اخبار بیت کویناخبار عمومی

تام لی: عملکرد بازار بورس به تدریج شبیه ارزهای دیجیتال می‌شود!

هفته گذشته شاهد کاهش قیمت چشمگیری در بازار بورس سنتی بودیم. اگر به بازار امور مالی توجه کرده باشید متوجه خواهید شد که ترس از شیوع ویروس کرونا باعث فروش عمده قابل توجهی شده است. طبق گفته یکی از تحلیلگران شناخته شده ارزهای دیجیتال، اکنون بازار بورس شبیه به ارزهای دیجیتال شده است.

نوسان بازار بورس به دلیل شیوع ویروس کرونا

اوایل هفته جاری، اخبار کاهش قیمت طلا را خدمت شما ارائه کردیم. این موضوع با کاهش قیمت بیت کوین طی هفته گذشته نیز قابل مقایسه است.

هرچند بازار بورس شدیدا تحت تاثیر این کاهش قیمت ناگهانی قرار گرفته است. در واقع، پنج روز گذشته شاهد کاهش ۳.۲ تریلیون دلاری شاخص بازار بورس بوده ایم.

بازار بورس پس از آنکه اخیرا به بالاترین رکورد تاریخ خود رسید، اکنون بیشترین کاهش هفتگی خود پس از رکود سال ۲۰۰۸ را تجربه کرده است. بیت کوین که اغلب به عنوان طلای دیجیتال شناخته می‌شود نسبتا در این روند نزولی بازار عملکرد بهتری داشته است.

با این حال، بازار ارزهای دیجیتال نیز طی هفته گذشته شاهد ریزش شدیدی بوده است. در حال حاضر، قیمت بیت کوین در حوالی کانال ۸۶۰۰ دلار باقی مانده است. بیت کوین و به طور کل ارزهای دیجیتال اغلب به دلیل نوسان قیمت خود با انتقادهای مختلفی مواجه هستند.

بازار بورس به تدریج شبیه ارزهای دیجیتال می‌شود

با این تفاسیر، بازار بورس سنتی نوسانی را از خود نشان می‌دهد که می‌توان آن را با نوسان بازار ارزهای دیجیتال مقایسه کرد. بدین ترتیب، تام لی (Tom Lee) یکی از حامیان شناخته شده ارزهای دیجیتال با کنایه صحبت هایی را عنوان کرد.

لی به توییت اخیر محققی که در خصوص ریزش اخیر S&P 500 صحبت کرده بود پاسخ داد. به علاوه، این ریزش شدید بازار اساسا باعث از بین رفتن رشد و سودهای حاصل پنج ماه اخیر تنها طی چند روز شده است. لی این موضوع را به صورت دیگری بیان کرد:

بازار بورس به تدریج در حال شبیه شدن به بازار ارزهای دیجیتال است. شاید نهنگ ها در حال انجام بازی دیگری هستند.

علاوه بر این، لی اذعان کرد که احساسات کنونی سرمایه گذاران در خصوص شیوع ویروس کرونا به صورتی است که عکس العمل بیش از حدی نشان می‌دهند. این موضوع اساسا به دلیل این نکته است که هیچکس نمی‌داند این شیوع چه زمانی به اوج خود خواهد رسید.

تام لی در این خصوص گفت:

به دلیل ماهیت این شیوع، تعیین اینکه چه زمانی تاثیرگذار خواهد بود بسیار دشوار است.

علاوه بر این، لی هم چنین معتقد است که ریزش بازار بورس به زودی می‌تواند شاهد برگشت روند باشد. وی خاطرنشان کرد: این بازار در شرایط عادی نیست، اما بدان معنا نیست که ریزش ادامه خواهد یافت.

لی در عوض اذعان کرد که بازار بورس به کف شاخص های خود خواهد رسید و پس از آن با شروع روند V شکل، روند صعودی شدیدی را ایجاد خواهد کرد.

منبع
toshitimes

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا