رمزارز در ایران

دادستان تهران: مسئول ویژه در دولت برای مدیریت حوزه رمز ارزها تعیین شود

دادستان عمومی و انقلاب تهران در دیدار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رییس قوه قضائیه یکی از چالش‌های اقتصادی و اجتماعی حال حاضر کشور را موضوع رمز ارزها عنوان کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از خبرگزاری فارس، علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران در دیدار عصر روز یکشنبه ۱۸ مهر ماه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رییس قوه قضائیه یکی از چالش‌های اقتصادی و اجتماعی حال حاضر کشور را موضوع رمز ارزها عنوان کرد و گفت:

متاسفانه در شرایطی که صدها صرافی به صورت مجازی اقدام به خرید و فروش ارز می‌کنند، فقدان اطلاعات کافی کاربران و همچنین شفاف نبودن اقدامات سبب وقوع جرایمی همچون پولشویی در این بستر شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون تعداد بالایی از مراجعین در دادسراهای تهران درگیر موضوع رمزارزها هستند، خواستار تعیین یک مسئول ویژه در دولت برای مدیریت این بخش و همچنین تصویب قوانین جدید از سوی مجلس، جهت پیشگیری از وقوع جرایم مشابه جرایم کنونی در آینده شد.

پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در بخش دیگری از این نشست با اشاره به اهمیت موضوع رمزارزها گفت:

طرح تدوین قانون برای موضوع رمز ارزها در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد.

بنا به گزارش قبلی میهن بلاکچین، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی با اشاره به قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی درباره بررسی وضعیت صنعت استخراج رمز ارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور در صحن علنی مجلس، اذعان داشت در حال حاضر حجم عظیمی از گردش مالی در نظام اقتصادی کشور به دلیل عدم ساماندهی رمزارزها از تیررس نظارت خارج شده است و از ظرفیت مالیاتی آن‌ها استفاده نمی‌شود.

منبع
خبرگزاری فارس

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا