اخبار عمومی

موافقت با استرداد دو کوان به آمریکا؛ سرنوشت بنیانگذار ترا چه می‌شود؟

بر اساس گزارش یکی از رسانه‌های محلی مونته‌نگرو، دو کوان (Do Kwon)، بنیانگذار شرکت ترا فورم لبز برای محاکمه به آمریکا فرستاده خواهد شد. وی از زمان دستگیری در ژوئن سال ۲۰۲۳ در مونته‌نگرو نگهداری می‌شد.

به نقل از واچر گرو، این تصمیم در حالی گرفته می‌شود که دادگاه استیناف مونته‌نگرو، دو هفته پیش با حکم استرداد کوان به آمریکا مخالفت کرده بود.

علاوه بر آمریکا، کره جنوبی نیز خواهان استرداد کوان به این کشور شده بود. مارکو کواچ (Marko Kovač)، وزیر دادگستری مونته‌نگرو چند ماه پیش خاطرنشان کرده بود استرداد کوان به عوامل مختلفی مثل شدت، مکان و زمان جرم او بستگی دارد. با این حال، به نظر می‌رسد دادگاه عالی مونته‌نگرو تصمیم گرفته با توجه به قرارداد قدیمی این کشور با آمریکا برای استرداد مجرمان، ادامه روند قانونی این پرونده را به همتایان آمریکایی خود محول کند.

کوان و هان چاند یون (Hon Chand Yun)، یکی از شرکای وی سال گذشته در فرودگاه پودگوریکای مونته‌نگرو در حالی که سعی داشتند با پاسپورت جعلی با ملیت کاستاریکایی از این کشور فرار کنند دستگیر شدند. وی مسئول یکی از بزرگترین فروپاشی‌ها در تاریخ ارزهای دیجیتال است، اتفاقی که باعث شد کل بازار به یک زمستان نزولی سخت فرو برود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا