تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL) و پولکادات (DOT)؛ ۱۸ تیر ۱۴۰۳

کاهش قیمت اخیر بیت کوین، فروش آلت کوین‌ها را تشدید کرده است، اما تعدادی از آنها توانسته‌اند سطوح حمایت مهمی را حفظ کنند. این آلت‌کوین‌ها در صورتی که بیت کوین دوباره به بالای ۶۰٬۰۰۰ دلار برگردد، می‌توانند پرچم‌دار بازار باشند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL) و پولکادات (DOT) در تایم‌فریم‌های ۱ روزه و ۴ ساعته پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL)

سولانا در حال تشکیل یک الگوی مثلث کاهشی است که با یک شکست و بسته شدن کندل زیر ۱۱۶ دلار کامل می‌شود.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

واگرایی مثبت روی شاخص قدرت نسبی نشان‌دهنده برتری نسبی گاوهاست. این امر نشان می‌دهد فشار فروش در حال کاهش است. اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۱ دلار، موج آبی رنگ) برسانند، سولانا می‌تواند رالی خود تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۵۳ دلار، موج قرمز رنگ) و سپس خط روند نزولی ادامه دهد.

اما اگر قیمت بیت کوین از میانگین متحرک نمایی به پایین بازگشته و حمایت مهم ۱۱۶ دلاری را رو به پایین بشکند، یک ستاپ نزولی ایجاد می‌شود. در چنین حالتی، کاهش قیمت تا ۸۰ دلار، دور از ذهن نخواهد بود.

نمودار ۴ ساعته قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

پولبک قوی سولانا در نمودار ۴ ساعته از سطح ۱۲۱ دلار نشان می‌دهد که گاوها با قدرت در حال دفاع از حمایت ۱۱۶ دلاری هستند. اگر قیمت از سطح فعلی به بالا بازگردد و مقاومت ۱۴۵ دلاری را بشکند، توقف بعدی احتمالا در ۱۵۵ دلار خواهد بود. احتمالا این سطح مانع سختی باشد، اما اگر شکسته شود، قیمت سولانا می‌تواند تا خط روند نزولی افزایش پیدا کند.

اما اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر ۱۳۰ دلار برسانند، کنترل را به دست خواهند گرفت. در چنین حالتی، سطح ۱۲۱ دلار در خطر شکستن قرار می‌گیرد که در صورت موفقیت، احتمال کاهش به زیر سطح ۱۱۶ دلار نیز افزایش پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت پولکادات (DOT)

پولکادات در ۵ جولای (۱۵ تیر) به زیر ۴.۹۱ دلار کاهش پیدا کرد، اما سایه بلند کندل‌ روزانه نشان از خرید قوی در سطوح پایین دارد.

نمودار روزانه قیمت پولکادات - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت پولکادات – منبع: تریدینگ ویو

گاوها در ۶ جولای (۱۶ تیر) نیز به خرید ادامه داده و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۰۸ دلار، موج آبی رنگ ) رساندند. با این وجود، امروز دوباره سطح ۶.۰۸ دلار دلار رو به پایین شکسته شد. اگر گاوها بتوانند امروز قیمت را به بالای این سطح برسانند، برای افزایش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶.۵۴ دلار، موج قرمز رنگ) تلاش خواهند کرد. در صورتی که این سطح نیز شکسته شود، احتمال یک رالی تا ۷.۲۹ دلار و سپس ۷.۷۷ دلار وجود دارد.

اما اگر قیمت همچنان کاهشی باشد یا از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به پایین بازگردد، نشان‌دهنده فعال بودن خرس‌ها در سطوح بالا خواهد بود. در چنین حالتی، ریزش قیمت تا محدوده ۵.۳۸ دلار و ۴.۹۱ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

نمودار ۴ ساعته قیمت پولکادات - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت پولکادات – منبع: تریدینگ ویو

نمودار چهار ساعته یک بازیابی V شکل از سطح ۴.۹۲ دلار را نشان می‌دهد. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نسبتا صعودی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در مرز محدوده مثبت قرار گرفته است که نشان از برتری گاوها و تلاش آنها برای بازگشت دارد. اگر قیمت پولکادات به ۶.۶۰ دلار برسد، احتمال مومنتوم گرفتن و رشد تا ۷.۲۹ دلار افزایش پیدا می‌کند.

اما اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یا سطح ۶.۶۰ دلار به پایین بازگردد و نشان‌دهنده عدم توانایی گاوها در افزایش قیمت در این سطوح خواهد بود. در چنین حالتی، احتمال کاهش قیمت به زیر ۵.۶۰ دلار و تست دوباره حمایت مهم ۴.۹۱ دلاری افزایش پیدا می‌کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا