تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، کاردانو و سولانا؛ ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

بیت کوین به نوسانات محدود خود ادامه می‌دهد و برداشت معامله‌گران آلت‌کوین‌ها از وضعیت این است که قیمت بیت کوین در حال تثبیت است که می‌تواند یک نشانه مثبت برای بقیه بازار ارزهای دیجیتال باشد. در این مطلب، تحلیل تکنیکال نمودار بیت کوین، اتریوم، کاردانو و سولانا را بررسی خواهیم کرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین همچنان معامله‌گران را بلاتکلیف گذاشته است، اما سرمایه‌گذاران باید مراقب باشند زیرا هرچه مدت زمان بیشتری در یک محدوده سپری شود، خروج نهایی از آن قوی‌تر خواهد بود.

گزارش مشاغل جولای که در ۴ آگوست (۱۳ مرداد) منتشر شد، ترکیبی از خبرهای خوب و بد بود؛ از این رو، نتوانست بیت کوین را از محدوده خود جابه‌جا کند. این گزارش نشان داد ۱۸۷٬۰۰۰ شغل اضافه شده است که کمتر از پیش‌بینی اقتصاددانان (۲۰۰٬۰۰۰ شغل) بود. اما میانگین دستمزد ساعتی همچنان قوی باقی مانده و در مقابل پیش‌بینی افزایش ۰.۳٪، افزایش ۰.۴٪ را برای ماه جولای نشان داد.

همچنین، نرخ بیکاری ایالات متحده در ماه جولای ۳.۵۰٪ و کمتر از پیش‌بینی‌ها (۳.۶۰٪) بود. نرخ بیکاری به پایین‌ترین حد در ۵۰ سال اخیر رسیده است. از این رو، فدرال رزرو روی رشد دستمزدها تمرکز خواهد کرد که نگرانی واقعی آن‌هاست و ممکن است با استناد به بازار کار قوی، روی افزایش بیشتر نرخ بهره تمرکز کند.

نمای بازار ارزهای دیجیتال
نمای بازار ارزهای دیجیتال؛ منبع: کوین ۳۶۰

اگرچه قیمت بیت کوین در یک محدوده گیر کرده است، اما تحلیلگران پیش‌بینی‌های صعودی را برای نیمه دوم سال ارائه می‌کنند. در گزارش اخیر ماتریکس‌پورت (Matrixport) هدف ۴۵٬۰۰۰ دلار تا پایان سال جاری و ۱۲۵٬۰۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی شده است.

پیش‌بینی‌ها در مورد قیمت بیت کوین در بلند مدت دست نخورده باقی مانده است، اما معامله‌گران باید مراقب هر گونه شوک احتمالی از سوی قانون‌گذاران باشند؛ زیرا این امر می‌تواند باعث واکنش شدید قیمت به سمت نزول شود. سطوح حمایت و مقاومت مهمی که باید در بیت کوین و آلت‌کوین ها مراقب آن‌ها باشیم کدام هستند؟ در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و ۳ آلت کوین برتر را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار پایین، ۲۹٬۵۲۳ دلار) و سطح حمایتی در ۲۸٬۸۶۱ دلار فشرده شده است.

نمودار روزانه قیمت BTC/USDT
نمودار روزانه قیمت BTC/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه زیر ۵۰ نشان می‌دهد خرس‌ها مقداری قدرت را به دست گرفته‌اند. اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر ۲۸٬۸۶۱ دلار برسد، ریزش قیمت BTC به ۲۷٬۵۰۰ دلار و سپس به ۲۶٬۰۰۰ دلار محتمل خواهد بود.

در مقابل، اگر قیمت از ۲۸٬۸۶۱ دلار جهش کند، نشان می‌دهد گاوها با تمام توان از این سطح محافظت می‌کنند. شکست این سطح و بسته شدن کندل قیمت بالای ۳۰٬۰۰۰ دلار نشانه بازگشت گاوها خواهد بود. پس از آن، بیت کوین می‌تواند به منطقه مقاومت پیش رو بین ۳۱٬۸۰۴ تا ۳۲٬۴۰۰ دلار صعود کند.

تحلیل قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۲ آگوست (۱۱ مرداد) به پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (خط قرمز در نمودار پایین، ۱٬۸۷۱ دلار) ریزش کرد که نشان می‌دهد خرس‌ها در تلاش هستند کنترل بازار را به دست بگیرند.

نمودار روزانه قیمت ETH/USDT
نمودار روزانه قیمت ETH/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

گاوها در نزدیکی حمایت قوی ۱٬۸۱۶ دلار در تلاش برای جلوگیری از ریزش قیمت هستند، اما شکست در دستیابی به یک بازگشت قوی نشان از عدم خرید سنگین در این سطح است. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۱٬۸۶۷ دلار) و RSI درست زیر نقطه میانی نشان می‌دهند که مسیر نزول قیمت هموار است.

اگر قیمت به زیر ۱٬۸۱۶ دلار سقوط کند، قیمت ETH می‌تواند به ۱٬۶۹۸ دلار ریزش کند. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هدایت کرده و در آنجا حفظ کنند، این سناریوی نزولی در کوتاه مدت باطل خواهد شد. در این صورت، قیمت اتریوم ممکن است برای مدتی بین ۱٬۸۱۶ تا ۲٬۰۰۰ دلار نوسان داشته باشد.

تحلیل قیمت کاردانو

قیمت کاردانو به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار پایین، ۰.۳۰ دلار) در ۲ آگوست (۱۱ مرداد) و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (خط قرمز در نمودار پایین، ۰.۲۹ دلار) در ۳ آگوست (۱۲ مرداد) رسید. این امر نشان می‌دهد خرس‌ها در تلاش برای به دست گرفتن کنترل بازار هستند.

نمودار روزانه قیمت ADA/USDT
نمودار روزانه قیمت ADA/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت در زیر خط روند صعودی باقی بماند، ممکن است فروش افزایش یابد و قیمت ADA تا ۰.۲۶ دلار و سپس به حمایت مهم در ۰.۲۴ دلار سقوط کند. از خریداران انتظار می‌رود با قدرت از این سطح محافظت کنند.

اگر گاوها بخواهند بازگردند، باید به سرعت قیمت را بالاتر از میانگین متحرک و مقاومت بالاسری در ۰.۳۲ دلار برسانند. در این صورت، قیمت کاردانو می‌تواند به ۰.۳۴ دلار و در نهایت به ۰.۳۸ دلار برسد.

تحلیل قیمت سولانا

قیمت سولانا در ۴ آگوست (۱۳ مرداد) از حمایت قوی ۲۲.۳۰ دلار بازگشت که نشان می‌دهد گاوها همچنان با قدرت از این سطح محافظت می‌کنند.

نمودار روزانه قیمت SOL/USDT
نمودار روزانه قیمت SOL/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۲۳.۸۴ دلار) قرار گیرد، نشان می‌دهد قیمت SOL می تواند به سمت ۲۵.۶۸ دلار و متعاقبا به ۲۷.۱۲ دلار حرکت کند. این سطح (۲۷.۱۲ دلار) یک مقاومت کلیدی در جهت صعود است، زیرا شکست قیمت و عبور از آن نشانه یک روند صعودی جدید خواهد بود.

در عین حال، خرس ها نیز احتمالا برنامه‌های دیگری خواهند داشت. آن‌ها سعی خواهند کرد که در هر صعود قیمت به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، فشار فروش را سنگین کنند و قیمت سولانا را به زیر منطقه حمایت بین ۲۲.۳۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (خط قرمز در نمودار بالا، ۲۱.۳۸ دلار) کاهش دهند.

اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، قیمت SOL می‌تواند به ۱۸ دلار سقوط کند.

ماهرخ شیرودی

خیلی تصادفی وارد دنیای کریپتو شدم، اما آنچه که باعث شد در این حوزه فعالیت کنم سرعت بالای نوآوری و پیشرفت در صنعت کریپتو و بلاکچین بود. علاقه زیادی به یاد گرفتن دارم. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از زمینه‌های مورد علاقمه و بازی کردن با کلمات و انتقال مفاهیم پیچیده در قالب جملات ساده رو دوست دارم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا