اخبار آلتکوین

تقویم آنلاک رمزارزها؛ کدام پروژه‌ها در ماه ژانویه توکن آزاد خواهند کرد؟

با آغاز سال ۲۰۲۴ میلادی و فرا رسیدن ماه ژانویه (دی)، برخی از پروژه‌ها از جمله آپتوس، dydx و SUI مطابق با برنامه توکنومیک خود مقادیر قابل توجهی توکن آزاد خواهند کرد. آنلاک رمزارزها (Token Unlock) معمولا با ایجاد فشار فروش می‌تواند بر قیمت آن‌ها تاثیر بگذارد؛ به همین خاطر، مورد توجه تحلیلگران و معامله‌گران قرار می‌گیرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

ارزش توکن‌هایی که قرار است به مرور در ماه ژانویه آزاد شوند بیش از ۶۰۰ میلیون دلار است و بزرگترین آنلاک به پروژه آپتوس تعلق دارد که قرار است ۲۴.۸۴ میلیون واحد توکن APT با ارزشی بالغ بر ۲۳۴.۷۶ میلیون دلار را آزاد کند.

پروژه‌ها معمولا با هدف جلوگیری از فشار فروش و محافظت در برابر کاهش شدید قیمت، توکن‌های خود را به مرور و طبق برنامه‌های خاص آنلاک می‌کنند. طی این فرآیند، عرضه در گردش به مرور افزایش پیدا می‌کند که در مقادیر بزرگ، ممکن است با تشدید فشار فروش به ریزش قیمت‌ها منجر شود.

البته تمام توکن آنلاک‌ها لزوما قیمت را کاهش نمی‌دهند. توصیه می‌شود پیش از سرمایه‌گذاری، پروژه‌ها را از دید فاندامنتال بررسی کرده و در رابطه با برنامه توکن آنلاک آن‌ها اطلاعات کسب کنید. با این حال، معامله‌گران می‌توانند با آگاهی از تقویم آنلاک پروژه‌ها، برای شناسایی نقاط ورود و خروج از بازار استفاده کنند.

در جدول زیر، تقویم توکن آنلاک پروژه‌هایی را که ارزش آنلاک آن‌ها بالاتر از ۵ میلیون دلار است و در ماه ژانویه آزاد می‌شوند، بررسی و جزییات آزادسازی توکن هر پروژه را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

تاریخ میلادینام توکن (کوین)تعداد توکنی که آزاد می‌شود (میلیون واحد)ارزش دلاری توکنی که آزاد می‌شود (میلیون دلار)درصد افزایش عرضه در گردش فعلی
۱ ژانویهDYDX۳۳.۳۳۱۰۱۱۲.۳۴٪
۳ ژانویهSUI۳۴.۶۲۲۷.۸۸۳.۳۵٪
۵ ژانویهGAL۳۶.۹۱۳.۳۴٪
۷ ژانویهHFT۱۴.۷۱۵.۶۱۴.۸۱٪
۱۲ ژانویهAPT۲۴.۸۴۲۳۴.۷۶۸.۰۸٪
۱۴ ژانویهCYBER۱.۲۶۸.۶۱۸.۵۱٪
۱۷ ژانویهAPE۱۵.۶۰۲۵.۵۹۴.۲۳٪
۱۸ ژانویهAXS۳.۴۳۳۱.۲۴۲.۵۴٪
۲۱ ژانویهINJ۳.۶۷۱۳۶.۷۳۴.۳۵٪
۲۲ ژانویهID۵۳.۲۷۱۶.۵۶۱۲.۳۷٪
۲۷ ژانویهYGG۱۶.۶۹۷.۲۲۵.۹۴٪

بزرگترین آزادسازی توکن در ماه ژانویه متعلق به چه پروژه‌ای است؟

  • بزرگترین آزادسازی توکن متعلق به پروژه آپتوس است که ۲۴.۸۴ میلیون واحد توکن را با ارزشی بالغ بر ۲۳۴.۷۶ میلیون دلار آنلاک می‌کند و پس از آن اینجکتیو و dydx قرار دارند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا