اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

قیمت آلت کوین‌ها در آستانه صعود؛ آیا آلت سیزن نزدیک است؟

در حالی که قیمت بیت کوین چند روزی است در محدوده ۴۴٬۵۰۰-۴۳٬۰۰۰ در نوسان است، قیمت اتریوم به ۲٬۴۰۰ دلار رسیده و بسیاری از آلت کوین‌ها رشد خوبی را تجربه کردند. در این میان، برخی تحلیلگران معتقدند با افزایش قیمت بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، آلت کوین‌ها در آستانه صعود هستند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

جان هاپل (Jan Happel) و یان آلمان (Yann Allemann) بنیانگذاران گلس‌نود در پلتفرم رسانه اجتماعی X اشاره کرده‌اند ارزش کل بازار آلت‌کوین‌ها در حال افزایش است که نشان‌دهنده صعودی بودن قیمت آن‌ها است.

نمودار توتال در تایم فریم هفتگی
نمودار توتال در تایم فریم هفتگی؛ منبع: پلتفرم X

همچنین، بنیانگذاران گلس نود افزایش نوسانات قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کرده‌اند، اما معتقدند روند صعودی آن ادامه خواهد داشت. به گفته آن‌ها بیت کوین می‌تواند تا سطح ۴۰٬۰۰۰ دلار ریزش کند در حالی که همچنان در یک روند صعودی کلی باقی بماند.

علیرغم اینکه بیت کوین در تایم فریم چهار ساعته در ناحیه اشباع خرید قرار دارد، روند صعودی آن ممکن است ادامه داشته باشد و FOMO (ترس از دست دادن) سرمایه‌گذاران را تشدید کند.

نمودار بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: پلتفرم X

از نظر تحلیل تکنیکال، بیت کوین به سمت ۴۶٬۰۰۰ دلار حرکت خواهد کرد. حرکت‌های نوسانی بین ۴۰٬۰۰۰ دلار تا ۴۶٬۰۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۳٬۵۱۸ دلار) سطح حمایت مناسبی برای پولبک‌های احتمالی است.

این دو بنیان‌گذار با استفاده از تئوری امواج الیوت پیش‌بینی کرده‌اند ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال (Total) می‌تواند به بالاترین سقف تاریخی (ATH) خود در طول چرخه صعودی فعلی برسد و از ATH قبلی که حدود ۳ تریلیون دلار بود، فراتر رود.

مارکت کپ توتال در تایم فریم هفتگی
مارکت کپ توتال در تایم فریم هفتگی؛ منبع: پلتفرم X

بیت کوین پیش از اصلاح آماده یک صعود دیگر است

جاستین بنت (Justin Bennett)، تحلیلگر و معامله‌گر ارزهای دیجیتال، می‌گوید بیت کوین احتمالا روند صعودی خود را پس از یک حرکت صعودی دیگر معکوس می‌کند. به گفته بنت، بیت‌کوین می‌تواند قبل از انجام یک حرکت اصلاحی، یک صعود دیگر را تجربه کند.

این تحلیلگر نموداری را به اشتراک گذاشته که نشان می‌دهد بیت کوین در تایم فریم روزانه در یک کانال صعودی بزرگ قرار دارد که سقف این کانال با مقاومت محدوده ۴۸٬۰۰۰ دلار برخورد کرده است:

من همچنان ۴۶٬۰۰۰ تا ۴۸٬۰۰۰ دلار را به عنوان هدف نهایی در این موج صعودی می‌بینم. به نظر من، از آنجا ما یک اصلاح مناسب خواهیم داشت و ۳۰٬۰۰۰ دلار (در محدوده کف کانال) سطحی است که باید جلوی ریزش را بگیرد.

نمودار بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: پلتفرم X

با نگاهی به نمودار بالا، به نظر می‌رسد این تحلیلگر پیش‌بینی می‌کند بیت کوین پس از رسیدن به هدف صعودی خود به زیر ۳۸٬۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

بنت در مورد اتریوم نیز تحلیل خود را به اشتراک گذاشته و به نظر وی، ETH پس از خارج شدن از الگوی مثلث صعودی در تایم فریم هفتگی، برای صعود بیشتری آماده است.

به نظر می‌رسد ETH می‌خواهد به ۲٬۵۰۰ برسد. ۲٬۱۰۰ دلار حمایت اصلی است.

نمودار اتریوم در تایم فریم هفتگی
نمودار اتریوم در تایم فریم هفتگی؛ منبع: پلتفرم X

به نظر این تحلیلگر، اتریوم نیز پس از رسیدن به ۲٬۵۰۰ دلار با اصلاح قیمت مواجه خواهد شد.

نظر این تحلیلگر در مورد رشد قیمت آلت کوین‌ها نیز جالب است. به نظر بنت، منطقه ۱.۷۱-۱.۶۵ تریلیون دلار برای آلت کوین‌ها منطقه مهمی است که از آنجا احتمال اصلاح وجود دارد. اما اگر در تایم فریم‌های بالا در این منطقه یک شکست قوی و رو به بالا رخ دهد، این تحلیل نقض خواهد شد. به نظر بنت، منطقه ۱.۱۸ تریلیون دلار حمایت اصلی خواهد بود.

نمودار توتال در تایم فریم ۲ هفته
نمودار توتال در تایم فریم ۲ هفته؛ منبع: پلتفرم X

نظر نویسنده:

به نظر می‌رسد در یک مینی آلت سیزن قرار داریم؛ چرا که هنوز شرایط آلت سیزن به طور کامل فراهم نشده است. شرایط اصلی برای آلت سیزن این است که قیمت بیت کوین افزایش یافته و دامیننس BTC کاهش یابد. پس تا آن زمان نمی‌توان مدعی شروع آلت سیزن شد. ضمن اینکه شرایط اقتصاد کلان، تحلیل تکنیکال و آنچین بیت کوین همگی خبر از نزدیک شدن اصلاح قیمت می‌دهند. این احتمال وجود دارد که بیت کوین تا محدوده ۴۸-۴۶ هزار دلار یا حتی ۵۰٬۰۰۰ دلار حرکت کند اما پس از آن اصلاح قیمت بسیار محتمل است؛ ضمن اینکه اصلاحات جزئی در این مسیر هم مورد انتظار خواهد بود.

با توجه به اینکه روز گذشته دیتای اشتغال بالاتر از پیش‌بینی‌ها منتشر شد، احتمال آنکه در جلسه آینده FOMC در ۱۳ دسامبر (۲۲ آذر)، حکام فدرال رزرو مجددا موضع هاوکیش اتخاذ کنند بالا خواهد بود. از طرفی، اندکی از خوش‌بینی بازار مبنی بر اینکه در ماه مارس شاهد کاهش نرخ بهره خواهیم بود، کاسته شده است. در نتیجه، احتمال آنکه هنگام باز شدن بازار در این هفته شاهد نوساناتی باشیم بالاست.

ماهرخ شیرودی

خیلی تصادفی وارد دنیای کریپتو شدم، اما آنچه که باعث شد در این حوزه فعالیت کنم سرعت بالای نوآوری و پیشرفت در صنعت کریپتو و بلاکچین بود. علاقه زیادی به یاد گرفتن دارم. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از زمینه‌های مورد علاقمه و بازی کردن با کلمات و انتقال مفاهیم پیچیده در قالب جملات ساده رو دوست دارم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا