست بخورند، بی‌ان‌بی ممکن است به ۵۶۰ دلار و سپس ‌۵۳۶ دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا در تاریخ ۷ ژوئن (۱۸ خرداد) به زیر سطح‌ ۱۶۲ دلار سقوط کرد و این امر نشان داد که خرس‌ها در حال تلاش برای بازگشت هستند.

نمودار روزانه سولانا - منبع: TradingView
نمودار روزانه سولانا – منبع: TradingView

گاوها در سه روز گذشته از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۵۷ دلار) دفاع کرده‌اند، اما نتوانستند سولانا را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۴ دلار) برسانند. این امر خطر شکست نزولی قیمت را به ۱۴۰ دلار افزایش می‌دهد که انتظار می‌رود به عنوان یک حمایت قدرتمند عمل کند.

اولین نشانه از قدرت گرفتن روند صعودی، شکست رو به بالای ۱۷۶ دلار و کلوز کندل روزانه در آن جا خواهد بود. اگر این اتفاق رخ دهد، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از مقاومت ۱۸۹ دلاری برسانند و مانع بزرگ ۲۰۵ دلار را به چالش بکشند.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

قیمت ریپل به زیر حمایت ۰.۵۶ دلار سقوط کرد، اما سطوح پایین‌تر، همانطور که از شدوی پایینی کندل‌ها دیده می‌شود، خرید خوبی را به خود جذب کردند.

نمودار روزانه ریپل - منبع: TradingView
نمودار روزانه ریپل – منبع: TradingView

شکست رو به پایین مثلث صعودی این الگو را باطل کرد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۱ دلار) به سمت پایین شیب گرفته و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان می‌دهد خرس‌ها شرایط را تحت کنترل دارند. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت مهم ‌۰.۴۶ دلار کاهش دهند.

اگر ریپل یک بار دیگر از سطح حمایت ۰.۴۶ دلار به سمت بالا حرکت کند، نشان می‌دهد که گاوها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند. شکست‌ رو به بالای میانگین‌های متحرک و کلوز کندل روزانه در بالای این محدوده نشان می‌دهد که ریپل ممکن است برای مدتی در محدوده ۰.۴۶ تا ۰.۵۷ دلار باقی بماند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا