تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت BONK، نیر، AR و CORE؛ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

با توجه به رفتار قیمتی بیت کوین بعد از هاوینگ، در چند روز اخیر تریدرها به سوی ارزهای دیجیتالی مانند ارزهای NEAR؛ AR؛ CORE و BONK سوق پیدا کرده‌اند. در ادامه تحلیل تکنیکال این آلت کوین‌ها را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش میهن بلاکچین، این هفته بیت کوین با فشار فروش شدیدی مواجه بود که باعث شد حدودا ۲٪ ضرر دامن‌گیر تریدرها شود.

رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر معروف حوزه ارزهای دیجیتال معتقد است پس از هاوینگ، بیت کوین وارد منطقه خطر شده است. وی همچنین بر این باور است که طی دو هفته آینده این افت قیمت شدت بیشتری خواهد داشت. یکی دیگر از اتفاقات منفی دیگری که برای بیت کوین رخ داده خروج خالص نقدینگی از ETFهای اسپات بیت‌کوین است. به گزارشFarside، این صندوق‌ها پس از خروجی ۱۲۰ میلیون دلاری روز قبل، شاهد خروج خالص ۲۱۸ میلیون دلاری در ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت) بودند.

چارت روزانه ارزهای دیجیتال
چارت روزانه ارزهای دیجیتال؛ منبع: Coin360

هنگامی که قیمت در محدوده بخصوصی نوسان دارد، پیش‌بینی قیمت آن بسیار دشوار خواهد بود. در این شرایط برای جلوگیری از ضرر، معامله‌گران می‌توانند در نزدیکی حمایت خرید کرده و در سطوح مقاومت ارز دیجیتال خود را بفروشند. همچنین در این شرایط می‌توانند تا زمانی که روند جدیدی رخ نداده است، منتظر بمانند. در ادامه ۴ ارز برتری که احتمال رشد قیمت دارند بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت پروتکل نیر (Near)

قیمت نیر (NEAR) در ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت)، بالای کانال نزولی بسته شد و احتمال صعود خود را افزایش داد.

نمودار روزانه نیر
نمودار روزانه نیر؛ منبع: تریدینگ ویو

با این وجود، خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و نزدیک به محدوده مقاومت ۷.۷۰ دلار قیمت را حفظ کرده‌اند. اگر قیمت دوباره به کانال بازگردد، نشان‌دهنده این است که این شکست صرفا یک تله گاوی بوده است. در این صورت، قیمت به ۵.۹۰ کاهش پیدا خواهد کرد.

در مقابل، اگر قیمت به بالای ۷.۷۰ دلار برسد، این موضوع نشان‌دهنده این است که گاوها کنترل بازار را در دست گرفته‌اند. در این صورت، NEAR می‌تواند تا ۹ دلار افزایش یابد؛ جایی که خرس‌ها احتمالا دفاعی قوی خواهند داشت.

نمودار ۴ ساعته نیر
نمودار ۴ ساعته نیر؛ منبع: تریدینگ ویو

در نمودار ۴ ساعته، شیب هر دو میانگین متحرک صعودی است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد برتری نسبی در اختیار گاوهاست. خریداران احتمالا در منطقه بین ۷.۷۰ تا ۸.۱۰ دلار با فشار فروش روبرو خواهندشد، اما اگر از آن عبور کنند و نمودار شکل صعودی به خود بگیرد، قیمت می‌تواند به ۹ دلار برسد.

در صورتی که قیمت کاهش پیدا کند و به زیر ۶.۶۰ دلار برسد، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت نقض خواهد شد. چنین حرکتی نشان می‌دهد خرس‌ها به فروش خود برای کاهش قیمت ادامه می‌دهند. در این صورت حتی ممکن است قیمت به ۵.۹۰ دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال آرویو (Arweave)

قیمت آرویو در ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت) تحرکات مثبتی داشت. این تحرکات نشان دهنده این امر است که گاوها در تلاش برای بالا بردن قیمت این ارز دیجیتال هستند.

نمودار روزانه آرویو
نمودار روزانه آرویو؛ منبع: تریدینگ ویو

این نمودار قیمتی نشان می‌دهد خرس‌ها در تلاش بودند قیمت را کاهش دهند اما در ۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت) گاوها با کاهش قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۱۹.۳۲ دلار) خرید کردند. یک مقاومت جزئی در ۴۰ دلار وجود دارد که در صورت عبور از آن، قیمت به ۴۷.۵۲ دلار خواهد رسید.

اگر خرس‌ها بخواهند جلوی صعود را بگیرند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در صورت موفقیت، قیمت AR ممکن است به ۲۲ دلار سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته آرویو
نمودار ۴ ساعته آرویو؛ منبع: تریدینگ ویو

نمودار تایم فریم ۴ ساعته، شکل‌گیری یک الگوی سر و شانه معکوس را نشان می‌دهد که قیمت در حال عبور از آن است. اگر این اتفاق بیفتد و کندل قیمت بالای خط گردن بسته شود، احتمالا به سمت هدف الگو یعنی ۵۰ دلار حرکت خواهد کرد.

در مقابل، اگر قیمت نتواند بالاتر از این الگو باقی بماند، این شرایط نشان‌دهنده این است که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش پیدا می‌کند. در این صورت، احتمال کاهش قیمت به حمایت مهم ۳۰ دلار وجود دارد. این وضعیت شرایط را به نفع‌ خرس‌ها تغییر خواهد داد.

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال کور (Core)

قیمت کور (Core) در چند روز گذشته دو مرتبه توسط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار زیر، ۲.۲۳ دلار) حمایت شده که نشان‌دهنده احساسات مثبت معامله‌گران است.

نمودار روزانه کور
نمودار روزانه کور؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت از سطح فعلی بالاتر رود و به بالای ۲.۹۱ دلار برسد، نشان می‌دهد بازهم گاوها کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. اگر این اتفاق رخ دهد CORE می‌تواند شتاب صعودی بیشتری گرفته و به سمت ۴ دلار نیز افزایش پیدا کند.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد خرس‌ها حاضر به تسلیم شدن نیستند و درها را برای افت قیمت به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۱.۷۲ دلار) باز می‌کند.

نمودار ۴ ساعته کور
نمودار ۴ ساعته کور؛ منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد قیمت در محدوده ۱.۸۳ تا ۲.۹۱ دلار است. شیب مسطح میانگین‌های متحرک و RSI نزدیک به نقطه میانی برتری واضحی برای گاوها و خرس‌ها نشان نمی‌دهند. اگر قیمت میانگین‌های متحرک را به سمت بالا بشکند، گاوها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به ۲.۹۱ دلار برسانند. انتظار می‌رود خرس‌ها با قدرت از این سطح دفاع کنند، زیرا شکستن این سطح باعث می‌شود قیمت به سرعت روند صعودی به خود بگیرد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲.۱۰ دلار برسد، ممکن است قیمت Core تا سطح حمایتی ۱.۸۳ دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بونک (BONK)

قیمت بونک در ۲۳ آوریل (۴ اردیبهشت) با صعود خود از میانگین‌های متحرک نشان داد فاز اصلاحی آن احتمالا رو به پایان است.

نمودار روزانه بونک
نمودار روزانه بونک؛ منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها در تلاشند قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک کاهش دهند، اما گاوها همچنان موضع خود را حفظ کرده‌اند. این موضوع نشان‌دهنده این است که گاوها در تلاش هستند تا میانگین‌های متحرک را به حمایت تبدیل کنند. اگر قیمت از سطح فعلی جهش پیدا کرده و به بالای ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار برسد، قیمت BONK یک الگوی سر و شانه معکوس را تکمیل می‌کند. هدف این الگو ۰.۰۰۰۰۴۸ دلار است.

با این حال، خرس‌ها احتمالا برنامه‌های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک پایین بیاورند تا پیروز نبرد شوند. اگر خرس‌ها موفق شوند، ممکن است قیمت به ۰.۰۰۰۰۱۹ دلار و سپس به ۰.۰۰۰۰۱۵ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته بونک
نمودار ۴ ساعته بونک؛ منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد گاوها با مقاومت ۰.۰۰۰۰۳۰ دلاری مواجه هستند. خرس‌ها در تلاش هستند تا با پایین آوردن قیمت به زیر میانگین‌های متحرک، موقعیت خود را تحکیم کنند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز یک الگوی سروشانه را تکمیل می‌کند و قیمت تا ۰.۰۰۰۰۱۹ دلار کاهش پیدا می‌کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه افزایش یابد، نشان٬دهنده این است که گاوها همچنان به خرید خود ادامه می‌دهند. شکستن محدوده‌ی قیمتی بالای ۰.۰۰۰۰۳۰ اولین نشانه قدرت گاوها خواهد بود که در این صورت قیمت ممکن است به ۰.۰۰۰۰۳۶ دلار جهش پیدا کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا