اخبار اتریوماخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین به ۵۳٬۰۰۰ دلار رسید و قیمت اتریوم به ۳٬۰۰۰ دلار؛ تحلیل وضعیت فعلی بازار

روز سه شنبه، قیمت بیت کوین مجددا در سطح ۵۳٬۰۰۰ دلار با مقاومت سنگین مواجه شد. اتریوم نیز توانست از مرز ۳٬۰۰۰ دلار عبور کند اما هنوز موفق به تثبیت قیمت نشده است. از این رو، نگاهی خواهیم داشت به وضعیت فعلی بازار تا ببینیم تحلیلگران نسبت به روند آتی بازار چه نظری دارند.

پس از یک تعطیلات سه روزه در ایالات متحده، صبح روز سه شنبه بیت کوین در ایالات متحده به سرعت از ۵۱٬۶۰۰ دلار عبور کرد و در صرافی بیت استمپ برای لحظاتی به قیمت ۵۳٬۰۱۵ دلار رسید اما با افزایش فشار فروش به سرعت مجبور به برگشت شد و قیمت‌ تا ۵۰٬۷۰۰ دلار کاهش یافت. از آن زمان قیمت تا حدودی بهبود یافته و در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین با قیمت ۵۱٬۸۶۰ دلار معامله می شود.

قیمت اتر (ETH)، دومین دارایی ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار نیز به سرنوشت مشابهی دچار شد و پس از آن که برای اولین بار از آوریل ۲۰۲۲ از مرز ۳٬۰۰۰ دلار عبور کرد، تا ۲٬۸۸۰ دلار کاهش یافت و اکنون در قیمت ۲٬۹۷۴ دلار معامله می‌شود.

بیت‌کوین بار دیگر در سطح کلیدی ۵۳٬۰۰۰ دلاری با مقاومت سنگین مواجه شد که

آنچه در این مطلب می‌خوانید

تحلیل وضعیت بیت کوین

تلاش ناموفق بیت کوین برای شکستن مقاومت ۵۳٬۰۰۰ دلار نشان می‌دهد بزرگترین ارز دیجیتال قبل از حرکت بزرگ بعدی خود به تثبیت ادامه خواهد داد. چرا که در گذشته بازار، این محدوده قیمت یک منطقه مقاومتی مهم در نمودارهای بلندمدت است که در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ نیز جلوی افزایش قیمت را گرفته بود.

شتاب توقف بیت کوین ممکن است یک پولبک عمیق‌تر و فرصت خرید احتمالی را فراهم کند. تحلیلگری به نام کریپتو کان (CryptoCon) منطقه ۵۳٬۰۰۰ دلار را در چرخه هفتگی با استفاده از ابر ایچیموکو (Ichimoku Could) مشخص کرده است. این شاخص مقاومت بزرگی را برای قیمت BTC در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ ایجاد کرد، در حالی که شکست آن در اوایل سال ۲۰۱۷ و اواخر سال ۲۰۲۰ مسیر را برای صعود باز کرده بود.

چرخه قیمت بیت کوین با استفاده از اندیکاتور ابر ایچیموکو در تایم فریم هفتگی؛ منبع: X

به گفته این تحلیلگر، بر اساس ابر ایچیموکو در تایم فریم هفتگی، شکست قیمت و عبور از ۵۲٬۸۰۰ دلار نشان‌دهنده راه‌یابی به ATHهای بیت کوین و رسیدن به قله چرخه است. شکست این نقطه در حال حاضر تقریبا یک سال زودتر از حد معمول خواهد بود، زیرا اکثر آنها در طول انتقال از سال آبی (آماده سازی) به سال قرمز (ATHهای جدید) رخ می‌دهند. اگر قیمت نتواند از این مقاومت عبور کند وارد یک فاز طولانی حرکات ساید وی و تثبیت قیمت خواهیم شد. طبق این نمودار، هنوز حدود ۸ ماه باقی مانده است (۲۸ نوامبر ۲۰۲۴) که زمان‌بندی چرخه نشان دهد باید شاهد سقف‌های جدیدی باشیم.

تحلیل وضعیت اتریوم

قیمت اتریوم (ETH) دیروز از ۳٬۰۰۰ دلار گذشت، در حالی که پیش‌بینی می‌شود تحولاتی در ماه‌های آینده رخ دهد. این رشد قیمت ممکن است به دلیل پیش‌بینی‌ها در مورد تایید ETF اتریوم و همچنین ارتقا Dencun باشد که قرار است در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) انجام شود.

اگرچه هنوز هیچ پیشرفت قابل توجهی در مورد ETFهای اسپات اتریوم رخ نداده است، اما گزارش شرکت کارگزاری برنستین (Bernstein) پوشش گسترده‌ای دریافت کرد. تحلیلگران این شرکت احتمال تایید ETF اسپات اتریوم تا ماه می را ۵۰٪ و احتمال تایید چنین صندوقی در طی یک سال را تقریبا قطعی پیش‌بینی کرده‌اند. این گزارش همراه با سایر پیش‌بینی‌های مشابه در ماه‌های گذشته، ممکن است بر احساسات سرمایه‌گذاران و فعالیت بازار تاثیر گذاشته باشد.

مایکل فان د پوپه (Michaël van de Poppe)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری MNTrading، در بخشی از واکنش خود در پلتفرم X نوشت:

هنوز یک دوره عظیم برای چرخش بازار از بیت کوین به سمت اتریوم باقی مانده است. حرکت صعودی در اتریوم ادامه دارد، نه در بیت کوین.

در ادامه، به گفته معامله‌گر دیگری به نام اسکیو (Skew)، به طور کلی، آلت‌کوین‌ها برای معامله‌گران امیدوارکننده به نظر می‌رسند، اما بیت کوین باید در تایم فریم‌های هفتگی قدرت خود را حفظ کند.

او در بخشی از آخرین تحلیل خود در پلتفرم X نوشت:

آلت کوین‌ها هنوز از اینجا فرصت‌های زیادی دارند؛ با فرض اینکه بیت کوین پس از بسته شدن کندل هفتگی قوی باقی بماند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا