اخبار کوتاه

صرافی غیرمتمرکز تورچین پس از ۴ سال تلاش بلاکچین خود را راه‌اندازی کرد

صرافی غیر متمرکز تورچین پس از ۴ سال تلاش موفق شد بلاکچین خود را راه‌اندازی کند. این خبر باعث رشد قیمت رمزارز RUNE شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، توسعه‌دهندگان تورچین روز پنجشنبه اعلام کردند بلاکچین بومی صرافی غیر متمرکز THORChain پس از تقریبا چهار سال انتظار روی هفت شبکه پشتیبانی شده آماده استفاده شد.

تورچین به کاربران اجازه می‌دهد بیت کوین را با هر دارایی پشتیبانی شده دیگری بدون استفاده از پل‌ها یا دارایی‌های رپ شده معامله کنند. پل بلاکچینی یا بریج پروتکلی است که امکان تبادل کوین از بلاکچین‌های مختلف را با استفاده از قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند.

این پروتکل در حال حاضر از سواپ بین هفت اکوسیستم اصلی یعنی بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، دوج کوین، لایت کوین، بیت کوین کش و کوین بومی تورچین یعنی RUNE پشتیبانی می‌کند. به گفته توسعه‌دهندگان تورچین به زودی از کازموس و آوالانچ نیز پشتیبانی خواهد کرد. همچنین تمرکز پروتکل پس از راه‌اندازی شبکه اصلی، روی ادغام با صرافی‌های غیرمتمرکز و صرافی‌های تجمیع‌کننده سود خواهد بود.

بر اساس داده‌های قیمت میهن بلاکچین، قیمت رمزارز RUNE در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۴۰٪ افزایش یافته است و در زمان نگارش خبر به ۲.۳۵ دلار رسیده است. با این حال قیمت این رمزارز از بالاترین رکورد تاریخی خود یعنی حدود ۲۰ دلار در می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) حدود ۸۹٪ پایین‌تر است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا