اخبار بلاکچین

پشتیبانی تلگرام از تتر؛ اکنون می‌توان از طریق چت تلگرام تتر منتقل کرد

پیامرسان تلگرام از اضافه شدن ارز دیجیتال تتر (USDT) به ربات wallet@ و امکان خرید و فروش این استیبل کوین در این شبکه اجتماعی خبر داد. کاربران تلگرام از حالا می‌توانند استیبل کوین تتر را در چت‌های خود برای یکدیگر ارسال نمایند.

به گزارش کوین دسک، تلگرام روز گذشته در ایمیلی که به دست کوین دسک رسید اعلام کرد، با هدف گسترش امکانات این شبکه اجتماعی در خرید و فروش ارزهای دیجیتال، تتر را به ربات wallet@ اضافه کرده است.

اضافه کردن پرداخت‌های رمزارزی به پیامرسان‌ها مانند تلگرام که روی کاغذ، امکان انتقال ارزهای دیجیتال را به آسانی ارسال یک متن و یا یک عکس فراهم می‌کند، پیشرفتی بزرگ در گسترش پذیرش این صنعت به شمار می‌رود.

آپریل سال گذشته (فروردین ۱۴۰۱)، تلگرام بیت کوین و تن کوین (TON) را به بازار wallet@ اضافه کرد و امکان ارسال ارز دیجیتال TON در چت‌های شخصی را برای کاربران فراهم کرد.

استیبل کوین‌ها به دلیل نداشتن نوسانات قیمتی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، به بخش جدا نشدنی بازار کریپتو تبدیل شده‌اند و مزایای بسیاری را برای کاربران فراهم می‌کنند. در حقیقت، سرمایه‌گذاران می‌توانند با استفاده از استیبل کوین‌ها و بدون اینکه خطری ارزش دارایی آنها را تهدید کند، پول خود را در قالب استیبل کوین در بازار کریپتو نگه دارند. بنابراین، اضافه شدن پشتیبانی تلگرام از استیبل کوین تتر پیشرفت مهمی برای سرویس کریپتو این پیامرسان محسوب می‌شود.

ورود تلگرام به دنیای رمزارزها به چند سال قبل و توسعه پروژه بلاکچینی اوپن نتورک (TON) بازمی‌گردد. با این حال، فعالیت‌های تلگرام برای توسعه این شبکه بلاکچینی در سال ۲۰۲۰ و به دلیل شکایت کمیسیون بورس از این پیامرسان متوقف شد. با این حال، توسعه بلاکچین اوپن نتورک توسط سایر توسعه‌دهندگان و اعضای جامعه تحت عنوان بنیاد TON ادامه یافت و این پروژه رسما راه‌اندازی شد.

علیرغم اینکه تلگرام مستقیما در توسعه بلاکچین اوپن نتورک مشارکت ندارد، به طور فعال در پذیرش این شبکه فعالیت می‌کند. چند ماه پیش، تلگرام پلتفرم فرگمنت (Fragment) را در بستر شبکه بلاکچینی اوپن نتورک راه‌اندازی کرد که در آن کاربران می‌توانند شماره‌های مجازی و یوزنیم‌های مختلف را معامله کنند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا