اخبار خارجی

تحلیل قیمت اتریوم به همراه نمودار (بلند مدت + میان مدت)

اتریوم؛ دومین ارز دیجیتال بعد از بیت کوین است و در زمان انتشار این خبر، با حجم بازار ۳.۵ میلیارد دلار، به ارزش ۱۲۹ دلار معامله می شود. در ادامه به تحلیل قیمتی این ارز در بازه بلند مدت و میان مدت خواهیم پرداخت.

تحلیل قیمت اتر در بلند مدت

با نگاهی به نمودار لگاریتمی قیمت اتریوم میتوان متوجه شد که دومین ارز دیجیتال دنیا در محدوده قیمتی ۱۷۰ دلار؛ سطح مقاومتی شدیدی را حس می کند. این موضوع را در روند بازه ۲۱ روزه اتریوم میتوان به چشم دید.

همانطور که در نمودار می بینید؛ یک المان معکوس خرسی و دو کندل گاوی در محدوده ۱۴۲ دلار دیده می شود. با توجه به خطوطی که دیده می شود؛ میتوان دو سطح حمایت ۸۵ و ۶۵ دلار را برای این ارز فرض کرد.

در حال حاضر اتریوم نسبت به قیمت در بازه ۲۱ و ۵۰ روزه خود؛ پایین تر معامله می شود. شاخص RSI روی ۳۸ دلار است که میتواند هر دو شرایط فروش بیش از حد و خرید بیش از حد را برای این ارز ایجاد کند.

شاخص MACD نیز شروع به حرکت به سمت بالا کرده است اما همچنان در وضعیت مثبت قرار نگرفته است.

نگاهی به قیمت اتر در بازه میان مدت

با نگاه به نمودار ۳ روزه قیمتی؛ خط حمایتی قیمت در حالت صعودی است. همانطور که از کندل ها مشخص است؛ دو کندل پشت هم در قیمت ۱۶۰ دلار وجود دارد که شاخص RSI در کندل اول بالاتر بوده است. میتوان در این حالت سیگنال خرید را اعلام کرد.

اما قیمت در نزدیکی شاخص ایچیموکو (Ichimoku) شاهد مقاومت است. علاوه بر این، بازه ۲۱ روزه روند صعودی و حالت گاوی را نشان می دهد که با افت اخیر، میتوان احتمال ادامه این روند را کم دانست.

شاخص MACD نیز در محدوده صعود قرار داشت که در حال حاضر شکسته شده است.

نتیجه گیری

با توجه به نمودار های بلند مدت و میان مدت؛ میتوان نتیجه گرفت قیمت تا انتهای هفته روند نزولی خفیفی خواهد داشت و ممکن است تا ۱۱۵ دلار شاهد کاهش قیمت باشیم. و در بازه بلند مدت این روند معکوس خواهد شد و میتوان افزایش قیمت تا محدوده ۱۷۰ دلار را متصور شد.

این تحلیل تکنیکال ترجمه شده از منبع ذکر شده است و هیچگونه توصیه یا راهنمایی برای سرمایه گذاری نیست و میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت

 

منبع
blokt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا