اخبار عمومی

جلوگیری از تعطیلی دولت آمریکا؛ بودجه موقت دولت در سنا تصویب شد

مجلس سنای آمریکا شب گذشته لایحه بودجه دولت‌ این کشور را در ساعت ۳:۳۰ صبح به وقت تهران و با ۸۸ رای موافق و ۹ رای مخالف تصویب کرد. این لایحه از تعطیل شدن دولت آمریکا و آسیب‌های اقتصادی ناشی از آن جلوگیری می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، لایحه مذکور به دولت آمریکا اجازه می‌دهد تا ۴۵ روز به فعالیت‌هایش ادامه بدهد و به مجلس نمایندگان و سنا هم فرصت بیشتری می‌دهد تا قانون بودجه را تکمیل کنند. شایان ذکر است که این لایحه ۷۱ صفحه‌ای توسط کوین مک کارتی (Kevin McCarthy)، رییس مجلس نمایندگان آمریکا، تهیه شده و بودجه خاصی را برای امدادرسانی به قربانیان بلایای طبیعی تخصیص داده؛ اما بودجه‌ای را برای کمک به اوکراین در نظر نگرفته است.

جو بایدن (Joe Biden)، رییس جمهور آمریکا، درباره این طرح گفته است:

این خبر خوبی برای مردم آمریکا است؛ اما من می‌خواهم یک چیز را واضح بگویم. ما هرگز نباید در این موقعیت قرار می‌گرفتیم. همین چند ماه پیش، رییس مجلس و من به یک توافق بودجه دست یافته بودیم تا دقیقا از چنین بحران‌هایی جلوگیری کنیم. برای هفته‌ها، جمهوری‌خواهان افراطی مجلس نمایندگان تلاش کردند تا از این توافق خارج شوند اما آن‌ها شکست خوردند.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در روز جمعه ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) با لایحه بودجه موقت دولت این کشور مخالفت کرده بودند. 

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا