اخبار خارجی

خبری مشکوک؛ بلاکچین تلگرام ۷۰ درصد پروژه خود را پیش برده است!

پروژه بلاکچین تلگرام که از ماه سپتامبر آغاز شده بود به استناد گزارشی که در LinkedIn منتشر شده، تا ۷۰ درصد پیش رفته است. این خبر به تاریخ ۲۱ نوامبر توسط سایت theblockcrypto.com منتشر شد و شاید یکی از قابل توجه ترین بخش های این گزارش که قبلا در دسترس عموم نبود، این است که ماشین مجازی شبکه تلگرام (مشابه ماشین مجازی اتریوم) در بستر TON آماده اجرا است.

پیام رسان تلگرام در ICO خود که به صورت خصوصی برگزار شد، ۱.۷ میلیارد دلار جذب سرمایه داشته است. تلگرام در نظر دارد برای راه اندازی و اجرای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشنهای غیر متمرکز با اتریوم وارد رقابت شود. این بدان معنی است که  تلگرام احتمالا میزبان توکن های بیشتری بجز توکن خودش خواهد بود. اما تمام این اهداف و صحبت ها در هاله ای از ابهام می باشد چرا که این گزارش در وبسایت یا دیگر شبکه های اصلی تلگرام منتشر نشده، حتی یکی از اعضای تیم تلگرام صحبتی در این باره نکرده و  صرفا توسط یک ژورنالیست با نام Mike Dudas انتشار یافته است.

اما گزارش منتشر شده ۴ صفحه ای!

بر اساس این گزارش، برخی از جنبه های این شبکه مانند شبکه های Overlay، علاوه بر TVM کامل شدند. بعضی از بخشهایی که از ماه سپتامبر کمتر از ۵۰ درصد به تکامل رسیده بودند، مانند موضوع دستکاری بلاک ها و اعتبارسنجی نرم افزار سهام، نیز تا حدودی کامل شدند. در این گزارش مشخص نشده که نسخه آزمایشی TON چه زمانی ارائه خواهد شد، اما با توجه به تکامل ۷۰ درصدی طی شش ماه به نظر می رسد که تا ارائه نسخه آزمایشی هنوز چند ماهی زمان باقی مانده باشد.

ICO بلاک چین TON با تاسیس یک شرکت جعلی به نام Telegram Open Network در انگلیس در راستای از بین بردن اعتماد سرمایه گذاران احتمالی مورد بحث های زیادی قرار گرفت. کونور مالونی، خبرنگار CCN در آن زمان نوشت:

به نظر می رسد که Telegram Open Network برای هدایت منابع مالی از پروژه واقعی ایجاد شده و همچنین کلاهبرداری از سرمایه گذاران احتمالی. اگر این کلاهبرداری افشا نمی شد احتمالا موفقیت آمیز می بود. ثبت قانونی آنها به عنوان یک شرکت می تواند این پروژه را در چشم سرمایه گذاران بالقوه مشروع سازد، اما این پروژه توجه تیم اصلی تلگرام را به خود جلب کرد و در ۶ آپریل در قالب یک توئیت اذعان کردند که این پروژه هیچ ارتباطی با پروژه رسمی تلگرام ندارد.

در نهایت می توان گفت همه چیز راجع به پروژه بلاکچین تلگرام مشکوک به نظر می رسد و نمی توان اعتماد لازم را به دست آورد. پاول دورف، بنیان گذار روسی تبار تلگرام، از زمان فیلترینگ این پیام رسان در روسیه مصاحبه های زیادی انجام داده و همیشه راجع به تمام پیشرفت های این پیام رسان شفاف بوده و اخبار را در کانال تلگرام خود به گوش کاربران رسانده است، اما اینکه به هیچ وجه راجع به موضوع بلاکچین تلگرام صحبتی نکرده و واکنشی به این حواشی نشان نمی دهد، شک و شبهه زیادی ایجاد می کند.

نظر شما راجع به بلاکچین تلگرام چیست؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا