اخبار عمومی

نصب بیش از ۳۵۰۰ دستگاه ATM بیت کوین در سراسر دنیا

ATM های ارزهای دیجیتالی یک شیوه ی محبوب برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به حساب می آید. امروز این پدیده نقطه عطف است در جهان ارزهای دیجیتالی، زیرا در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰ دستگاه ATM بیت کوین در سراسر جهان نصب و عملیاتی شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

آخرین داده های Coinatmradar -یکی از سایت های برجسته که مکان های خودپرداز بیت کوین را ردیابی می‌کند- نشان می دهد که کاهش قیمت بیت کوین تأثیر زیادی بر میزان استفاده از دستگاه های خودپرداز در سراسر جهان نداشته است. اطلاعات حاصله نشان می دهد که در حال حاضر ۳۵۰۳ دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان وجود دارد. تعداد ۱۸۴۶ دستگاه از این خودپردازهای نصب شده (حدود ۵۲.۷ درصد) از دیگر ارزهای دیجیتالی هم پشتیبانی می‌کنند. به ترتیب ۴۹ درصد و ۳۲.۱ درصد از این دستگاه های خودپرداز از لایت کوین و اتر پشتیبانی می‌کنند. پس از ۱۷ ماه تعداد این خودپردازهای از ۱۰۰۰ دستگاه به این تعداد رسیده است و این آمار جدید خود نقطه عطفی در راستای رشد روز افزون جهان ارزهای دیجیتالی است.

 آمریکا جایگاه خود را حفظ می کند

Coinatmradar گزارش می‌دهد که آمریکای شمالی با مجموع ۲۵۹۴ خودپرداز بیت کوین نصب شده (۷۴.۰۵٪ از کل دستگاه)، دارای بزرگترین مرکز دارای دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سطح جهان است. پس از آمریکای شمالی رده دوم اروپا است، جایی که تحت سلطه بریتانیا و اتریش است و بعد از آن هم روسیه و جمهوری چک قرار دارند.

کاهش قیمت

نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در بیشتر  زمان های سال های اخیر به خصوص در سه ماهه اول سال جاری، با بیشترین نوسانات روبه رو بوده است. قیمت بیت کوین در ماه فوریه تقریبا ۵۰ درصد کاهش یافته و به ارزش کمتر از ۷۰۰۰ دلار رسیده است. علیرغم کاهش قیمت، تولیدکنندگان همچنان به نصب جدیدترین دستگاه های خودپرداز کریپتو ادامه می دهند. این گزارش بیانگر افزایش سرعت اپراتورهای دستگاه های خودپرداز برای نصب این دستگاه ها در سراسر جهان است.

در اوایل ماه مه، زمانی که حدود ۳۰۱۵ خودپرداز ارزهای دیجیتالی در سراسر جهان نصب و راه اندازی شده بود، سرعت نصب دستگاه های ATM بیش از ۵.۸۸ خودپرداز بیت کوین در روز بود که با افزایشی به میزان ۶۶ درصد اکنون به ۸/۹۱ در هر روز رسیده است. دو شرکت آمریکایی و اروپایی Genesis Coin و General Bytes به ترتیب هرکدام ۳۳.۶۹ و ۲۶.۸۹ درصد از این خودپردازها را نصب و راه اندازی می کنند.

براساس این گزارش جدید، ما می توانیم بفهمیم که تقاضا برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی از طریق دستگاه های خودپرداز از طریق دستگاه های خود پرداز افزایش یافته و این مدل تجارت، با وجود افت قیمت ها، برای تولید کنندگان سود آور است. تولید کنندگان همچنین با استفاده دستگاه های دو طرفه، امکانات بیشتری به مصرف کنندگان ارائه می‌دهند. خودپردازهای دو طرفه به مصرف کنندگان اجازه می‌دهد تا هم خرید و هم فروش ارزهای دیجیتالی را انجام دهند، در حالی که خودپردازهای یک طرفه فقط برای خرید تعبیه شده اند. سهم بازار برای ماشین های دو طرفه نیز از ۳۵.۳۲٪ به ۳۷.۰۳٪ افزایش یافت، زیرا  تولید کنندگان روی این سخت افزارهای پیشرفته سرمایه گذاری می‌کنند تا از هر دو طرف این تجارت کارمزد به دست آورند.

بیت کوین هنوز پادشاه است

داده ها نشان می دهد که بیت کوین همچنان ارز دیجیتالی مسلط بر بازار در جهان است. حدود ۹۹.۹ درصد از تمام دستگاه های نصب شده در اطراف جهان از بیت کوین پشتیبانی می‌کنند. این در حالی است که تنها ۵۲.۷ درصد از این دستگاه‌ها از آلتکوین ها پشتیبانی می‌کنند و لایت کوین محبوب ترین آنها است. با افزایش ماهانه تعداد خودپرداز های بیت کوین در سراسر جهان، آینده خوبی برای این صنعت پیش بینی می‌شود. دستگاه های خودپرداز یک ابزار خوب برای افزایش پذیرش ارزهای دیجیتالی با وجود کارمزد بالای آن است.

به نظر شما دستگاه های ATM ارزهای دیجیتالی می‌تواند به افزایش کارایی این ارزها در زندگی رومزه کمک کند؟

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا