اخبار خارجی

کاهش شدید فعالیت کاربران بازی استپن؛ آینده قیمت توکن GMT چگونه است؟

بازی استپن که در ازای پیاده‌روی، به کاربران خود ارز دیجیتال می‌دهد، در ۳ روز گذشته هیچ کاربر جدیدی را در نسخه مبتنی بر بی‌ان‌بی چین (BNB chain) خود ثبت نکرده است. علاوه بر این، فعالیت کاربران فعلی این برنامه نیز به شدت کاهش یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو بریفینگ، GMT، توکن بومی پروژه استپن، در حال حاضر در لحظات مهمی به سر می‌برد. قیمت این توکن در حال حاضر ۷۷٪ از اوج ۴.۲۰ دلاری اواخر آوریل (فروردین) کاهش یافته است. قیمت GMT پس از اینکه در تاریخ ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) به کف ۰.۵۳ دلاری رسید، مقداری بهبود یافته است اما هنوز روند مشخصی ندارد و معلوم نیست در آینده چه مسیری را طی خواهد کرد.

در نمودار ۱۲ ساعته GMT، الگوی مثلثی صعودی تشکیل شده است که بر اساس آن، در صورتی که این توکن مقاومت ۱.۱۰ دلاری یا حمایت ۰.۷۹ دلاری را بشکند، ممکن است ۵۰٪ صعود یا سقوط را تجربه کند.

نمودار توکن GMT تایم فریم ۱۲ ساعته
نمودار قیمت توکن GMT – تایم فریم ۱۲ ساعته (مقاومت خط آبی، حمایت خط‌چین سبز)؛ منبع: تریدینگ‌ویو

در حالی که از لحاظ تکنیکال، مسیر حرکت GMT هنوز مشخص نیست، فعالیت‌های آنچین، چشم‌اندازی منفی برای پروژه استپن ارائه می‌دهد. تعداد بازیکنان فعال در نسخه مبتنی بر بی‌ان‌بی چین استپن در دو ماه گذشته نزدیک به ۹۶٪ کاهش یافته و در ۳ روز گذشته، هیچ کاربر جدیدی به آن اضافه نشده است. در بلاکچین اصلی این پروژه یعنی سولانا نیز روند مشابهی دیده می‌شود؛ به‌طوری‌که تعداد کاربران فعال استپن در این شبکه در تاریخ ۱۴ جولای (۲۳ تیر) پس از ثبت رکورد ۱۰۴٬۱۴۹ کاربر در تاریخ ۲۶ می (۵ خرداد)، با ۸۰٪ کاهش به ۲۰٬۷۷۷ کاربر رسیده است.

نمودار تعداد کاربران فعال استپن در شبکه بی‌ان‌بی چین
نمودار تعداد کاربران فعال استپن در بی‌ان‌بی چین؛ منبع: Dune

در حالی که میزان فعالیت کاربران، از سقوط احتمالی قیمت GMT خبر می‌دهند، باید منتظر ماند و دید این توکن چه زمانی از الگوی مثلثی تشکیل شده خارج می‌شود و بسته به شکسته شدن مقاومت ۱.۱۰ دلاری یا حمایت ۰.۷۹ دلاری، استراتژی معاملاتی را تعیین کرد. تنها زمانی می‌توان هدف بعدی GMT را مشخص کرد که این توکن، به صورت قاطعانه از مثلث تشکیل شده خارج شود.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا