اخبار اتریومایردراپ

رشد چشمگیر TVL پافر فایننس در کمتر از دو هفته؛ نحوه شرکت در ایردراپ احتمالی

مجموع ارزش قفل شده (TVL) در Puffer Finance، یک پروتکل ری استیکینگ اتریوم به ۸۵۰ میلیون دلار رسیده و آن را به دومین پروتکل بزرگ در نوع خود تبدیل کرده است. به این بهانه به سراغ این پروژه رفته‌ایم تا مزایای شرکت در آن را بررسی کنیم.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

Puffer Finance که در ۱ فوریه (۱۲ بهمن) راه‌اندازی شد، یک پروتکل غیرمتمرکز لیکویید ری استیکینگ (Restaking) است که روی اکوسیستم آیگن لیر (Eigenlayer) ساخته شده است. در این پروتکل، کاربران می‌توانند با واریز کردن اتر، یک توکن لیکویید استیکینگ دریافت کرده و از استیکینگ و ری استیکینگ ETH سود کسب کنند. به این ترتیب، اعتبارسنج‌های اتریوم علاوه بر اینکه پاداش‌های اثبات سهام (PoS) را در شبکه اتریوم دریافت می‌کنند، از طریق فناوری EigenLayer پاداش‌ بیشتری از طریق ری استیکینگ هم نصیبشان خواهد شد. در نتیجه، این پروژه می‌تواند اعتبارسنج‌های بیشتری را وارد اکوسیستم کند.

بر اساس داده‌های دیفای لاما (DefiLlama)، TVL پروژه Puffer Finance در روز اول کار آن به ۱۴۶ میلیون دلار رسید. چند روز بعد، پروژه‌های مشابه مثل Renzo و Kelp DAO را پشت سر گذاشت و در بین پروتکل‌های لیکویید ری استیکینگ در جایگاه دوم قرار گرفت. در ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) از مرز ۸۵۰ میلیون دلار گذشت و اکنون با پروژه ether.fi که دارای ۱.۱۲۹ میلیارد دلار TVL است فاصله چندانی ندارد؛ این ارقام به صورت تصاعدی در حال افزایش هستند.

Puffer Finance برای تشویق شرکت‌کنندگان یک برنامه امتیازی پنج مرحله‌ای را اجرا کرده است که به کسانی که دارایی‌های خود را سپرده‌گذاری کرده و با این پلتفرم تعامل داشته باشند، امتیاز می‌دهد؛ همان چیزی که احتمالا باعث افزایش TVL آن شده است.

سیستم امتیاز (Point) در صنعت کریپتو مورد استفاده بسیاری از پروژه‌ها قرار گرفته‌ است و اغلب قبل از ایردراپ برای تصمیم‌گیری در مورد نحوه تخصیص آن استفاده می‌شود. با این حال، ایردراپ‌ها معمولا از قبل تایید نمی‌شوند و برنامه‌های امتیازدهی لزوما منجر به ایردراپ نمی‌شوند اما احتمال آن هم وجود دارد.

یکی دیگر از دلایل افزایش پذیرش این پروژه ممکن است به فناوری ضد اسلشینگ آن مربوط باشد. این بدان معنی است که اعتبارسنج‌ها با ریسک جریمه (اسلشینگ) کمتری مواجه هستند. نکته مهم دیگر، سرمایه‌گذاری بایننس لبز (Binance Labs) در پروژه Puffer Finance است.

نحوه فعالیت در کمپین Puffer Finance

این کمپین ۵ مرحله دارد که فصل اول آن به اتمام رسیده و اکنون در فصل دوم (Chapter 2) قرار داریم. برای شرکت در این کمپین این مراحل را دنبال کنید.

  • توکن stETH و wstETH را در وب سایت Puffer واریز کنید تا لیکویید توکن‌های pufETH را به دست آورید. این توکن‌ها را می‌توانید از صرافی یونی سواپ تهیه کنید.
  • سود توکن‌ها و امتیازات (Points) پافر را جمع کنید.
  • کاربرانی که قبل از ۹ فوریه، توکن‌های stETH و wstETH را به EigenLayer واریز کرده باشند، امتیاز Eigenpoints هم دریافت می‌کنند.
  • واریز بعد از ۹ فوریه شامل دریافت امتیاز Eigenpoints نخواهد بود.
  • پاداش اضافی فصل ۲: اگر توکن‌ها از EigenLayer آورده شوند، امتیازات (Points) ۳ برابر خواهند شد.
  • از کد ریفرال برای کسب امتیازات بیشتر استفاده کنید.

توجه: برای شرکت در این کمپین حتما به مدیریت سرمایه توجه داشته باشید، ضمن اینکه کارمزد انتقال در شبکه اتریوم را هم در نظر گرفته و در زمانی که مقدار گس پایین‌ است، برای واریز توکن‌ها اقدام کنید.

ماهرخ شیرودی

خیلی تصادفی وارد دنیای کریپتو شدم، اما آنچه که باعث شد در این حوزه فعالیت کنم سرعت بالای نوآوری و پیشرفت در صنعت کریپتو و بلاکچین بود. علاقه زیادی به یاد گرفتن دارم. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از زمینه‌های مورد علاقمه و بازی کردن با کلمات و انتقال مفاهیم پیچیده در قالب جملات ساده رو دوست دارم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا