اخبار آلتکوین

پروپوزال کارمزد یونی سواپ رد شد؛ قیمت توکن UNI بیش از ۷٪ کاهش یافت

جامعه یونی سواپ (Uniswap) به پروپوزال کارمزد آن جواب رای منفی داد که نشان‌دهنده چالش در حاکمیت غیرمتمرکز و احساسات بازار است. هدف این پروپوزال تغییر مکانیسم کارمزد بود، اما با مخالفت روبرو شد که منعکس‌کننده نظرات متفاوت است. در پی انتشار این خبر، قیمت توکن UNI بیش از ۷٪ کاهش یافت.

به گزارش میهن بلاکچین، ۳۰ میلیون رای مخالف این پروپوزال، نظرات متفاوت در جامعه یونی سواپ در مورد حاکمیت و تغییرات این پروتکل در آینده را برجسته می‌کند.

جامعه یونی سواپ در ۳ مارس ۲۰۲۴ (۱۳ اسفند) رای‌گیری یک پرپوزال را با هدف اصلاح نقش مالک Uniswap V3 Factory (V3FactoryOwner.sol) در تعیین کارمزدها آغاز کرد. نکته قابل توجه، اصلاحیه پیشنهادی است که به دنبال توانمندسازی DAO برای اصلاح مکانیسم کارمزد، امکان انعطاف‌پذیری و سازگاری بیشتر در پاسخ به شرایط در حال تحول بازار بود.

با این حال، علیرغم مزایای ذکر شده در این پروپوزال، جامعه یونی سواپ حفظ ساختار فعلی کارمزد را ترجیح داد. با ۳۰.۰۶ میلیون رای مخالف که تقریبا ۶۰٪ از کل آرا را تشکیل می‌دهد، رویکرد محتاطانه جامعه نسبت به تغییرات این پروتکل بیش از پیش نشان داده شد.

نمایندگانی مانند teemulaumhonkasalo.eth و Wintermute (wintermutegovernance.eth) نیز به این پروپوزال رای منفی دادند. گزارش شده است که این پروپوزال به DAO اجازه می‌داد مکانیسم کارمزد را در آینده تغییر دهد. اگر این پروپوزال که توسط بنیاد یونی سواپ ارائه شده بود تصویب می‌شد، هیچ‌کس نمی‌توانست V3FactoryOwner.sol را تغییر دهد و این یک تغییر دائمی بود.

رای منفی به این پروپوزال پیچیدگی حاکمیت غیرمتمرکز در اکوسیستم یونی سواپ را برجسته می‌کند. در حالی که تمرکززدایی باعث افزایش مشارکت جامعه می‌شود، اما در عین حال به ایجاد اجماع و مصالحه برای اعمال تغییرات معنادار نیز نیازمند است.

کاهش قیمت توکن UNI

با انتشار این خبر، قیمت توکن یونی سواپ با ۷.۱۶٪ کاهش به ۱۴.۰۸ دلار رسید. این در حالی است که این توکن در هفته گذشته نزدیک به ۱۶٪ افزایش قیمت داشته و در بازه ماهانه حدود ۱۲۰٪ رشد داشته است.

قیمت یونی سواپ در تایم فریم ۴ ساعته
قیمت یونی سواپ در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا