اخبار آلتکوین

تتر پشتوانه اوراق تجاری خود را در این ماه ۵ میلیارد دلار کاهش می‌دهد

مسوولان شرکت تتر قصد دارند در ماه جولای (تیر – مرداد) ذخایر اوراق تجاری (Commercial paper) خود را ۵ میلیارد دلار دیگر کاهش دهند. شایان ذکر است یکی از انتقاداتی که به استیبل کوین USDT وارد می‌شد مربوط به سهم بالای پشتوانه اوراق تجاری آن بود که قابلیت نقدشوندگی پایینی داشتند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر ارشد فناوری شرکت تتر روز یکشنبه گذشته در رشته توییتی اعلام کرد که ذخایر اوراق تجاری این شرکت به ۸.۴ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است و تتر قصد دارد در ماه‌های آینده آن را به صفر برساند. این عدد در پایان ماه مارس (فروردین) برابر ۲۰.۱ میلیارد دلار بود.

حال خبر رسیده که حدود ۵ میلیارد دلار از قراردادهای اوراق تجاری این شرکت در پایان ماه جولای (مرداد) به پایان می‌رسد و با این حساب بعد از آن تاریخ تتر تنها ۳.۵ میلیارد دلار اوراق تجاری در اختیار خواهد داشت. اوراق تجاری نوعی اوراق قرضه کوتاه مدت، با سررسید ۲۷۰ روز یا کمتر است، که توسط شرکت‌های مالی و مؤسسات غیرمالی، منتشر می‌شود. این اوراق عموما بدون پشتوانه هستند و معمولاً بازپرداخت آن‌ها به وسیلة دارایی خاصی تضمین نمی‌شود. اوراق تجاری بر خلاف اسناد خزانه، بازار دست دوم قابل‌توجهی ندارند و این عامل باعث کاهش قدرت نقدشوندگی آن شده است.

خاصیت نقدشوندگی پایین این اوراق موجب شده بود برخی به انتقاد به پشتوانه USDT بپردازند. این قضیه وقتی تشدید شد که پس از جریان سقوط ترا، در مدت زمان کوتاهی حدود ۱۶ میلیارد واحد USDT بازخرید شد یعنی از چرخه خارج و معادل دلاری آن به حساب مشتریان تتر واریز شد. نگرانی از پیش آمدن مجدد این حالت و نقدشوندگی پایین اوراق تجاری این نگرانی را به وجود آورد که تتر نتواند در بحران‌ها نقدینگی لازم برای بازخرید USDT را فراهم آورد و در نتیجه این استیبل کوین از پگ خارج شود.

منبع
cointelegraphblockworks

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا