تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL) و ریپل (XRP)؛ ۱۹ تیر ۱۴۰۳

پس از حفظ موفقیت‌آمیز حمایت بیت کوین و ظهور نشانه‌هایی از بازگشت احتمالی، گاوهای بازار آلت کوین نیز انگیزه گرفته و در حال دفاع از حمایت‌های مهم هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، خرس‌ها در حال از دست دادن برتری خود هستند و این امر از کاهش فشار فروش آنها مشهود است. در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL) و ریپل (XRP) پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

سولانا در حال تشکیل یک الگوی مثلث نزولی است که با کاهش قیمت و شکسته شدن حمایت ۱۱۶ دلاری کامل خواهد شد.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین‌های متحرک مسطح شده است. همچنین، واگرایی مثبت شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان از تلاش گاوها برای بازگشت دارد. اولین نشانه صعودی شدن، یک شکست و بسته شدن کندل قیمت بالای میانگین‌های متحرک خواهد بود. این امر می‌تواند درها را برای یک رالی تا خط روند نزولی باز کند.

با این وجود، احتمالا خرس‌ها برنامه دیگری داشته باشند. آنها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر حمایت ۱۱۶ دلاری برسانند و ستاپ نزولی مذکور را کامل کنند. اگر موفق به این کار شوند، قیمت سولانا می‌تواند تا ۱۰۰ دلار و سپس ۸۰ دلار کاهش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

در ۶ جولای (۱۶ تیر)، بازیابی قیمت ریپل در سطح ۰.۴۵ دلار با مانع روبرو شد که نشان‌دهنده کاهش تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه قیمت ریپل - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ ویو

قیمت در نزدیکی حمایت مهم ۰.۴۱ دلاری است. اگر قیمت از سطح فعلی (۰.۴۳ دلار) یا مذکور به افزایش ادامه، نشان‌دهنده دفاع قوی گاوها از سطح ۰.۴۱ دلار خواهد بود. در چنین حالتی گاوها تلاش دیگری در شکستن مقاومت بالاسری ۰.۴۶ دلار خواهند کرد.

اما اگر سطح ۰.۴۱ دلار شکسته شود، احتمالا کف ۵ جولای (۱۵ تیر) در ۰.۳۸ دلار نیز دوباره تست شود. گاوها باید از این سطح با قدرت دفاع کنند؛ چرا که اگر شکسته شود، توقف بعدی احتمالا در ۰.۳۰ دلار خواهد بود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا