مقالات عمومی

با نقشه راه ارز دیجیتال استلار (Stellar) در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید!

Horizon یک سرور API مشتری مدار برای اکوسیستم استلار است که در واقع نحوه اتصال برنامه های توسعه دهندگان به Stellar Core می باشد. SDF در حال حاضر سه Horizon SDK را نگه می دارد. این سه تا شامل Javascript، Java و Go می باشد. اوایل امسال بود که ما با توسعه دهندگان در اکوسیستم استلار دیداری داشتیم و نظرات آنها را در مورد Horizon جویا شدیم. قرار است در سه ماه اول امسال بر بهبود ادمین Horizon و تجربه توسعه دهنده تمرکز شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

کنار هم قرار دادن Horizon SDKs و سرور Horizon

سه Horizon SDKs که توسط SDF پشتیبانی می شوند، همه ویژگی های سرور Horizon را پشتیبانی نمی کنند. ما می خواهیم توسعه دهندگان قادر باشند که از هر کدام از آنها که بیشتر با آن راحت باشند، استفاده نمایند. بنابراین لازم است هر SDK عملکرد کامل خود را داشته باشد. بنابراین ما در حال اضافه کردن پشتیبانی همه ویژگی های سرور Horizon به هر یک از آنها هستیم.

ایجاد مشخصات فنی برای Core/Horizon API

یک API طرح بندی شده برای اینکه چگونه Horizon داده ها را از Stellar Core دریافت می کند، تعریف خواهیم کرد. این رویکرد جدید جفت شدگی سفت و سخت بین Horizon و پایگاه داده Stellar Core را از میان برمی دارد و باری را که از جانب Horizon بر پایگاه داده Stellar Core وارد می شود، تقلیل می دهد. این کار باعث می شود که Stellar Core الگوی DB خود را بدون نیاز به تغییرات Horizon به روز رسانی کند و عملکرد مصرف Horizon را بهبود دهد. همچنین ساخت سیستم های غیر Horizon را در بالای Stellar Core از طریق یک API ساده و باثبات، آسان تر می کند. این تنها مرحله برنامه ریزی است که پیاده سازی آن در سال ۲۰۱۹ اتفاق خواهد افتاد.

اضافه کردن تراکنش هایی که در اجماع با Horizon شکست می خورند

طراحی اولیه Horizon تراکنش هایی را که به شبکه ارائه شده اند، نادیده می گیرد، بنابراین پرداخت کارمزد را نیز نادیده می گیرد. اما این طراحی به دلیل موضوعاتی مانند موجودی ناکافی یا شماره توالی بد برای اجرا با شکست مواجه می شود. این رفتار دو نتیجه اصلی دارد: اولا کاربران با کارمزدی مواجه می شوند اما وقتی تاریخچه تراکنش خود را بررسی می کنند، قادر به درک چگونگی ایجاد این کارمزد نیستند و ثانیا مرحله نهایی Horizon/fee-stats کار تخمین کارمزد های پذیرفته شده را انجام می دهد به شرطی که اکثریت تراکنش ها با شکست مواجه شوند. اولی برای کاربران مهم است تا به محاسبه دقیق موجودی حساب خود بپردازند و دومی برای کیف پول ها مهم است تا مطمئن شوند که تراکنش ها به شیوه ای مناسب در خلال وضعیت های افزایش قیمت اجرا می شوند. ما در حال اضافه کردن یک ویژگی قابل تنظیم به Horizon در v0.17.2 می باشیم تا باعث شویم که آن تراکنش های شکست خورده را نیز جذب کند و هر دو موضوع حل شوند.

تقلیل Github PR و انباشت موضوع

تعامل جامعه در توسعه Horizon بسیار برای ما مهم است. ما انباشت PRs و موضوعات را در Github از ۲۰۱۸ و زودتر تقلیل می دهیم. با پیشرفت کار ما در عرض سه هفته به موضوعات جدید Horizon و PRs در Github پاسخ می دهیم.

Stellar Core

Stellar Core نرم افزاری است که نود ها بر روی شبکه از آن استفاده می کنند تا به اجماع و تراکنش های معتبر برسند. Stellar Core زیربنای استلار است و SDF نیز در حال حاضر برای کاراتر کردن آن، پاسخگو بودن بیشتر و نصب و نگهداری آسان تر آن کار می کند.

بهبود تمرکززدایی همزمان با حفظ عملکرد

اگر یک نود استلار بتواند بر روی سخت افزار متوسط راه اندازی شود، اعتبارسنج های بیشتری به شبکه ملحق خواهند شد. برای رسیدن به آن هدف، ما دسترسی به داده ها را با پیاده سازی دسته بندی و انتقال داده به حافظه موقت بهبود می بخشیم. ما محافظت هایی را برای آرشیو های بد اضافه خواهیم کرد و کشف کامل اعتبارسنجی و تنظیم حد نصاب را تا سه ماهه سوم امسال ممکن خواهیم ساخت.

سریع تر کردن و آسان تر کردن مدیریت نود

نگه داشتن یک اعتبارسنج استلار یا یک نود نگهبان باید آسان باشد. ما نمایش همتا های غیر قابل دسترس را حذف می کنیم تا سرعت اتصال را بالا ببریم و روش هایی را برای تعریف و اندازه گیری کیفیت همتا توسعه می دهیم تا بدین وسیله مردم توپولوژی شبکه را بهتر درک کنند. ما همچنین به تعریف و اندازه گیری کیفیت حد نصاب خواهیم پرداخت تا ایجاد حد نصاب های ایمن را برای مردم آسان تر کنیم.

حفظ یک برنامه حرکتی سازگار

ما در سال ۲۰۱۹ شش نسخه جزئی خواهیم داشت. به ترتیب در ماه های فوریه، مارس، می، ژوئن، آگوست و اکتبر این نسخه ها منتشر خواهند شد. ما سه ارتقای پروتکل را انجام خواهیم داد که این ارتقا ها در سه ماهه دوم، سه ماهه سوم و چهارم انجام خواهند گرفت. در سه ماهه دوم ما زیرساخت SDF را به یک محیط تولید جدید انتقال می دهیم.

محصول

محصول در SDF شامل همه چیز می باشد از برند و انتقال پیام برای استلار گرفته تا ساخت SDK برای برنامه های متمرکز بر استلار. تیم محصول SDF همچنین ابزار های متن بازی را منتشر می کند که باعث می شود استفاده از استلار قدرتمندتر و آسان تر شود.

طراحی دوباره Stellar.org

وبسایت Stellar مدت زمان زیادی است که نیازمند تعمیر است. کار بر روی این سایت نیز در حال جریان است. پیش بینی می کنیم که سایت جدید تا اول ماه می آماده شود.

انتشار محتوای بیشتر

ما به انتشار موارد کاربردی و بررسی مفاهیم اساسی مانند ترید غیر متمرکز و صدور دارایی خواهیم پرداخت، همچنین یک توضیح SCP که قابلیت خواندن توسط انسان را دارا باشد، منتشر خواهیم کرد. ما همچنین بیشتر در مورد آنچه که خود و یا همکاران مهم ما در حال دستیابی به آن هستند، منتشر خواهیم کرد. ما همچنین به بهبود و پست در وبلاگ جدیدمان یعنی Developer`s Blog خواهیم پرداخت.

درست کردن ابزار های بهتر

ما کار کردن دوباره بر روی Dashboard و Laboratory را شروع کرده ایم تا آن ها را مفیدتر کنیم. ما شروع به ساختن اعتبارسنج SEP6 کرده ایم و قصد داریم یکی را برای SEP1 هم اضافه کنیم.

ایجاد یک کیف پول SDK متن باز

ما یک کیف پول استلار SDK متن باز و با کیفیت را ایجاد خواهیم کرد. این امر سبب می شود که ساخت نرم افزار بر روی استلار آسان تر شود و شبکه را تقویت خواهد کرد. به عنوان مثال، صادر کنندگان تتر کلاسیک قادر خواهند بود که از استلار استفاده کنند زیرا کیف پول ها به طور یکسان از واریز و برداشت توکن خودشان در داخل برنامه پشتیبانی می کنند. در سه ماهه سوم ما حداقل یک پروژه با کیفیت و تاثیرگذار با استفاده از چارچوب جدیدمان خواهیم داشت.

بهبود بخشیدن به Kelp

Kelp یک کتابخانه ربات برای ترید است که برای آسان کردن ساخت بازار ها بر روی استلار طراحی شده است. این پروژه تابستان گذشته راه اندازی شد و در حال حاضر توسط SDF نگهداری می شود. ما در حال حاضر مسائل و موضوعات جامعه استلار را مورد خطاب قرار خواهیم داد. ما کتابخانه را برای استفاده بر روی صرافی های متمرکز توسعه خواهیم داد و استراتژی های ترید شاخص محور تاریخی را فعال خواهیم کرد و روشی را برای جامعه فراهم می آوریم که بتوانند استراتژی های ترید خود را با یکدیگر در میان بگذارند.

ادامه دادن به کار بر روی کانال های پرداختی شبیه لایتنینگ که به عنوان Starlight شناخته شده اند

سال گذشته ما پایه کانال های پرداختی شبیه لایتنینگ را بر روی استلار راه اندازی کردیم و Interstellar یک پیاده سازی پیش نمایشی دو سویه را ساخت که آن را Starlight نامیدند. با این وجود استلار هنوز چندین ماه از پشتیبانی کامل یک تجربه شبیه لایتنینگ فاصله دارد. استخدام مهندسان بیشتری برای اتمام این کار در اولویت است.

اکوسیستم

جامعه استلار و جامعه توسعه دهندگان آن در میان فعال ترین جوامع فناوری مالی هستند و یکی از نقش های اولیه SDF پشتیبانی از افراد و تیم هایی است که بر روی شبکه استلار می سازند و از این شبکه صحبت می کنند.

افزایش حضور در جامعه و بازار

ما حضور SDF را در میان کانال های آنلاین خود افزایش می دهیم و همچنین پشتیبانی از رویداد های محلی در سراسر جهان را نیز پشتیبانی می کنیم. ما یک کنفرانس استلار در سال ۲۰۱۹ خواهیم داشت.

ادغام بیشتر بازخورد های جامعه

ما سال گذشته فرآیندی را برای پیشنهاد های پیشرفت اساسی اعلام کردیم، پیشنهاد هایی برای تغییر یا بهبود پروتکل Stellar Core مد نظر است. هر CAP تصویب شده در عرض شش ماه بعد از اتمام در داخل Stellar Core اعلام می شود. CAP005 و CAP006 در Stellar 11.0.0 خواهند بود (نسخه در آپریل ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد). CAP های جدید در خلال دو هفته، بازخورد دریافت خواهند کرد. ما هر گونه مکالمات در مورد توسعه را به جز در مورد موضوعات عملکردی و امنیتی در Stellar.public بر روی Keybase خواهیم داشت.

همکاری با پروژه های اکوسیستم

ما خواستار شکل دادن رابطه های واقعی و مستمر با تیم هایی هستیم که کار معنی داری بر روی استلار انجام می دهند. ما خواستار انجام کار بهتر با اشتراک طراحی، مهندسی و تخصص محصول هستیم که ما آنها را اینجا در SDF یکجا مجتمع کرده ایم. مهمتر از همه، ما بیشتر با جامعه توسعه دهندگان خود همکاری خواهیم داشت و این همکاری بیشتر از تنها توزیع Lumen خواهد بود.

بنابراین برای کمک به اینکه پروژه های مهم و مشارکان بهتری در اکوسیستم استلار باشند، ما یک محصول مفصل و راهنمای توسعه را فراهم خواهیم آورد و اهدای پاداش را هدف قرار خواهیم داد و بعضی اوقات خودشان مستقیما بر روی پروژه ها کار خواهند کرد. این همان برنامه توسعه استلار است که در دسامبر انجام شد.

Stellar.expert: همچنان که آنها StellarExpert ID را توسعه می دهند از رشد تعداد کارمندان پشتیبانی خواهد کرد و طراحی اطلاعات و عملکرد کاوش گر دفتر کل آنها را بهبود می بخشد.

AnchorUSD: پشتیبانی از انتقال پیام برند بهبود یافته و تجربه کاربری

StellarX: پشتیبانی از توسعه مداوم آنها به عنوان یک سطح کاربری باز برای صرافی غیر متمرکز استلار

در ۲۰۱۹ ما حداقل ۷ پروژه دیگر را برای عهده داری و پشتیبانی مفصل شناسایی خواهیم کرد. هدف ما مشاهده رشد یا بهبود برجسته در حداقل ۷ تا از ۱۰ پروژه ای است که ما با آنها همکاری داریم. به دلیل حجم کاری که هر پروژه جدید لازم خواهد داشت، ما نهایتا تصمیم می گیریم که دیگر تقاضایی را قبول نکنیم، در عوض SDF به همکاران آینده خواهد رسید. پروژه های نوظهور برای این برنامه از طریق صندوق جامعه استلار حمایت می شوند. ما جزئیات این صندوق را در ۲۰ مارچ اعلام خواهیم کرد.

استخدام افراد خوب بیشتر

استخدام یک هدف سطح بالا برای SDF است. ما تیم اصلی را حداقل با اضافه کردن چهار مهندس، رشد خواهیم داد و حداقل دو مدیر اجرایی ارشد را اضافه خواهیم کرد و همچنین یک تیم محتوا و بازاریابی برای تکمیل اهداف ارتباطی خود خواهیم ساخت. ما از قبل هسته یک تیم محصول را داشته ایم اما تا انتهای سال شش نفر دیگر را نیز خواهیم داشت که بر روی محصولات استلار  و ابزار های استلار کار کنند.

افزایش شفافیت در مورد نگهداری SDF`s Lumen و طرح های توزیع

حسابرسی کامل پروژه های SDF، بخشش ها، نگهداری XLM و طرح هایی برای آن، نگهداری هایی که زیاد از موعد آنها گذشته است در جریان می باشد. در انتهای سال شفافیت کامل در مورد همه فعالیت ها و دارایی های SDF موجود خواهد بود.

 

منبع
stellar

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا