اخبار خارجی

🔴 کره جنوبی ارزهای دیجیتال را کاملا قانونی اعلام کرد!

خبرگزاری News Asia گزارشی منتشر کرده است که باعث خوشحالی تحلیلگران ارز دیجیتال در توییتر شده است. طبق این گزارش، قانونگذاران امور مالی کشور کره جنوبی، معاملات ارزهای دیجیتال را تایید کرده اند.

این موضوع یک روز پس از آن صورت گرفت که دیوان عالی کشور هند، ممنوعیت ارز دیجیتال بانک رزرو این کشور را لغو کرد.

قانونی کردن کامل معاملات ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

این لایحه که معاملات قانونی ارزهای دیجیتال را امکان پذیر می‌سازد اوایل امروز طی جلسه مجلس شورای ملی تصویب شد. از این به بعد، شهروندان کره جنوبی می‌توانند به طور قانونی به معامله و نگهداری ارزهای دیجیتال بپردازند.

صنعت بلاک چین این کشور احتمالا پس از این اتفاق مهم، ساختار جدیدی پیدا کند. پلتفرم های معاملات ارزهای دیجیتال باید مطابق با ملزومات گزارش شده فعالیت داشته باشند. صرافی های بزرگ این موضوع را انجام داده اند، اما صرافی های کوچکتر ممکن است برای دریافت مجوزهای لازم برای ادامه فعالیت های معاملاتی با مشکل مواجه شوند.

خوشحالی جامعه ارز دیجیتال

این خبر باعث خوشحالی بسیار زیاد تحلیلگران شد. تحلیلگران و اینفلوئنسرهای برتر عرصه ارز دیجیتال نظیر یوتیوبر معروف IvanOnTech و روزنامه نگار جوزف یانگ (Joseph Young) این خبر را در حساب توییتر خود بازنشر دادند و نظرات خود را بیان کردند.

در این خصوص IvanOnTech توییت کرد:

خبر فوری: کره جنوبی ارزهای دیجیتال را قانونی کرد. این خبر بسیار مهمی است. هاوینگ بیت کوین حماسی خواهد بود.

هرچند جوزف یانگ این اقدام را مهم خواند اما آن را آنچنان حیاتی ندانست.

وی در توییتر نوشت:

تصویب قانونی کردن ارزهای دیجیتال در کره جنوبی باعث قانونی شدن صنعت ارز دیجیتال در این کشور می‌شود. این موضوع باعث تقویت سیاست های ضدپولشویی می‌شود و صرافی ها را ملزم به ثبت اختیارات مالی خود برای ادامه فعالیت می‌کند. این اتفاق مهمی است، اما آنطور که به نظر می‌رسد بزرگ و حیاتی نیست.

این اتفاق یک روز پس از لغو ممنوعیت ارزهای دیجیتال در کشور هند رخ داد، ممنوعیتی که توسط بانک رزرو این کشور در سال ۲۰۱۸ برقرار شده بود. این خبر هم چنین باعث ایجاد واکنش های خوش بینانه در جامعه ارز دیجیتال شد. بسیاری از افراد معتقدند که لغو ممنوعیت ارزهای دیجیتال همراه با هاوینگ دو ماه آینده می‌تواند افزایش قیمت بیت کوین در بلندمدت را به همراه داشته باشد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا