اخبار داخلی

بیانیه سازمان نظام صنفی رایانه ای؛ شرایط نابسامان بورس تقصیر حوزه رمز ارزها نیست

در ادامه انتشار اخبار مرتبط با تبادل رمز ارزها در داخل ایران و همچنین اعلام ممنوعیت مبادله ارزهای دیجیتال در داخل کشور از سوی بانک مرکزی، کمیسیون بلاکچین و رمز ارز سازمان نظام صنفی کشور بیانیه‌ای در همین راستا منتشر کرده است.

در هفته‌ دوم اسفند ماه اخبار مرتبط با قانون‌گذاری استخراج بیت کوین و تبادل رمز ارزها در ایران سوژه رسانه‌ها شده است. ماجرا از آواخر بهمن ماه شروع شد زمانیکه دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی از  ویرایش اولیه سند جامع رمز پول خبر داد.

به دنبال آن اظهار نظرهای مثبت و منفی از سوی مسئولان و فعالان این حوزه منتشر گردید. روز گذشته خبر ابلاغ دستور قطع درگاه های پرداختی صرافی های رمز ارز منتشر شد و نام این حوزه در کنار سایت‌های شرط‌بندی و قمار و فروش VPN آورده شد.

امروز صبح عباس آشتیانی، رئیس کمیسیون بلاکچین و رمز ارز سازمان نظام صنفی کشور بیانیه‌ای در همین راستا منتشر کرده است. در متن این بیانیه آمده است:

روند نزولی فعلی بازار سرمایه و بورس ایران پس از یک دوره رشد خیره کننده جزء لاینفک و طبیعی هر بازار مبتنی بر عرضه و تقاضا می‌باشد و نشان از سلامت بازار دارد. لیكن تشویق‌های علنی و بیش از حد برخی مسئولین دولت به سرمایه گذاری در بورس موجب ایجاد انتظارات خارج از دایره منطق در بین سرمایه گذاران گردیده و انداختن تقصیر وضعیت طبیعی و سالم بورس ایران به گردن هر حوزه یا موضوع دیگری چیزی جز فرافكنی نیست.

در ادامه به علاقه مردم به یک پدیده اقتصادی به نام رمز ارزها اشاره شد:

در صورت فراهم نكردن بستری امن بدون ترس و با آرامش برای مردم کشور در این حوزه در کنار آموزش ریسک‌ها و مخاطرات این حوزه صرفا منجر به علاقه مردم به استفاده از پلتفرم‌های خارجی در این حوزه خواهد شد که امنیت سرمایه‌های ملی را طبق تجربیات گذشته به شدت به خطر می اندازد.

 

با اشاره به ابلاغیه شبکه پرداخت شاپرک بیان شد:

تغییرات دستوری اعلام شده توسط شرکت شاپرك به پرداخت یارها چیزی جز بهم زدن امنیت و آرامش و شفافیت و کنترل موضوعات مجرمانه حوزه تبادل رمز ارزها را در پی نخواهد داشت.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا