اخبار خارجی

هولدرهای لونا به فعال‌سازی مجدد IBC رای دادند؛ توکن‌های به دام افتاده آزاد می‌شوند؟

شبکه ترا ساعتی پیش اعلام کرد پیشنهاد ۱۲۹۹ برای فعال‌سازی مجدد IBC (پروتکل ارتباط بین بلاکچینی) که ۸ روز پیش مطرح شده بود با حدود ۹۵٪ رای موافق تصویب شد اما به دلیل مسائل فنی، پیاده‌سازی آن با مشکلاتی مواجه شده است. هدف این پیشنهاد فعال‌سازی مجدد IBC بود که همزمان با سقوط پروژه ترا توسط ولیدیتورها غیرفعال شده بود.

به گزارش میهن بلاکچین، اعتبارسنج‌های بلاکچین ترا، در زمان از دست رفتن برابری UST با دلار، IBC را غیرفعال کردند تا از ضرر ناپایدار (Impermanent Loss) در استخرهای UST و LUNA در صرافی غیرمتمرکز ازموسیس (Osmosis) و سایر صرافی‌های غیرمتمرکر مرتبط با IBC جلوگیری کنند. اما یکی از عوارض جانبی این اقدام جلوگیری از انتقال UST و LUNA بین زنجیره‌های مختلف بود و در حال حاضر، تنها در ازموسیس حدود ۱۵۴.۷ میلیون UST به دام افتاده است. کاربران در حال حاضر با UST و LUNA روی زنجیره‌هایی مانند ازموسیس، کرسنت و سیف‌چین گیر کرده‌اند و قادر به انتقال توکن‌های خود به زنجیره‌‌های دیگر یا بازگشت به زنجیره ترا نیستند. هدف پیشنهاد مطرح شده فعال‌سازی مجدد IBC و باز کردن مسیر برای توکن‌های به دام افتاده در زنجیره‌های دیگر بود.

همانطور که از توییت ترا پیداست، این پروپوزال با اکثریت آرا تصویت شده است. اما جنبه‌های فنی اجرایی شدن این پیشنهاد همچنان با مشکلاتی روبرو است.

پروپوزال ۱۲۹۹ ترا تصویب شد
رای آوردن پروپوزال ۱۲۹۹ ترا؛ منبع: توییتر

ترا در ادامه در اظهار داشت از مسائل مرتبط با این پیشنهاد آگاه است و در تلاش است کانال‌های IBC را در اسرع وقت برای کاربران باز کند و در زمان رفع این مشکل به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا