اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

تتر ذخایر دارایی USDT را اعلام کرد؛ پشتوانه این استیبل کوین چیست؟

تتر اخیرا گزارشی از میزان ذخایر دارایی ۶۲.۸ میلیارد دلاری خود تا تاریخ ۳۰ ژوئن (۷ مرداد) را منتشر کرده است. ۸۵ درصد ذخایر دارایی تتر (USDT) به شکل «پول نقد یا معادل آن و دیگر واریزی‌های کوتاه‌مدت و اوراق تجاری» نگه‌داری می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاک‌کریپتو، ترکیب این گروه از دارایی‌های تتر بدین شکل است: اوراق تجاری و اسناد موجودی واریزی‌ها وزن بیشتری دارند و ۵۸ درصد از سرمایه این گروه را تشکیل می‌دهند. باقی دارایی‌های این گروه را اوراق خزانه با ۲۹ درصد سهم، پول نقد و واریزهای بانکی با ۱۲ درصد و توافقنامه بازخرید با دو درصد تشکیل می‌دهد.

ساختار سبد ذخایر دارایی تتر

نکته جالب توجه در گزارش اخیر تتر، افزایش سهم قابل توجه اوراق خزانه در ذخایر دارایی این شرکت است. میزان این اوراق در ماه مارس (فروردین)، تنها ۳ درصد گروه «پول نقد یا معادل نقد» را تشکیل می‌داد و این عدد در گزارش اخیر به ۲۹ درصد رسیده است. اوراق خزانه نوعی اوراق قرضه دولتی هستند که سررسید کوتاه مدت (یک سال و کمتر) دارند.

تتر در این گزارش همچنین ساختار گروه‌بندی دارایی‌های خود را تغییر داده است. در گزارش پیشین تتر، بخش پول نقد و واریزی‌های امانی دو گروه مجزا بودند. حال آن که در گزارش اخیر، تتر این دو را با نام جدیدی ترکیب کرده است: پول نقد و واریزی‌های بانکی. همچنین سهم این گروه جدید در گزارش آخر از ۲۸ درصد به ۱۲ درصد کاهش یافته است.

ساختار دارایی گروه پول نقد و معادل آن در سبد تتر

تغییر مهم دیگر در گزارش تتر، افشای رتبه اعتباری موجودی اوراق تجاری و اسناد واریزهای این بنیاد است. اکثریت دارایی‌های تتر دارای رتبه اعتباری A-1 هستند. رتبه اعتباری دارایی‌های تتر به ترتیب سهم از سبد عبارتند از A-2، A-3 و A-1+.

تتر همچنین جزییات مربوط به زمان سررسید اوراق تجاری و اسناد موجودی واریزی‌های خود را این بار افشا کرده است. عموم این اوراق تاریخ سررسیدی بین ۸۱ تا ۳۶۵ روز دارند. بازه‌های بعدی سررسید عبارتند از ۰ تا ۹۰ روز و ۹۱ تا ۱۸۰ روز.

این دومین گزارش ذخایر دارایی‌های تتر از زمان شروع به فعالیتش در سال ۲۰۱۴ میلادی است. در ابتدای سال میلادی جاری، در پی فیصله یافتن پرونده قضایی این شرکت و توافق ۱۸.۵ میلیارد دلاری آن با دفتر دادستان کل نیویورک، تتر پیشنهاد کرد که گزارش‌هایی دوره‌ای از میزان ذخایر دارایی خود منتشر کند. شرکت حسابرسی مور کیمن (Moore Cayman)، صحت این دو گزارش را تایید کرده است.

پائولو آردویینو مدیر ارشد فنی تتر در مصاحبه‌ای در این خصوص افزود:

تایید گزارش آخر ما توسط مور کیمن به روشنی نشان می‌دهد که ارز دیجیتال تتر کاملا با پشتوانه است. سبد دارایی سالم و محافظه‌کارانه ما که با تاکید ویژه بر روی نقدینگی انتخاب شده است ضامن رشد ما و زمینه‌ساز ادامه محصولات خلاقانه‌مان است.

منبع
The Block Crypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا