اخبار داخلی

گزارش تترلند: حدود ۲۰٪ از معاملات رمزارز در ایران، تبادل تتر و تومان است

تترلند بازار معاملات استیبل کوین USDT در ایران، گزارشی را از میزان خرید و فروش تتر به تومان در ایران در سال ۱۴۰۰ منتشر کرده است. تترلند با بررسی بازارهای مختلف داخلی، تخمین زده است که حدود ۳٪ از تراکنش‌های رمزارزی ایران خارج از فضای سکوهای تبادل ارز دیجیتال انجام می‌شوند و ۴۳٪ از کل حجم تراکنش‌ها را تشکیل می‌دهند که عمدتا به صورت معاملات شخص به شخص، واسطه‌ها، توزیع کنندگان، صرافی‌های سنتی، مبادلات بین سکوها است و عمدتا به صورت تتر صورت می‌گیرد. در ادامه این متن جزییات گزارش تترلند را بررسی می‌کنیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

تیم تترلند عنوان داشته است سهم سکوهای تبادل رمزارز از تعداد تراکنش‌های ارز دیجیتال ۹۷٪ بوده که از این مقدار ۷۸٪ آن معاملات کاربر به کاربر و ۲۲٪ آن بین کاربر و صرافی صورت گرفته است.

معاملات تتر – تومان چه سهمی از بازار دارد؟

تیم تحقیق و توسعه بازار تترلند عنوان کرده است که در سال ۱۴۰۰، ۲۱٪ از حجم معاملات در سکوهای تبادل را معاملات رمزارز به رمزارز تشکیل داده است. ۷۹٪ باقیمانده با جفت تومان معامله شده است که از این مقدار ۷۵٪ شامل معامله‌های رمزارز در برابر تومان (برای مثال بیت کوین به تومان) و ۲۵٪ معامله تتر – تومان بوده است. بنابراین در مجموع:

۱۹.۷۵٪ از حجم معاملات سکوهای تبادل رمزارزی آنلاین ایران مربوط به «تتر-تومان» است.
معامله تتر و تومان حدود ۲۰٪ از حجم معاملات کاربران ایرانی در صرافی‌های داخلی را تشکیل می‌دهد
معاملات سکوهای تبادل رمزارزی بر مبنای حجم؛ منبع: تترلند

سهم خرید و فروش تتر چقدر بوده است؟

داده‌های نمودار زیر میزان تبادل رمزارز تتر (USDT) را در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد. تترلند گزارش داده است که ۹۳٪ از کاربران USDT خریداری کرده‌اند و ۳۵.۷٪ نیز USDT فروخته‌اند. قسمتی که همپوشانی دارد (یعنی ۲۸.۷٪ کاربران) به خرید و فروش تتر پرداخته‌اند.

سهم خرید و فروش تتر در بین کاربران ایرانی
میزان تبادل رمزارز USDT منبع: تترلند
کاربران ایرانی به چه منظوری به معامله تتر می‌پردازند
کاربران ایرانی به چه منظوری به معامله تتر می‌پردازند؟ منبع: تترلند

نرخ تتر به تومان در ۴ سال گذشته دستخوش تغییرات و نوسانات بسیاری بوده با این حال روند کلی این رمزارز صعودی بوده است. با مراجعه به صفحه قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال میهن بلاکچین می‌توانید قیمت تتر به تومان را مشاهده کنید. در زمان نگارش این خبر، هر واحد USDT به قیمت ۳۱٬۴۱۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا