اخبار خارجی

کشمکش های قانونی ادامه دارد؛ تلگرام جزئیات بیشتری از پروژه TON منتشر کرد!

شرکت تلگرام که در حال حاضر درگیر مسائل قانونی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در خصوص فروش توکن ۱.۷ میلیارد دلاری مواجه است، روز گذشته جزییاتی درباره مشخصات فنی بلاک چین TON بیان کرد.

وایت پیپر جدید به طور کامل فرایند تایید بلاک این بلاک چین را بیان کرده و آن را پروتکل شخصی سازی شده تحمل خطای بیزانس برای شبکه های گواه اثبات سهام خوانده است. سال گذشته کمیسیون SEC به اتهام فروش اوراق بهادار غیرمجاز و ثبت نشده طی پیش فروش توکن های گرام، ارز دیجیتال اصلی شبکه TON، از تلگرام شکایت کرد. هرچند به نظر نمی‌رسد این شکایت، توقف یا اختلالی در توسعه پلتفرم TON ایجاد کند.

میتیا گوروشفسکی (Mitja Goroshevsky) از TON Labs گفته: توسعه دهندگان به سرپرستی استارت آپ TON Labs از بهار سال گذشته به بررسی این شبکه آزمایشی پرداخته‌اند. وایت پیپر پروتکل اجماع جدید به این افراد یک درک صحیح از چیزی که در حال آزمایش آن هستند را می‌دهد. او افزود:

پروتکل اجماع بخش مرکزی هر بلاک چینی است و به منظور تحلیل بیشتر بلاک چین و کد آن باید تعریف شود.

این وایت پیپر برنامه ریزی شده بود تا در ماه اکتبر عرضه شود، تا اینکه شکایت کمیسیون SEC باعث اختلال در این فرایند شد. وی افزود: پروتکل از آن زمان تاکنون تغییر نکرده است.

نتایج آزمایش

طبق اطلاعات موجود در وایت پیپر، این پروتکل در ماه دسامبر ۲۰۱۸ بر روی ۳۰۰ نود سراسر جهان آزمایش شده است. این آزمایش نشان داده است که بلاک چین TON طبق برنامه ریزی های اولیه می‌تواند هر چهار الی پنج ثانیه، بلاک های جدید ایجاد کند.

طبق توضیحات ارائه شده توسط TON Labs، کت چین (Catchain) یک تحمل خطای بیزانس کاربردی (PBFT) است که تا حدودی مشابه با موارد استفاده شده در تندرمینت، آلگوراند، اوروبوروس و کسپر می‌باشد.
در کت چین، هر دوره اقدام شامل سه مرحله است که عبارتند از: نودهای تایید کننده، کاندیداهای بلاک برای تایید را مبادله می‌کنند. نود اصلی اقدام فعلی، بلاک کاندیدا را برای رای گیری با سایر نودها ارسال می‌کنند. سپس نودهای تاییدکننده رای ها را مبادله می‌کنند.

در توضیحات TON Labs آمده است: اگر تاییدکننده ها نتوانند به اجماع برسند، دوره مورد نظر کنار گذاشته می‌شود و بلاک جدید به بلاک چین افزوده نمی‌شود. اگر تاییدکننده ها در چند دوره به اجماع نرسند، انتخاب تاییدکننده جدید می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

کمیسیون SEC در شکایتی که به دادگاه ارائه داده، بیان کرده است که تلگرام طبق وعده های خود، بلاک چین مشخصی ایجاد نکرده است. اگرچه تلگرام وعده عملکرد بهتر نسبت به بیت کوین و اتریوم را داده است، اما هیچ مدرک مستدلی ارائه نداده است که به این هدف دست یافته است و صرفا بیانیه مبهم و کلی ارائه داده که طی آن گفته است این بلاک چین کاملا آماده عرضه است.

تلگرام بیان کرده است که این اتهامات بی اساس هستند و گفت: این وظیفه به عهده کمیسیون SEC است که ثابت کند توکن گرام یک اوراق بهادار است و وظیفه ما نیست که ثابت کنیم فناوری ما کاربردی است.
شبکه آزمایشی TON از ماه مارس ۲۰۱۸ در مرحله آزمایشی بتا قرار داشته است. تلگرام در ماه سپتامبر، کد نودهای TON را عرضه کرد و از سرمایه گذاران درخواست کرد تا کیف پول خود را ایجاد کنند.

 

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا