تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، کاردانو و آوالانچ؛ ۴ فروردین ۱۴۰۳

به نظر می‌رسد قیمت آلت کوین‌ها منتظر واکنش قیمت بیت کوین است. در این مطلب، سطوح حمایت و مقاومت سه آلت کوین XRP، ADA و AVAX را بررسی کرده‌ایم.

به گزارش میهن بلاکچین، این سه آلت کوین توانستند رالی صعودی نسبتا خوبی را تجربه کنند اما با شروع اصلاح قیمت بیت کوین، رشد آن‌ها نیز متوقف شد. اکنون وضعیت فعلی آن‌ها را از دیدگاه تحلیل تکنیکال بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت XRP

قیمت XRP در تاریخ ۲۰ مارس (۱ فروردین) پس از کاهش و برخورد با خط روند صعودی شروع به رشد قیمت کرد و در ۲۱ مارس بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار پایین، ۰.۶۲ دلار) افزایش یافت و سیگنال خرید در سطوح پایین‌تر را صادر کرد.

نمودار قیمت ریپل در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ریپل در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر خریداران قیمت را به بالاتر از ۰.۶۷ دلار سوق دهند، احتمالا حرکت صعودی ریپل آغاز خواهد شد و خود را به مقاومت قوی ۰.۷۴ دلار خواهد رساند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشیم زیرا شکست و عبور از آن می‌تواند نشانگر شروع مرحله بعدی صعود به ۰.۹۵ دلار باشد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یافته و در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، نشان می‌دهد سطوح بالاتر فروشندگان را به خود جذب می‌کنند. در این صورت، قیمت ریپل ممکن است بین ۰.۶۷ دلار و خط روند صعودی در نوسان باشد. یک ریزش به زیر خط روند صعودی می‌تواند قیمت XRP را به ۰.۵۲ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA)

گاوها در ۲۰ مارس (۱ فروردین) با موفقیت از حمایت ۰.۵۷ دلار در کاردانو دفاع کردند اما برای حفظ قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج آبی در نمودار پایین، ۰.۶۳ دلار) دچار چالش هستند.

نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

قیمت کاردانو میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۰.۶۷ دلار) را به سمت پایین شکسته و RSI در قلمرو منفی است که نشان می‌دهد خرس‌ها دست بالا را دارند. احتمالا فروشندگان برای کاهش قیمت به زیر حمایت ۰.۵۷ دلار یک بار دیگر تلاش خواهند کرد. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، قیمت ADA می‌تواند به ۰.۵۳ دلار و سپس به ۰.۴۶ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از پشتیبانی ۰.۵۷ دلار برگردد، نشان می‌دهد که گاوها از این سطح دفاع می‌کنند. سپس، تلاش دیگری برای صعود به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه انجام خواهد شد. شکست قیمت بالاتر از ۰.۷۰ دلار نشان می‌دهد که اصلاح قیمت به پایان رسیده است.

تحلیل تکنیکال آوالانچ (AVAX)

خریداران موفق شده‌اند قیمت آوالانچ را بالاتر از سطح ۵۰ دلار نگه دارند که نشان می‌دهند آن‌ها سعی دارند این سطح را به حمایت تبدیل کنند.

نمودار قیمت آوالانچ در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت آوالانچ در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب نسبتا افزایشی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۵۱ دلار) و RSI در قلمرو مثبت نشان می‌دهند که گاوها دست بالا را دارند. قیمت AVAX می‌تواند به تدریج به منطقه مقاومت ۶۲ تا۶۵ دلار افزایش یابد. انتظار می‌رود فروشندگان با قدرت از این منطقه محافظت کنند. اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد، تثبیت قیمت آوالانچ ممکن است برای چند روز دیگر بین ۵۰ تا ۶۵ دلار ادامه یابد.

روند صعودی پس از غلبه بر مانع ۶۵ دلار از سر گرفته خواهد شد. پس از آن قیمت می‌تواند به ۷۵ دلار صعود کند. اگر قیمت به زیر ۵۰ دلار برسد، در این صورت روند به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا