اخبار اتریوماخبار بلاکچینایردراپ

استارک ور توکن حاکمیتی زنجیره StarkNet را عرضه می‌کند

روز گذشته استارک ور (StarkWare) شرکت توسعه دهنده زنجیره استارک نت اعلام کرد که توکن بومی این زنجیره را عرضه می‌کند که عرضه اولیه آن در اواخر سال جاری صورت می‌پذیرد اما ایردراپ احتمالی این توکن به کاربران StarkNet حداقل تا سال ۲۰۲۳ انجام نخواهد گرفت.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، راهکار مقیاس‌پذیری اتریوم استارک ور امروز اعلام کرد که در صدد عرضه توکن نظارتی خود به اسم توکن استارک نت (StarkNet Token) است. این خبر، پیش‌بینی اخیر ژو سو موسس شرکت Three Arrows Capital در این زمینه را تایید می‌کند.

استارک ور شرکتی است که با استفاده از فناوری به اسم استارکز (Starks)، راهکارهای مقیاس‌پذیری برای اتریوم توسعه می‌دهد. استارک ور دو زنجیره اصلی دارد: یک زنجیره به اسم استارک‌اکس (StarkEx) که توسط صرافی‌های غیرمتمرکز dYdX و دِوِرسی‌فای (DeversiFi) استفاده می‌شود و یک لایه غیرمتمرکز به اسم استارک نت. توکن مذکور برای زنجیره استارک نت استفاده خواهد شد.

استارک ور در این خصوص گفته است:

این توکن به حامیان جامعه که اقدامات منجر به موفقیت اکوسیستم را انجام می‌دهند امکان خواهد داد تا در نظارت بر این اکوسیستم نقش مهمی ایفا کنند.

تاکنون ۱۰ میلیارد توکن به صورت آفلاین صادر شده است و به افرادی شامل سرمایه‌گذاران استارک ور و تیم پروژه اختصاص داده می‌شود. این توکن‌ها در ماه سپتامبر (شهریور) در استارک نت عرضه خواهند شد. تیم توسعه‌دهنده، توکن‌ها را به کاربران و بر اساس دسته‌بندی‌های مختلف توزیع می‌کند.

توکنومیکس توکن استارک نت چگونه خواهد بود؟

۱۷٪ از کل موجودی توکن‌ها به سرمایه‌گذاران استارک ور اختصاص می‌یابد. ۳۲.۹٪ از کل موجودی به تیم پروژه استارک ور شامل تیم اصلی، مشاوران استارک ور و شرکا و همکاران توسعه‌دهنده توزیع می‌شود. توکن‌هایی که به سرمایه‌گذاران و شرکت‌کنندگان اصلی اختصاص یافته است، تا یک سال قابل برداشت نخواهند بود (دوره کلیف) و پس از آن طی یک برنامه ۴ ساله و به صورت تدریجی در اختیار صاحبان خود قرار میگیرند (دوره وستینگ). این کار برای وفادارای اعضا به پروژه و جلوگیری از فشار فروش انجام می گیرد.

استارک ور هم‌چنین در حال تأسیس بنیاد استارک نت است که ۵۰.۱٪ از کل موجودی توکن‌ها را دریافت می‌کند تا به پیشرفت توسعه و پذیرش استارک نت بپردازد.

استارک ور گفته است که سال آینده، بر اساس «کار قابل تایید» مقدار توکن به جامعه اختصاص خواهد داد. استارک ور افزوده است که توزیع این توکن فقط شامل افرادی است که قبل از تاریخ این معرفی در جامعه حضور داشته‌اند تا بدین شکل، فارمرهای ایردراپ نتوانند در این توزیع شرکت کنند. استارک ور مدعی است که بازی دادن و دستکاری شبکه با اهداف احتکاری، اقدامی بیهوده است.

توکن استارک نت سه هدف اصلی را دنبال می‌کند. این توکن برای نظارت بر بلاکچین استارک نت استفاده خواهد شد. تا سال ۲۰۲۳، سهام‌گذاری این توکن به منظور مشارکت در ارتقای عملکرد و امنیت زنجیره امکان‌پذیر خواهد شد. به علاوه، اگرچه استارک نت در حال حاضر از اتر برای کارمزدهای تراکنش خود استفاده می‌کند، اما به تدریج اتر با توکن جدید استارک نت جایگزین خواهد شد.

گفتنی است افراد حاضر در جامعه استارک ور چندین ماه منتظر عرضه توکن جدید بوده‌اند و پیش‌بینی شده بود که استارک ور نیز مسیر مشابه با سایر راهکارهای مقیاس‌پذیری را طی می‌کند. این موضوع از آنجایی قوت گرفت که استارک ور همواره اذعان داشته است که شبکه را برای جامعه خود غیرمتمرکز خواهد کرد. این موضوع معمولا شامل عرضه یک توکن برای استفاده پروژه‌های کریپتویی است.

این موضوع در تاریخ ۱۲ جولای (۲۱ تیر) هنگامی به اوج خود رسید که ژو‌ سو سکوت خود را شکست و در توییتر، اسکرین‌شاتی از دو ایمیل منتشر کرد. این ایمیل‌ها به توکن استارک نت و توافقنامه خریدی اشاره می‌کردند که شرکت Three Arrows Capital بر روی یک توکن سرمایه‌گذاری کرده است.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا