تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، سولانا، کاردانو و دوج کوین؛ ۱۱ آبان ۱۴۰۲

بیت کوین در تلاش برای عبور از ۳۵٬۰۰۰ دلار موفق شد و حتی به نزدیکی سطح ۳۶٬۰۰۰ دلار نیز رسید. اما اکنون باید دید آیا می‌تواند بالای این سطح باقی بماند یا خیر. اگر این اتفاق بیفتد، بسیاری از آلت کوین‌ها نیز به دنبال آن به صعود خود ادامه خواهند داد. در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و ۴ آلت کوین برتر را بررسی خواهیم کرد.

به نقل از کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در ماه اکتبر ۲۸.۵٪ افزایش یافت که پس از ماه ژانویه با ۴۰٪ رشد، دومین رشد ماهانه آن در یک سال اخیر بود. پس از نمایش قوی BTC در ماه اکتبر، سوال بعدی در ذهن سرمایه‌گذاران این است که آیا حرکت صعودی ادامه پیدا می‌کند و بیت کوین می تواند روند بهبود خود را ادامه دهد؟

نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال
نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال؛ منبع: کوین ۳۶۰

موسسه برنستین (Bernstein) در یادداشتی در ۳۱ اکتبر (۹ آبان) گفت که بیت کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۵ به ۱۵۰٬۰۰۰ دلار افزایش یابد. این شرکت معتقد است کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) یک ETF بیت کوین را تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ تصویب خواهد کرد و ممکن است این ETFها ۱۰٪ از عرضه در گردش بیت کوین را جذب کنند.

در حالی که چشم‌انداز بیت کوین در بلندمدت صعودی به نظر می‌رسد، ممکن است در کوتاه مدت شاهد نوساناتی باشد. شرکت تحلیل آنچین متریال ایندیکترز (Material Indicators) معتقد است حرکت صعودی در حال تضعیف است و ممکن است منجر به آزمایش مجدد سطح ۳۳٬۰۰۰ دلار شود، اما قبل از آن، این شرکت تلاش بیت کوین برای رسیدن به ۳۶٬۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده است.

آیا بیت کوین از محدوده فعلی صعود خواهد کرد یا خیر؟ آیا آلت کوین‌ها می‌توانند در زمان تثبیت قیمت بیت کوین رشد کنند؟ برای پاسخ به این سوالات، تحلیل تکنیکال ۵ ارز دیجیتال برتر را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

گاوها سعی کردند قیمت بیت کوین را در اول نوامبر به بالای ۳۵٬۲۸۰ دلار برسانند اما خرس‌ها تسلیم نشدند. این امر نشان‌دهنده برداشت سود از سوی معامله‌گران در سطوح بالاتر است.

نمودار بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شاخص قدرت نسبی (RSI) هنوز در منطقه اشباع خرید است و نشان می‌دهد تثبیت قیمت ممکن است برای چند روز دیگر ادامه یابد. سطح مهم برای صعود ۳۵٬۲۸۰ دلار و برای نزول ۳۳٬۳۹۰ دلار است.

اگر قیمت به زیر سطح حمایت برسد، BTC می‌تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۳۲٬۰۱۲ دلار) سقوط کند. این سطح ممکن است شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها باشد.

در جهت صعودی، شکستن مقاومت ۳۵٬۲۸۰ دلار و دلار و بسته شدن کندل روزانه بالای آن، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود. در این صورت، ممکن است قیمت بیت کوین به ۴۰٬۰۰۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتر

قیمت اتریوم بالاتر از سطح ۱٬۱۷۴۶ دلار حفظ شده است، اما گاوها برای شروع مرحله بعدی روند صعودی با چالش‌هایی مواجه شده‌اند. این امر نشان می‌دهد خرس‌ها در حال تلاش برای بازگشت به بازی هستند.

نمودار اتریوم در تایم فریم روزانه
نمودار اتریوم در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

سطح حیاتی برای شروع نزول قیمت ۱٬۷۴۶ دلار است. اگر گاوها این سطح را به حمایت تبدیل کنند، نشان‌دهنده مثبت شدن احساسات است. این امر احتمال شکست سطح ۱٬۸۶۵ دلار را افزایش می‌دهد. در این صورت، ممکن است قیمت ETH به ۲٬۰۰۰ دلار افزایش یابد. انتظار می‌رود خرس ها در این سطح دفاعی قوی داشته باشند.

اگر خرس‌ها بخواهند دست بالا را داشته باشند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۱٬۷۲۳ دلار) برسانند. این کار ممکن است گاوها را به دام انداخته و منجر به لیکویید شدن پوزیشن‌های لانگ شود. سپس، احتمالا قیمت اتر به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (خط قرمز در نمودار بالا، ۱٬۶۴۸ دلار) ریزش می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا پس از چند روز تردید معامله‌گران در نزدیکی سطح ۳۴ دلار، بالاخره با برتری گاوها مواجه شد و در ۳۰ اکتبر (۸ آبان) از این مقاومت عبور کرد.

نمودار قیمت سولانا در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت سولانا در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

در ۱ نوامبر (۱۰ آبان) خرید ادامه یافت و گاوها بر مقاومت ۳۸٬۷۹ دلار غلبه کردند. اگر خریداران قیمت را بالای ۳۸٬۷۹ دلار حفظ کنند، قیمت SOL می‌تواند در مرحله بعدی تا ۴۸ دلار صعود کند.

در حالی که این روند صعودی است، سطوح اشباع خرید در RSI نشان می‌دهد این رالی صعودی ممکن است در کوتاه مدت با اصلاحاتی همراه شود. این امر ممکن است ادامه روند صعودی را برای گاوها دشوار کند. شکست قیمت زیر ۳۸٬۷۹ دلار و بسته شدن کندل روزانه زیر آن ممکن است معامله‌گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سود خود را برداشت کنند. در این صورت، ممکن است قیمت سولانا تا ۳۴ دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از مقاومت جزئی ۰.۳۰ دلار ریجکت شد که نشان می‌داد معامله‌گران کوتاه مدت در حال برداشت سود هستند.

نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت ریزش کند، اولین حمایت نزدیک به آن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۰.۲۸ دلار) است. انتظار می‌رود خریداران با قدرت از این سطح دفاع کنند. اکنون قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگشته است و نشان می‌دهد احساسات مثبت شده و معامله‌گران در سطوح پایین‌تر خرید کرده‌اند. همین امر موجب شده است تا قیمت ADA دوباره به ۰.۳۰ دلار برسد. در این صورت، ممکن است کاردانو تا ۰.۳۵ دلار صعود کند.

در صورتی که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. چنین حرکتی نشان می‌دهد کاردانو ممکن است برای مدتی بیشتر بین ۰.۲۴ دلار و ۰.۳۰ دلار در نوسان باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

گاوها برای حفظ قیمت دوج کوین بالاتر از مقاومت ۰.۰۷ دلار تلاش می‌کنند که نشان می‌دهد سطوح بالاتر فروشندگان را جذب می‌کند.

نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

گاوها در ۳۱ اکتبر (۹ آبان) با کاهش قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۰.۰۶ دلار)، همانطور که از فتیله بلند کندل روزانه دیده می‌شود، خرید کردند اما نتوانستند از این قدرت استفاده کنند. فروشندگان دوباره در تلاش هستند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند. اگر آن‌ها موفق شوند، نشان می‌دهد گاوها برتری خود را از دست داده‌اند. در این صورت، ممکن است قیمت DOGE به سمت ۰.۰۶ دلار ریزش کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت یک بار دیگر با قدرت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، نشان می‌دهد گاوها با کاهش قیمت در حال خرید هستند. گاوها مجددا سعی می‌کنند از مقاومت ۰.۰۷ دلار عبور کرده و یک حرکت صعودی را تا ۰.۰۸ دلار آغاز کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا