کریپتو کدهNFT

معرفی پلتفرم سوپرفارم و توکن Super؛ بستری برای ایجاد توکن NFT

سوپرفارم (SuperFarm) یکی از پلتفرم‌های دیفای بین زنجیره‌ای با هدف تسهیل ایجاد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و ارائه قابلیت افزودن ارزش به این توکن‌ها است. سوپرفارم بازار NFT خود را دارد که در آن، ایجاد‌کنندگان NFT ها می‌توانند از این بازار سود ببرند. این پروتکل به منظور ورود آسان کاربران به بلاک چین طراحی شده است. سوپرفارم یک پروژه در حال رشد است که می‌تواند همکاری‌های بیشتری از پلتفرم‌های گیمینگ به سمت خود جلب کند.

پلتفرم سوپرفارم چیست؟

الیوت واینمن (Elliot Wainman) خالق EllioTrades و هم‌بنیانگذار Dapp Evolution Games کار خود بر روی سوپرفارم را با هدف پذیرش گسترده شبکه اتریوم شروع کرد. هدف الیوت، دستیابی به ۲.۵ میلیارد گیمر سراسر جهان است که به دنبال خرید آیتم‌های داخل بازی از طریق NFT ها هستند.

اولین دوره جذب سرمایه سوپرفارم موفق به کسب ۱.۱ میلیون سرمایه شد که در آن، شرکت‌های مالی و ارز دیجیتال برجسته‌ای نظیر Bitcoin.com، GBV Capital، Solidity Ventures، Spark Digital Capital و سایر شرکت‌ها حضور داشتند. قبل از آنکه به بررسی عملکرد سوپرفارم بپردازیم، شناخت NFT ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) چیست؟

به دارایی‌های دیجیتال که می‌توانند بیانگر تقریبا همه چیز، از اثرات هنری تا هویت افراد باشد، توکن غیرقابل تعویض گفته می‌شود. NFT ها را نمی‌توان کپی یا جعل کرد و هر NFT دارای متاداده مخصوص به خود است. از NFT ها به منظور ایجاد نسخه بلاک چین دارایی‌های واقعی استفاده می‌شود، بنابراین می‌توان آنها را با ارزهای دیجیتال معامله کرد. از آنجایی که NFT ها قابل برنامه‌نویسی هستند، می‌توان آنها را بر اساس نیاز خالق NFT، دارای ویژگی‌ها و مشخصه‌های متفاوتی کرد.

سوپرفارم چیست؟

سوپرفارم یک پلتفرم دیفای بین زنجیره‌ای برای فارمینگ NFT بدون نیاز به کدنویسی است و هدف اصلی آن، ایجاد آسان توکن توسط افراد مختلف و افزودن ارزش به NFT است. از آنجایی که سوپرفارم هیچگونه کدنویسی نیاز ندارد، استفاده از این پلتفرم، پیچیدگی‌های فنی ایجاد NFT را کاهش می‌دهد.

فارمینگ NFT سوپرفارم

سوپرفارم فرایند توکنی کردن را از طریق مجموعه‌ای از ابزار بصری و مورد پسند کاربران تازه‌کار آسان می‌کند. این افراد می‌توانند قوانین توکن خود را شخصی‌سازی کنند، ویژگی‌های توکن خود را مشخص کنند، به اقدامات مشخص پاداش ارائه دهند و سایر مواردی که از طریق سوپرفارم امکان‌پذیر است. استفاده از پلتفرم سوپرفارم آسان است اما این موضوع به معنای از بین رفتن کیفیت و کارایی پلتفرم نیست. توکن‌هایی که می‌توان در این پلتفرم ایجاد کرد مطابق با استاندارد ERC-20 هستند. این توکن‌ها را نیز می‌توان در بازارهای تحت پشتیبانی سوپرفارم فروخت. در واقع، کاربران حتی می‌توانند از طریق این پلتفرم به ایجاد بازار خود بپردازند.

فارمینگ NFT

از طریق سوپرفارم، کسب‌وکارها می‌توانند به آسانی به ایجاد فارم‌های خود بپردازند و NFT های خود را در آن قرار دهند. کاربران می‌توانند به این فارم‌ها دسترسی پیدا کنند و به استیکینگ NFT ها و کسب پاداش بپردازند. قبل از افتتاح فارم‌های جدید به حداقل تعداد توکن‌های SUPER نیاز است.

بازار NFT

کاربران به فروشگاه NFT دسترسی دارند و در این فروشگاه می‌توانند با استفاده از امتیاز پاداش خود که از فارمینگ به دست آورده‌اند به خرید NFT ها بپردازند. کاربران هم‌چنین می‌توانند با ارزهای دیجیتال تحت پشتیبانی، NFT های مدنظر خود را بخرند.

سوپرورس

سوپرورس (Superverse) رابط کاربری گیمینگ برای سوپرفارم است. سوپرورس یک بازی کارتی مبتنی بر NFT و بر اساس ژانر اتوبتلر (Autobattler) است. به غیر از امتیاز بازی‌ها، بعضی از پاداش‌های موجود در سوپرفارم شامل ایردراپ‌ها و جایزه‌هایی از جانب پلتفرم‌های گیمینگ حاضر در سوپرفارم است. برای آنکه کاربران به سوپرورس دسترسی یابند، به حداقل تعداد توکن SUPER نیاز است.

نموار مقایسه ویژگی های سوپرفارم

توکن اصلی سوپرفارم به اسم SUPER

توکن SUPER توکن اصلی و چندمنظوره سوپرفارم است. می‌توان از این توکن به عنوان واسطه‌ مبادلاتی یا پرداخت کارمزد تراکنش‌ها یا نظارت بر پروتکل استفاده کرد. توکن SUPER هم‌چنین به دارندگان خود امکان دسترسی به محصولات و برنامه‌های موجود در اکوسیستم گیمینگ سوپرفارم، شرکای سوپرفارم در عرصه بازی‌های رایانه‌ای و ایردراپ‌های NFT را می‌دهد. از آنجایی که این پلتفرم در آینده به دنبال غیرمتمرکزسازی کامل است، سیستم نظارتی آن تحت اختیار و مدیریت جامعه است. هرگونه تصمیم یا پروپوزال در خصوص تغییر یا اصلاح در این پلتفرم باید از طریق رای‌گیری دارندگان توکن SUPER انجام شود. قدرت رای‌دهی توسط تعداد توکن‌هایی که هر کاربر در اختیار دارد مشخص می‌شود. هرچه توکن بیشتری در اختیار کاربر باشد، قدرت رای آن کاربر بیشتر خواهد بود.

سایر خریدهایی که می‌توانید در این پلتفرم انجام دهید نیز شامل توکن SUPER می‌شوند. از این توکن می‌توان برای دسترسی به بعضی از ویژگی‌های مهم پلتفرم استفاده کرد که فقط در اختیار دارندگان توکن SUPER است. اگر می‌خواهید توکن SUPER خریداری کنید این نکته را به یاد داشته باشید که این توکن در یونی‌سواپ فهرست شده است. در ادامه به چند مورد از کاربردهای توکن SUPER می‌پردازیم.

موارد استفاده از توکن SUPER

استیکینگ

از توکن SUPER برای استیکینگ نیز می‌توان استفاده کرد. کاربران صرفا باید توکن‌های SUPER خود را در قرارداد هوشمند مسدود کنند تا پاداش کسب کنند. این ساختار پاداش، حاصل مجموعه کارمزدهای این پلتفرم و به شکل توکن SUPER است.

فارمینگ

توکن SUPER را می‌توان برای کسب پاداش‌های NFT نیز استیک کرد. با مشارکت در استیکینگ برای کسب NFT ها، کاربران می‌توانند پاداش NFT انحصاری و مختص به پلتفرم سوپرفارم را از فارم‌های شریک سوپرفارم دریافت کنند.

کاربران هم‌چنین می‌توانند فارم‌های خود را در این پلتفرم ایجاد کنند. هرچند برای انجام این کار به حداقل ۱۰۰,۰۰۰ توکن SUPER نیاز است. هدف نیاز به حداقل ۱۰۰,۰۰۰ توکن SUPER این است که احتمال کلاهبرداری کاهش یابد، فارم‌ها از کیفیت مناسبی برخوردار باشند و کاربران به خرید این توکن تشویق شوند.

ایردراپ‌های NFT

دارندگان توکن SUPER هم‌چنین از ایردراپ‌های NFT برخوردار می‌شوند. این ایردراپ‌ها، NFT های موجود در سوپرورس و بازی‌های رایانه‌ای موجود در پلتفرم سوپرفارم است. هرچند برای آنکه کاربران به این ایردراپ‌ها دسترسی پیدا کنند، باید حداقل مورد نیاز توکن SUPER را در اختیار داشته باشند.

ایردراپ‌های NFT پلتفرم سوپرفارم

نتیجه‌گیری

سوپرفارم یکی از پروژه‌های جالب دیفای است. یکی از نقاط قوت پلتفرم سوپرفارم این است که بازار هدف خود را مشخص کرده است. اگر این پروژه به موفقیت دست یابد و گیمرها و توسعه‌دهندگان بیشتری را به سمت خود جلب کند، می‌تواند علاقه مردم به ارزهای دیجیتال و دیفای را به طور چشمگیری افزایش دهد. فرض کنید ۲.۵ میلیارد گیمر سراسر جهان وارد عرصه ارزهای دیجیتال شوند. این موضوع قطعا دستاورد بزرگی خواهد بود. به علاوه، سوپرفارم پروژه‌ای است که کسب‌وکارها به راحتی می‌توانند از آن بهره‌مند گردند. اگر کسب‌وکارها بخواهند NFT های خود را ایجاد کنند و به بازاریابی آنها بپردازند، رابط کاربری سوپرفارم به شیوه‌ای طراحی شده است که این کار آسان می‌سازد. اگر سوپرفارم به اهداف خود دست یابد، چشم‌انداز نویدبخشی برای کل عرصه دیفای به وجود می‌آید. با توجه به شرایط کنونی سوپرفارم، این موضوع غیرممکن نیست. این پلتفرم کاربرپسند، سودآور و استفاده از آن آسان است. سوپرفارم از آن دست پروژه‌هایی است که باید مدنظر قرار داد و آینده درخشانی خواهند داشت.

منبع
boxmining

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا