تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، BNB و سولانا؛ ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت کوین در آستانه هاوینگ حدود ۹٪ نوسان قیمت را تجربه کرد؛ چرا که اخبار ضد و نقیض ادامه تنش‌های ژئوپلیتیکی منجر به این امر شد که قیمت برای لحظاتی سطح ۵۹٬۶۰۰ دلار را لمس کند. اما با اخبار هاوینگ و پس از آنکه معامله‌گران با افت قیمت‌ها شروع به خرید کردند، این امر نشان‌دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر است. این موضوع نشان می‌دهد گاوها در تلاش هستند تا سطح ۶۰٬۰۰۰ دلار را به حمایت تبدیل کنند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، خولیو مورنو (Julio Moreno)، رییس بخش تحقیقات کریپتوکوانت (CryptoQuant) در پستی در پلتفرم X گفت که فشار فروش ممکن است کاهش یابد، زیرا حاشیه سود محقق نشده معامله‌گران اساسا در نزدیکی ۶۰٬۰۰۰ دلار «صفر» است. به گفته مونرو «قیمت محقق شده معامله گران» همواره به عنوان یک حمایت قوی در بازارهای صعودی عمل کرده است.

به نظر می رسد تمرکز معامله‌گران بر چشم‌انداز بلندمدت پس از هاوینگ بیت کوین است. بر اساس داده‌های کریپتوکوانت، در طول ۲۴ ساعت بین ۱۶ آوریل تا ۱۷ آوریل (۲۸ تا ۲۹ فروردین)، هولدرهای بیت‌کوین بیش از ۲۷٬۷۰۰ بیت‌کوین را به آدرس‌های انباشت انتقال داده‌ و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده‌اند. آدرس انباشت کیف پولی است که بیش از ۱۰ بیت کوین را در خود جای داده اما از قبل هیچ برداشتی نداشته است.

به این ترتیب، آیا بیت کوین و آلت کوین‌های برتر در کوتاه مدت به کف خود رسیده‌اند؟ در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، BNB و سولانا را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

سایه بلند کندل قیمت بیت کوین در ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) نشان می‌دهد که گاوها به شدت نزول قیمت به زیر سطح حمایت ۶۰٬۷۷۵ دلار را خریداری کرده‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزان
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

بازگشت صعودی، قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۶۶٬۰۷ دلار) رسانده است؛ جایی که خرس ها ممکن است چالش بزرگی ایجاد کنند. اگر قیمت نسبت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به شدت کاهش یابد، حمایت ۶۰٬۷۷۵ دلار ممکن است تحت فشار قرار گیرد. شکست به زیر این سطح و بسته شدن کندل قیمت یک الگوی سقف دوقلو را تکمیل خواهد کرد که هدف آن ۴۷٬۷۷۳ دلار است.

از سوی دیگر، اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک نگه دارند، نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند برای مدتی طولانی‌تر بین ۶۰٬۷۷۵ تا ۷۳٬۷۷۷ دلار معامله شود. افزایش قیمت به بالاتر از ۷۳٬۷۷۷ دلار می‌تواند بیت کوین را به ۸۴٬۰۰۰ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

خرس ها در ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) سعی کردند قیمت اتریوم را به پایین تر از ۲٬۸۵۲ دلار برسانند، اما سایه بلند روی کندل ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) نشان می‌دهد که گاوها به شدت در حال خرید در افت قیمت‌ها هستند.

نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

قیمت می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۳٬۲۶۱ دلار) برسد که احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها خواهد بود. اگر ETH به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا اتریوم را به زیر ۲٬۸۵۲ دلار کاهش دهند. اگر آن‌ها موفق شوند، احتمال ریزش قیمت به ۲٬۷۱۷ دلار و متعاقبا به ۲٬۲۰۰ دلار وجود دارد.

از طرف دیگر، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، نشان می‌دهد که اصلاح به پایان رسیده است. در این صورت، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را تا مقاومت سربار ۳٬۶۷۹ دلار افزایش دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB طی چند روز گذشته بین ۴۹۵ تا ۶۳۵ دلار تثبیت شده است که نشان‌دهنده عدم تصمیمگیری در میان گاوها و خرس‌ها در مورد حرکت بعدی آن است.

نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر خریداران بر مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۵۶۵ دلار) غلبه کنند، BNB می‌تواند تا مقاومت سربار ۶۳۵ دلار افزایش یابد. این سطح برای خرس‌ها بسیار مهم است که باید از آن دفاع کنند، زیرا عبور از آن می‌تواند مسیر رالی را تا ۶۹۲ دلار باز کند. در صورت شکست این سطح، BNB می‌تواند به هدف ۷۷۵ دلار برسد.

از سوی دیگر، اگر قیمت کاهش یافته و به زیر ۴۹۵ دلار برسد، یک الگوی سقف دو قلو تکمیل خواهد شد. تشکیل این الگو می‌تواند آغازگر ریزش قیمت به ۴۶۰ دلار و پس از آن به ۴۰۰ دلار باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا در چند روز گذشته در سطح ۱۲۶ دلاری حمایت شده است که نشان‌دهنده خرید قوی توسط گاوهاست.

نمودار قیمت سولانا در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت سولانا در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

احتمالا بازگشت صعودی، قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۱۵۸ دلار) خواهد رساند که سطحی حیاتی است که باید آن را زیر نظر داشت. اگر SOL به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد قیمت را به زیر ۱۲۶ دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق شوند، ممکن است روند نزولی تا سطح روانی ۱۰۰ دلار ادامه یابد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یابد، نشان می‌دهد خرس ها کنترل بازار را از دست داده‌اند. سطح ۱۶۲ دلار ممکن است به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما احتمال عبور از آن وجود دارد. در این صورت، قیمت می‌تواند به ۱۸۵ دلار برسد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا