متوسط ایردراپ

ایردراپ های احتمالی سولانا؛ فرصت‌هایی برای جاماندگان از ایردراپ جیتو

خبر ایردراپ جیتو را در همین روزهای اخیر شنیده‌اید؟ پاداش توزیع‌شده، دست‌کم چیزی در حدود ۱۰ هزار دلار برای هر کاربر بود. همین مسئله باعث شد توجه جامعه کریپتویی به سولانا بیشتر از پیش جلب شود. به‌نظر می‌رسد چند پروژه مبتنی بر سولانا، احتمال ایردراپ دارند. این مطلب از میهن بلاکچین را به همین پروژه‌ها اختصاص می‌دهیم تا ببینیم در این اکوسیستم چه خبر است و چه پتانسیل‌هایی در پروژه‌های آن وجود دارد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن
نکات کلیدی

👈 پروژه‌های زیادی هم‌اکنون در شبکه سولانا فعالیت می‌کنند که احتمال دارد ایردراپ برگزار کنند.
👈 این پروژه‌ها شامل صرافی‌های غیرمتمرکز، پلتفرم‌های وام‌گیری و وام‌دهی، کیف پول و بازار NFT هستنند.
👈 برای فعالیت در این پروژه‌ها، باید هزینه بپردازید و هیچ‌کدام آنها رایگان نیستند.
👈 برخی از این پلتفرم‌ها سیستم‌ امتیازدهی دارند که هرچه امتیازتان بالاتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت ایردراپ خواهید داشت.
👈 باید با پروژه‌ها تعامل کنید و اموری نظیر قرض گرفتن، قرض دادن، استیک، تامین نقدینگی، مینت NFT‌ و غیره را انجام دهید تا شانس خود را افزایش دهید.

معرفی پروژه‌هایی در بستر سولانا با احتمال ایردراپ

خیلی‌ها معتقدند که پروژه‌های اکوسیستم سولانا فرصت خوبی برای کسب درآمد از طریق ایردراپ است. اینکه این مسئله چقدر صحت دارد، تنها با گذشت زمان قابل تشخیص است. آنچه در ادامه این مطلب می‌خوانید، پروژه‌هایی است که احتمال بالایی برای ایردراپ دارند و در شبکه‌های اجتماعی نیز در مورد آنها مطالب بسیاری شنیده می‌شود.

پیش از آنکه این پروژه‌ها را معرفی کنیم، به چند نکته زیر توجه کنید:

❌ این مطلب توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری نیست.
❌ در بیشتر پروژه‌ها ایردراپ قطعی نیست و تضمینی برای آن وجود ندارد.
❌ برای ایردراپ‌ها کیف پول‌های جداگانه بسازید و ریسک اتصال کیف پول اصلی خود را کاهش دهید.
❌ پروژه‌های زیر رایگان نیستند و برای تعامل با پلتفرم‌ها، کیف پول‌ها، صرافی‌ها و بازارهای زیر، باید هزینه بپردازید.
❌ ممکن است معامله در برخی از این پلتفرم‌ها، کارمزد بالایی داشته باشد.
❌ اگر تصمیم دارید برای این پروژه‌ها زمان بگذارید و هزینه کنید، تنها به آنچه در این مطلب گفته‌ایم، اکتفا نکنید. حتما خودتان هم بررسی‌های لازم را انجام دهید و از صحت و اصالت پروژه مطمئن شوید.

۱. مارجینفای (Marginfi)؛ پلتفرم وام‌دهی/ وام‌گیری

مارجینفای یک پلتفرم غیرمتمرکز وام‌دهی و دریافت وام روی سولاناست. امکان قرض‌دهی، استیک کردن، سواپ، بریج زدن و کسب درآمد از طریق این پلتفرم فراهم شده است. این پلتفرم هنوز توکنی ندارد؛ اما احتمال لانچ آن وجود دارد. یک سیستم امتیاز در این پلتفرم وجود دارد که کاربران می‌توانند از طریق انجام امور مختلف و تعاملات متعدد، امتیازات را جمع‌آوری کنند. قرض گرفتن و قرض دادن، دعوت کردن کاربران دیگر به پلتفرم و استیکینگ، از جمله اموری است که منجر به افزایش امتیاز شما خواهد شد. نکته مهم این است که پنترا کپیتال در فرایند جذب سرمایه این پروژه در سال ۲۰۲۲ مشارکت کرده است.

اگر می‌خواهید مشمول ایردراپ احتمالی این پروژه شوید، باید امتیاز جمع کنید. پس از ورود به سایت و اتصال کیف پول سولانای خود، به ارز دیجیتال SOL یا توکن‌های مبتنی بر این شبکه نیاز خواهید داشت. سپس باید به شیوه‌های مختلف با پلتفرم تعامل داشته باشید. به‌عنوان مثال امتیاز وام گرفتن و وام دادن با هم برابر است. هر یک دلاری که قرض می‌گیرید، ۴ امتیاز روزانه برایتان به همراه دارد. قرض‌گیرنده امتیاز بیشتری نسبت به قرض‌دهنده کسب می‌کند. جزئیات بیشتر در مورد امتیازات را می‌توانید در پست مدیوم مارجینفای مطالعه کنید. همچنین از طریق این لینک، می‌توانید رده‌بندی کاربران را به‌‌همراه امتیازشان مشاهده کنید.

آدرس سایت: marginfi.com
لینک توییتر: @marginfi

۲. دریفت (Drift)؛ صرافی غیرمتمرکز

انجام معاملات آنچین با اهرم‌هایی تا ۲۰ برابر، کراس مارجین و چندوثیقه‌ای، ویژگی‌هایی هستند که در صفحه توییتر دریفت به آنها اشاره شده است. این صرافی از یک AMM پویا استفاده می‌کند. این پروژه هنوز توکنی ندارد. دریفت توانست در ۲۶ اکتبر ۲۰۲۱، سرمایه‌ای به مبلغ ۳.۸ میلیون دلار به‌رهبری مالتی کوین کپیتال جذب کند.

برای بالا بردن بخت خود در ایردراپ احتمالی دریفت، باید کارهایی نظیر قرض گرفتن و قرض دادن، استیک کردن، انجام عملیات سواپ، ترید اسپات و پرپچوال را انجام دهید. هر دو سه روز یک‌بار این مراحل را تکرار کنید و حجم معاملاتی خود را به‌میزان خوبی افزایش دهید؛ چون تجربه ثابت کرده است که دکس‌ها معمولا بر همین اساس به کاربران خود ایردراپ می‌دهند.

آدرس سایت: drift.trade
لینک توییتر: @DriftProtocol

۳. ژوپیتر (Jupiter)؛ صرافی غیرمتمرکز

ژوپیتر یک تجمیع‌کننده نقدینگی برای سولاناست که مسیرهای معاملاتی میان جفت توکن‌های مختلف را به کاربران ارائه می‌دهد. ایردراپ ژوپیتر تایید شده است و این پروژه ۴۰ درصد از عرضه کل توکنش را به ایردراپ‌هایش اختصاص می‌دهد. مرحله اول این ایردراپ به‌تازگی انجام شده است و اسنپ‌شات نیز گرفته شده است. ۱۰ درصد از آن ۴۰ درصد عرضه کل، در این دور میان کاربران توزیع شد که برابر است با ۱ میلیارد توکن JUP. البته توکن این پروژه هنوز لانچ نشده است و در آینده این اتفاق خواهد افتاد. اگر دوست دارید در مورد ایردراپ‌های این پروژه بیشتر بدانید، این لینک را مطالعه کنید که توییت توسعه‌دهنده ژوپیتر است و نکات لازم را در آن بازگو کرده است.

برای شرکت در سه مرحله دیگر هنوز زمان باقی است. شما باید توکن‌های خود را سواپ کنید، سفارش لیمیت بگذارید، از صرافی غیرمتمرکز و بریج استفاده کنید و به‌طور کلی با پلتفرم تعامل داشته باشید تا شانس دریافت پاداش داشته باشید.

آدرس سایت: Jup.ag
لینک توییتر: @JupiterExchange

۴. تنسور (Tensor)؛ مارکت‌پلیس NFT

تنسور بازاری برای خرید و فروش NFTها بر بستر سولاناست که هم تریدرها و هم سازندگان کالکشن‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند. نقدینگی با عمق بالا، پشتیبانی از تمام کالکشن‌های موجود روی سولانا (بیش از ۱۰ هزارتا)، رابط کاربری مطلوب و عملکرد پیشرفته از جمله ویژگی‌هایی هستند که تنسور آنها را در دل خود جای داده است. تنسور همچنین کالکشن NFT بومی خود را دارد که نام آن Tensorians است.

لیست کردن یا به مزایده گذاشتن NFT‌ها کارهایی است که در این مارکت‌پلیس باید انجام دهید تا شانستان برای دریافت ایردراپ احتمالی بالا برود. این کارها را به‌صورت منظم انجام دهید. این بازار پاداش‌های مختلفی به کاربران می‌دهد که فصل اول و دوم آن به‌ پایان رسیده است. برای آشنایی با این پاداش‌ها، این لینک را بخوانید.

آدرس سایت: tensor.trade
لینک توییتر: @tensor_hq

۵. کامینو (Kamino)؛ پلتفرم وام‌دهی و وام‌گیری

کامینو فایننس پلتفرمی برای تامین نقدینگی و بازده آنچین است. این پروتکل اهرم، نقدینگی و وام‌دهی را در یک محیط امن به‌صورت یک‌پارچه فراهم کرده است. قرض‌دهی و قرض‌گیری، نقدینگی لوریج‌شده به‌منظور تمرکز بر نقدینگی دکس‌ها، ساخت استراتژی‌های نقدینگی خودکار و استفاده از پوزیشن‌های نقدینگی متمرکزشده به‌عنوان وثیقه از جمله ویژگی‌های این پلتفرم است.

اکنون به کمک قرض‌ دادن یا قرض گرفتن یا تامین نقدینگی می‌توانید نام خود را در فهرست مشمولان ایردراپ احتمالی کامینو جای دهید. از تاریخ ۷ دسامبر (۱۶ آذر) به مدت یک ماه، با واریز jitoSOL و JTO می‌توانید امتیازات خود را افزایش دهید؛ البته این امتیازات هنوز فعال نشده‌اند، اما فعالیت‌های شما به‌زودی در قالب امتیاز نمایش داده خواهند شد.

آدرس سایت: app.kamino.finance
لینک توییتر: @Kamino_Finance

۶. پارسل (Parcl)؛ صرافی پرپچوال

پارسل پلتفرمی برای معاملات پرپچوال (قراردادهای دائمی بدون تاریخ انقضا) روی املاک و مستغلات آمریکا و اروپا با اهرم‌هایی ۱۰ برابری است که مثل سایر پروژه‌های معرفی‌شده در این مطلب، روی سولانا راه‌اندازی شده است.

برای شرکت در ایردراپ این پروژه، می‌توانید USDC را برای یک ماه دیپازیت کنید، پوزیشن‌های لانگ و شورت باز کنید و با صرافی در تعامل باشید. با انجام معامله در پارسل می‌توانید امتیاز به‌دست آورید که البته Parcl Pointها هنوز فعال نشده‌اند و این اتفاق (طبق ادعای تیم سازنده) به‌زودی خواهد افتاد.

آدرس سایت: pracl.co
لینک توییتر: @Parcl

۷. فانتوم (Phantom)؛ کیف پول

فانتوم یک کیف پول مناسب برای NFT است که شرکت پارادایم و چند VC دیگر مبلغ ۱۰۹ میلیون دلار سرمایه به آن تزریق کرده‌اند. اکنون این کیف پول بیشتر از ۳ میلیون کاربر دارد که به‌کمک آن می‌توان به برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه سولانا، پالیگان و اتریوم دسترسی پیدا کرد. فانتوم را هم می‌توانید روی مرورگر خود فعال کنید و هم نسخه موبایلی آن (هم اندروید و هم iOS) در دسترس است.

اگر می‌خواهید در ایرداپ احتمالی فانتوم شرکت کنید، توکن‌های خود را در این کیف پول سواپ کنید، NFTهای خود را مینت و برای دریافت کالکشن‌های رایگان هفتگی اقدام کنید. به‌طور منظم با این کیف پول در تعامل باشید تا فانتوم شما را به‌عنوان هانتر شناسایی نکند و مشمول دریافت ایردراپ احتمالی آن شوید.

آدرس سایت: Phantom.app
لینک توییتر: @phantom

۸. زتا (Zeta)؛ صرافی غیرمتمرکز مشتقات

زتا توانسته‌ است مبلغ ۸.۵ میلیون دلار جذب سرمایه‌ داشته باشد و نام سرمایه‌گذارانی چون Solana Ventures و Jump Capital در این فرایند به چشم می‌خورد. در صرافی زتا می‌توانید پوزیشن‌هایی با اهرم‌هایی تا سقف ۲۰ برابر باز کنید. این صرافی از یک دفتر سفارشات لیمیت آنچین استفاده می‌کند. ریسک مشارکت در این ایردراپ بالاست.

آنچه می‌تواند شما را به ایردراپ زتا نزدیک کند، فاکتوری به‌نام Z-Score است. با هر یک دلاری که در این پلتفرم معامله می‌کنید، امتیاز زی‌اسکور به شما تعلق می‌گیرد و مجموع این امتیازات باید بالا باشد تا پاداش خوبی از ایردراپ این پروژه نصیبتان شود. فصل یک Z-Scoreها تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۳ ادامه دارد. زتا در داکیومنت‌های خود به این مسئله اشاره کرده است که لانچ زی‌اسکورها گامی برای راه‌اندازی توکنش خواهد بود؛ پس این پلتفرم هنوز توکنی ندارد و قرار است در آینده از رمزارز بومی خود رونمایی کند. فعالیت معاملاتی بیشتر در زتا، برابر است با امتیاز بیشتر. از طریق این لینک می‌توانید جزئيات بیشتری در مورد Z-Score بخوانید.

آدرس سایت: zeta.markets
لینک توییتر: @ZetaMarkets

سایر پروژه‌ها

اگر دنبال ایردراپ‌ پروژه‌هایی هستید که روی بلاکچین سولانا بالا آمده‌اند، نام‌های زیر را نباید از قلم انداخت:

  • فونیکس (Phoenix)
  • دریپ (DRiP)
  • مایان فایننس (Mayan Finance)
  • بک‌پک (Backpack)
  • ماریناده (Marinade)
  • الوسیو (Elusiv)

اگر در توییتر هم بگردید، پروژه‌های فراوان دیگری را خواهید یافت. توجه کنید که حتما نکات لازم را برای حفظ امنیت دارایی‌های خود در کار با این پلتفرم‌ها رعایت کنید. اگر می‌خواهید مبالغ زیادی را درگیر این پروژه‌ها کنید، حتما با آگاهی این کار را انجام دهید و از ریسک‌های موجود مطلع باشید. می‌توانید در توییتر جستجو کنید و نظرات سایر کاربران را بخوانید.

جمع‌بندی

ایردراپ جیتو حسرت به دل خیلی‌ها گذاشت و آنها را به تکاپو انداخت. حالا خیلی‌ها دنبال این هستند که بتوانند فرصت‌های ناب دیگر را پیدا کنند و با انجام فعالیت روی پروژه‌هایی با پتانسیل ایرداپ بالا، مشمول پاداش‌های قابل‌توجه شوند. کامیونیتی ارزهای دیجیتال اکنون اکوسیستم سولانا را هدف گرفته است و افراد زیادی روی پروژه‌های مبتنی بر این شبکه فعالیت می‌کنند. در این مطلب به این پروژه‌ها اشاره کردیم و لازم است باز هم تاکید کنیم که هیچ قطعیتی در ایردراپ آنها وجود ندارد. حتما پیش از صرف هزینه، تمام جوانب کار را بسنجید و سپس اقدامات موردنظرتان را انجام دهید.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
کدام پروژه‌های شبکه سولانا احتمال ایردراپ دارند؟

پروژه‌های زیادی مانند ژوپیتر، فانتوم، مارجینفای، تنسور، دریفت، کامینو، زتا و پارسل روی بلاکچین سولانا در حال فعالیت هستند و احتمال دارد به کاربران خود پاداش بدهند.

آیا دوباره فرصتی مانند ایردراپ جیتو پیش می‌آید؟

پاسخ این سوال مشخص نیست؛ اما با فعالیت در پروژه‌های مشابه می‌توانید شانس خود را برای این کار امتحان کنید. توجه کنید که پیش از انجام فعالیت روی پروژه‌ها، حتما از صحت و سلامت آنها مطمئن شوید.

منبع
میهن بلاکچین

انسیه آرزومندی

من قراره خودم رو توی چندتا جمله معرفی کنم؛ واقعا اگه می‌گفتن دل و روده‌ی اتریوم رو بریز بیرون، برام راحت‌تر بود. من خیلی اتفاقی وارد ارزهای دیجیتال شدم؛ به معنای واقعی کلمه اتفاقی. یعنی یکی از دوستام من رو به زور هل داد توی این حوزه و وقتی چشم باز کردم دیدم عاشقش شدم. دست تقدیر من رو کشوند سمت میهن بلاکچین و حالا اینجام. من انسیه هستم و مثل فامیلیم آرزومندم که بتونم هر چیزی رو که خودم ازش سر در آوردم، برای شما هم بنویسم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا