اخبار خارجی

تحقیق جدید: هاوینگ بیت کوین باعث افزایش قیمت این ارز نمی شود!

طبق باور عموم،‌ هاوینگ بیت کوین نوعی از کمیاب بودن را ایجاد می‌کند باعث می‌شود کاربران برای داشتن مقدار اندکی بیت کوین استخراج شده بیشتر تلاش کنند تا سود خوبی کسب کنند.

با این حال، تحقیق جدید شرکت تحلیلی مساری (Messari) نشان داده است که این موضوع ممکن است درست نباشد. در این تحقیق بیان شده است که کاهش پاداش بلاک برای ماینرها، تقاضا برای بیت کوین را افزایش نمی‌دهد.

رد باورهای نادرست توسط مساری

بیت کوین بهترین عملکرد را در میان بسیاری از ارزهای دیجیتال در دهه گذشته داشته است. در حال حاضر بیت کوین که برترین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار است، تمرکز اصلی جامعه ارز دیجیتال است و این جامعه منتظر رویداد مهم آن می‌باشد.

با این حال، تحقیق جدیدی که توسط مساری انجام شده و هدف آن، جمع آوری و تحلیل اطلاعات مرتبط با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بوده است، نشان می‌دهد که وقت آن رسیده تا بعضی از نظریه های معروف مرتبط با هاوینگ را رد کنیم.

مساری در گزارش خود مشخصا بیان کرده است که پیچیدگی و ماهیت تکاملی بازار ارزهای دیجیتال به معنای این است که دیگر انتظاری برای اجماع وجود ندارد.

دو رویداد مهم علیرغم انتظارات زیاد نتوانستند تاثیر مثبتی داشته باشند

اگرچه بسیاری از افراد ممکن است با این گزارش مخالف باشند، اما دو رویداد اخیر می‌تواند گزارش مساری را تایید کند.

رویداد اول، هاوینگ لایت کوین بود که در تاریخ ۵ آگوست ۲۰۱۹ رخ داد. علیرغم شرایط این ارز دیجیتال که در حال حاضر ششمین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار است، سوابق پیش از هاوینگ نشان می‌دهد که لایت کوین در آن زمان در حال افزایش تدریجی قیمت بود و قیمت آن نیز تقریبا به صد دلار رسیده بود. پنج ماه از هاوینگ لایت کوین می‌گذرد و قیمت آن به ۴۸ دلار رسیده است که می‌توان گفت قیمت آن مدت کمی پس از هاوینگ نصف شده است.

رویداد دوم، همایش Swell ریپل بود که در تاریخ ۷ و ۸ نوامبر ۲۰۱۹ در سنگاپور برگزار شد. علیرغم حضور افراد تأثیرگذار در این همایش، با وجود سابقه چشمگیر و درخشان این توکن قبل از همایش و انتظارات بالا از آن، توکن XRP نتوانست افزایش قیمت داشته باشد و قیمت آن پس از این همایش ۳۰ درصد کاهش نیز داشت.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا