اخبار آلتکوین

موج اتهامات SUI از سوی سازمان‌های نظارتی کره جنوبی؛ قیمت سویی ۸٪ سقوط کرد

قانون‌گذاران کره جنوبی اقدامات بنیاد سویی (Sui Foundation) و حجم گردش و سود استیکینگ آن را زیر سوال برده‌اند. سرویس نظارت مالی کره جنوبی (FSS) قصد دارد تحقیقات جدیدی را علیه این سازمان آغاز کند. علاوه بر این، یکی از قانون‌گذاران کشور کره جنوبی، از شورای مشترک صرافی‌های دارایی‌های دیجیتال (DAXA) به دلیل عدم بررسی شبکه سویی انتقاد کرده است.

به نقل از کوین گیپ، مین بیونگ دئوک (Min Byung-deok) در ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) در جلسه کمیته امور دولتی کره جنوبی اتهامات جدیدی را علیه سویی مطرح و اعلام کرد قیمت توکن SUI از زمان عرضه آن در ماه مه (اردیبهشت) به شدت کاهش یافته است. او تاکید کرد:

قیمت توکن SUI پنج ماه بعد از لیست شدن بیشتر از ۶۷٪ کاهش یافته است. بنیاد سویی، توسعه‌دهنده این توکن، با استیک توکن‌های قفل‌شده نفع شخصی برده و با فروش آن عرضه در گردش این رمزارز را افزایش داده است.

طبق گفته‌های مین بیونگ دئوک، یکی از عوامل اصلی سقوط SUI این است که شبکه سویی اطلاعات نادرستی در مورد حجم گردش آن منتشر کرده که روی ارزش بازار و رتبه‌بندی این توکن تاثیرگذار بوده است.

او علاوه بر این تاکید کرد بنیاد سویی با استیک کردن و کسب سود از توکن‌های قفل‌شده از آن‌ها سوءاستفاده کرده و با فروش توکن‌های بیشتر حجم گردش این رمزارز را افزایش داده است.

علاوه بر این، او از شورای مشترک صرافی‌های دارایی‌های دیجیتال انتقاد و اعلام کرده است این سازمان از دستورالعمل‌های خاص خود پیروی نکرده و هیچ اقدامی در برابر چنین تخلفاتی انجام نداده‌ است. این شورا از پنج صرافی اصلی تشکیل می‌شود که مسئول لیست کردن توکن سویی بودند.

لی بوک هیون (Lee­ Bok-hyun)، یکی از اعضای FSS، در واکنش به ادعاهای مین بیونگ دئوک اعلام کرد در چگونگی توزیع و انتشار داده‌های سوئی مشکلاتی وجود دارد. او تاکید کرد:

من فکر می‌کنم در بخشی که به آن اشاره کردید، مشکلاتی وجود دارد. ما از شورای DAXA می‌خواهیم که برای جلب اعتماد مصرف‌کنندگان اقدام کند. اگر دستکاری حجم توزیع توکن سویی با استیکینگ یا افشای اطلاعات درست باشد، ما بعد از انجام مشورت‌های مورد نیاز اقدامات لازم را انجام می‌دهیم. من خودم این کار را انجام می‌دهم.

قیمت توکن سویی هم در واکنش به این اخبار حدود ۸٪ کاهش یافت و در حال حاضر به محدوده ۰.۳۷ دلار رسیده است.

نمودار روزانه قیمت سویی از ابتدای راه‌اندازی آن
نمودار روزانه قیمت سویی از ابتدای راه‌اندازی آن – منبع: TradingView

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا