اخبار خارجی

این ۳ رویداد اقتصادی ممکن است امروز باعث نوسان قیمت بیت کوین شوند

امروز بانک مرکزی اروپا (ECB) قرار است نرخ بهره این دوره را اعلام کند. علاوه بر آن سخنرانی جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو ایالات متحده و اعلام هفتگی نرخ بیکاری آمریکا ممکن است باعث به وجود آمدن نوساناتی در قیمت بیت کوین شوند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از سرویس مالی یاهو، امروز حوالی ساعت ۱۶:۴۵ به وقت تهران قرار است بانک مرکزی اروپا نرخ بهره خود را اعلام کند. این برای دومین بار است که در سال جاری این نرخ افزایش پیدا می‌کند. در دوره گذشته نرخ بهره اروپا برابر ۰.۵٪ اعلام شد. پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که افزایش نرخ بهره این دوره برابر ۰.۵٪ یا ۰.۷۵٪ خواهد بود. در صورت اعلام شدن هر نرخی بالای ۰.۵٪ احتمال تضعیف واحد پولی یورو و افزایش قدرت دلار وجود دارد.

رویداد مهم دیگری که امروز قرار است برگزار شود مربوط به سخنرانی جروم پاول رییس بانک مرکزی آمریکا است که قرار است در ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران برگزار شود. اگرچه نشست بعدی فدرال رزرو برای تعیین نرخ بهره قرار است ۲ هفته بعد برگزار شود اما سخنان پاول می‌تواند حاوی داده‌هایی باشد که بتوان سیاست اعضای آن را در تعیین میزان نرخ بهره تخمین زد.

آخرین رویداد مهم اقتصادی امروز نیز مربوط به اعلام نرخ بیکاری هفتگی در ایالات متحده است. در هفته گذشته این میزان برابر ۲۳۲,۰۰۰ نفر ثبت شده بود و پیش‌بینی‌ها میزان ۲۴۰,۰۰۰ نفر را برای این هفته تخمین می‌زند. این آمار در ساعت ۱۷ به وقت تهران منتشر می‌شود. علی‌رغم اینکه بیکاری پایین نشانه مثبتی برای کلیت اقتصاد است، تفسیر فعالان این حوزه این است که فدرال رزرو با توجه به نرخ بیکاری کنترل‌شده توان بیشتری برای ادامه سیاست‌های انقباضی خود خواهد داشت و می‌تواند نرخ بهره را برای مدت طولانی‌تر و با شدت بیشتری افزایش دهد.

احتمال دارد این رویدادها حاوی نکته‌هایی باشند که باعث به وجود آمدن نوسان در قیمت بیت کوین شوند.

منبع
finance.yahoo

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا